reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piraniu witaj, brakuje nam Ciebie :) Wspolczuje kataru u Kajuni. Pozdrawiam cieplo!
Polisia pod zadnym, lekarz ustala mi wizyte co miesiac i na kazdej wizycie jest usg. A bedziesz miala wizyte przed polowkowym? Chodzisz prywatnie czy na nfz?
Viedzma szkoda ze sie nie udalo. Suplementy trzeba lykac w zalecanych dawkach i nie przedobrzac. Dlatego tez powinno sie lykac nie dluzej niz 6 miesiecy zeby nie wyszlo nam na zle. &&&& za nowy cykl! Powodzenia!
Mamawczesniaka poswiecisz sie i bedzie dobrze ;)
Gochson witaj!
Daria &&& za wizyte. Moze jednak sie okaze ze mialam dobre przeczucia? :)
Ewelin co u Ciebie?
 
reklama
Daria, ale super byłaś przygotowana do boju o dziewczynkę :-)

Ana, to zależy od tego kiedy będzie implantacja, a może ona być od 5 do 12 dpo, najczęściej jest ona jednak w 7-10 dpo a test 10 mIU/ml pokazuje cień kreski 2-3 dni po implantacji. Ja bym zatem radziła robić test 10 mIU/ml dopiero w 12 dpo.

Myfanwy, tu chodzi o jony magnezu a nie cały związek, niestety wiele preparatów wprowadza na pierwszy rzut oka w błąd. Fajnie, że chcesz łykać mleczan, magnez najlepiej przyswaja się ze związków organicznych takich jak asparaginian, mleczan lub cytrynian (przyswajalność około 90%), dużo gorzej z soli nieorganicznych - węglan magnezu ma przyswajalność około 30 % a tlenek magnezu nie więcej jak 4%.

Airfix, pomyślałam dokładnie o tym samym co Ewcik - o Pregnylu lub Ovitrelle podanym przy odpowiedniej wielkości pęcherzyku. Szok, że lekarz zaleca starania licząc, że coś z tego będzie :szok:, taki pęcherzyk to już mała torbiel i powinien przepisać Ci Duphaston/Luteinę w fazie lutealnej by torbiel się wchłonęła (choć torbiele do 3,5 cm najczęściej wchłaniają się same). Przecież z pęknięcia 3 cm pęcherzyka nie powstanie już zdolna do zapłodnienia komórka jajowa, no szok po prostu.

Gochson, witaj i kciuki za dobre wyniki!

Elmo, dzięki kochana! :-*
 
Ostatnia edycja:
PIRANHA według moich obserwacji było 1,5-2 dni przed owu, magnez brałam w dawkach 650 mg, wapnia nie brałam ale w diecie miałam go bardzo dużo starałam się to nadrobić. Akurat w tym cyklu pilnowałam PH cały cykl tzn do dnia po owu włącznie nie przekraczało nigdy 4 było nawet 3,5-3,8 Prevegyne bardzo dobrze mnie zakwaszał do tego co jakiś czas SYLK nie mogłam nawet wyłapać owulki bo ciągle miałam biały śluz i szyjkę jakaś taka lekko otwarta chyba od tego PH sie tak zmieniała raz w gore raz w dol rano miękka a zaraz twarda itp. Co do jonów to starałam się wszystkie urządzenia powyłączać było dużo kwiatów liściastych w pokoju i co tu jeszcze no chyba to wszystko :confused: a i lawendowy zel pod prysznic ;-) eee nie wiem tak wszystkiego po trochę bylo:-)
 
myszka, pytałam czy kiedykolwiek miałaś wyższe pH bo brałaś jednak sporą dawkę magnezu a nie łykałaś suplementów wapniowych, Ca do Mg powinno wynosić 2:1, gdy jest zaburzona równowaga pomiędzy Ca i Mg (co powoduje podobno spadek poziomu miedzi w organizmie) to czasem pojawia się w śluzie "low ionic strength" - wówczas paski pH nie działają wskazując stale niski wynik na skali (w okolicy 4). U Ciebie oczywiście na pewno pH było po prostu niskie i będzie z tego babeczka :tak: To wpiszę Ciebie do tabelki i zaznaczę 3 czynniki - 1 za pH, 1 za dietę, 0,5 za suplementy, 0,5 za minerały :-) (za brak Ca w suplementach a pełni on dość istotną rolę).


L.p.

Nick

Planowana płeć

Ilość czynników wziętych pod uwagę

Czy udało się

1

Piranha

dziewczynka

6

TAK

2

Noemi

dziewczynka

5

TAK

3

Nullka

dziewczynka

6

TAK

4

Ann29

dziewczynka

4

TAK

5

Truskafffka

dziewczynka

4

TAK

6

Magda_z_uk

chłopiec

6

TAK

7

Czarna

chłopiec

3

TAK

8

Elmo

chłopiec

7

TAK

9

Ewelin

dziewczynka

6

TAK

10

Mamawczesniaka

dziewczynka

5

11

Polisia

dziewczynka

5

12

Agulek

dziewczynka

4,5

13

Myszka281

dziewczynka

3

Dotychczasowa skuteczność 100%
Jak nie lubisz 13-tki to zmienię Ci na 14-tkę :-D, mój cykl z 13 września był dla mnie jednak bardzo szczęśliwy :-)
 
Ostatnia edycja:
PIRANHA może być 13 niech i dla mnie będzie szczęśliwa. A jeśli chodzi przez cały czas to pokazywały mi np 5 w poprzednim cyklu gdy nie używałam Prevegyne gdy był cykl bez owu wiec działają na mnie na pewno bo jak mowie pokazywały różnie 4 prawie 4 raz 4,5 wiec myślę ze było ok. no nie wiem tak czy siak już jest przesadzone teraz tylko czekać aż się dowiem kto tam zamieszkał ;-)
 
a i dodam jeszcze ze jak miałam 5 to stosowałam SYLK lub to PREvegyne i spadało PH wiec działało :-) dawałam je na noc a rano był ładny biały śluz i PH już 3,5 przez 2-3 dni a SYLK to tak trochę krócej działał
:tak: Przynajmniej jak mi sie nie uda to znaczy ze to przez ten brak wapnia ;)
 
Ostatnia edycja:
Gochson...WITAJ ...trzymamy kciuki !!!

Zauważyłam że w tabelce brakuje Antosi !!! ???

Padam na twarz...zerknę jutro !!!

Trzymacie za mnie cały czas &&& ?????????????????????
 
Cześć,
Ja nadal myślę...
Od jakichś 2 tygodni czułam łaskotanie dzidziusia, teraz czuję coraz mocniejsze ruchy, zwłaszcza wieczorem.
Daria jeśli chodzi o skull theory to ostatnio oglądałam zdjęcia z usg 8- miesięcznej córeczki mojej siostry, z różnych etapów ciaży i głowkę miała zdecydowanie w prostokątnym kształcie, także nie zawsze się to sprawdza.
Dorcia, trzymamy kciuki trzymamy!
Piraniu, napisałam Ci priv.
Pozdrowienia dla wszystkich!
 
reklama
Piranhu ja byłam w takim szoku jak spytałam-czy aby na pewno ten pecherzyk nie jest za duzy, i czy czasem nie powinien byc mniejszy i juz peknac, to odpowiedzial- moze cos z tego wyjdzie, pracowac i moze sie uda, ale od razu recepte na kolejne CLO pisał. Tak byłam zszokowana tym ze nie powiedzial nic o zastrzyku ze zapomnialam powiedziec ze do tej pory mam problem z oczami po tym leku, juz w mniejszym stopniu, ale z ciemnego do jasnego pomieszczenia jak wchodze to widze podwojnie-potrójnie, meczy to troche. Szok jednym slowem, a nie bardzo mam teraz pieniadze zeby za wizyte placic po 150zl + usg 100zł :/ wiec chodze do niego panstwowo
 
Do góry