reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

dzień doberek w piąteczek , piątununio :) juuupi :)

Iweet :) super wieści :) odpoczywaj kochana ile się da , a bóle głowy niech idą precz ....

Katriina Ja zdecydowanie wyniszczyłam organizm dietą, poza tym dość długo krwawiłam po grudniowym zabiegu, a pech chciał , ze skończyły mi się badania okresowe i nie zdążyłam podgonić swoich wyników.... z drugiej strony może i dobrze się stało, bo zaczełabym staranka z kiepskimi wynikiami ....
suma sumarun dostałam zdolność do pracy na całe 6 miesięcy :szok: i muszę poprawić wyniki by móc starać się o dzieciątko
Jeśli chodzi o bóle głowy to też mi się wydaje, ze duży wpływ ma na nie właśnie pogoda OBY DO WIOSNY :) :tak:


Małe liski Ja wierzę, że z waszą wymarzoną córcią wszystko będzie dobrze i tego się trzymajmy ... napisz jak po wizycie u twojej gin

Zakręcona dobrze, ze u was już wszystko w porządku i Igorek nic nie załapał :tak:jedliście gdzieś na mieście, że myślisz, że to może było zatrucie ?

My na weekend wybieramy się na 3 dni w góry do Wisły taki dość spontaniczny wyjazd , bo wczoraj szukałam miejsc noclegowych :) musimy troche wyszaleć się na sankach , bo jeszcze chwila i po śniegu nie będzie ani śladu ...
 
reklama
Justi udanego wypadu, widzę że wybierasz się w moje okolice ;-), ja mieszkam ok 20 km od wisły. Ale u nas halny że nie wiem, a potem ma śnieg spaść. Trzymam kciuki żebyś szybko się wykaraskała z tej anemii, bardzo dobry jest też sok z buraków, ale ciężki do przepicia
 
Kate a kiedy maszwizyte?
Maggie na gardlo polecam plukanie sola nie pamietam jak jest z szalwia w ciazy bo tez pomaga na gardlo Mozna stosowac tez tamtum verde A jak czujesz ze to przeziebienie atakuje to mleko, miod, maslo i czosnek , sok z malin z imbirem i moczenie nog w wodzie z sola Zdrowka zycze

Justi tez polecam sok z burakow Wyczytalam tez gdzies i robilam juz buraka pieczonego w piekarniku Mymesz buraka, owijasz folia i pieczesz az bedzie miekki Temperatura nie moze byz za wysoka Udanego wyjazdu :) moze jakies zdjecie nam podeslesz z zimowych zabaw :)
nie jedlismy na miesice Robilam saltke z kurczakiem a na kolacje maslanke z truskawkami i malinami Mamy jakies lrzeczucie ze to kurczak lub maslanka bo inaczej ciezko to wytlumaczyc Nikt z naszego otoczenia nic takiego nie mial wiec watpliwe ze to wirus sama juz nie wiem najwazniejsze ze minelo
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny

Dzięki bardzo za pytania - na razie jest wszystko w porządku i tego sie będę trzymała. Kolejne usg za 3 tygodnie, będziemy obserwować te zmiany. Przy okazji dowiedziałam się, że moja gin bardzo często spotyka się z takimi poszerzeniami w nerkach poniżej 6 mm, mówi że jest to związane z tym że mamy coraz lepsze sprzęty usg które wychwytują minimalne zmiany, a w jej "karierze" nie spotkała się jeszcze z przypadkiem, kiedy rozszerzenia UKM byłyby na tyle duże że trzeba by było interweniować jeszcze w trakcie ciąży. Nastrój już mam trochę lepszy :) ostatnio mamy szkarlatynę w domu, mąż 5 anginę w ciągu ost pół roku, u Maksia potwierdziła się astma, chłopaki zapisani są w lutym/marcu na usunięcie migdałków - i jak dowiedziałam się, że jeszcze z nerkami Malutkiej jest coś nie w porządku...ale walczymi dalej. Wierzę że po takim okresie przyjdzie kilka miesięcy spokoju.

Zakręcia zdrowia, jakiś paskudny wirus was dopadł. Igorka omineło?
Iweet super wiadomość :)! niech dzidzia zdrowo rośnie. Ja tak nie do końca wierzę w to, że objawy sugerują odmienną płeć dziecka, ale ja również miałam bóle głowy w I trymestrze ;) :D
Airfix :*

A to nasza córcia która nie chciała się pokazać mamie (ost zdjęcie, koronny dowód, że Ona to Ona ;))

Screenshot from 2015-01-30 08:46:49.jpgScreenshot from 2015-01-30 08:47:16.jpgScreenshot from 2015-01-30 08:49:29.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot from 2015-01-30 08:46:49.jpg
    Screenshot from 2015-01-30 08:46:49.jpg
    13,9 KB · Wyświetleń: 68
  • Screenshot from 2015-01-30 08:47:16.jpg
    Screenshot from 2015-01-30 08:47:16.jpg
    13,9 KB · Wyświetleń: 66
  • Screenshot from 2015-01-30 08:49:29.jpg
    Screenshot from 2015-01-30 08:49:29.jpg
    19,3 KB · Wyświetleń: 76
ania_g_21 Powiem Ci że nic z tego, nie uda mi się zrobic tych badan 3 lutego...niestety na skierowanie musze czekac do 13 lutego -wtedy mam wizyte u lekarza rodzinnego. A jeszcze tak się źle czuje że szok- mało że mnie kręgosłup boli tak dziwnie, to jeszcze mam mdłości od mniej wiecej 3-ego dnia po owulacji, i tak mam co miesiąc, co miesiac silniej- wyczytałam ze to sa rzadkie objawy PMS- w sumie by sie zgadzało, bo najpierw koszmarnie mnie piersi bolały- mineło, no to w kolejnych miesiacach pojawiły się mdłości. Nie moge jesc, nie moge gotować, w domu się krzywo patrzą że obiadu ekstra nie ma, a ja nie moge patrzec na nic i gotuje proste rzeczy. A jeszcze choinka w szkole i kazdy ma to gdzies, ja nie jestem w samorządzie nawet, a zostało to zrzucone na mnie :/
Aniu kuruj się bo teraz wszędzie jakies wirusy, zdrówka życzę :)

Zakręcia A to by niespodzianka była :) A to tylko jakis paskudny wirus był :) Miałam coś takiego z rok temu chyba, mężowi przeszło po niecałych 24h, a mnie trzymało chyba przeszło 3 dni. Ale ani reką, ani noga ruszyc nie można było. Dobrze że Igorek sie nie zaraził. Zdrowiejcie i starajcie się o rodzenstwo dla królewicza :*


Iweet Super że serdunio bije !
 
Maggie no to rzeczywiście będziemy blisko Was ;)
właśnie jak wczoraj szukałam miejsc noclegowych to w niektorych ośrodkach mówili, ze miejsc nie ma i że musimy mieć łańcuchy , bo jest mnóstwo śniegu i nie da się do nich podjechać no i strasznie wieje ... Mam nadzieje, ze do jutra pogoda się uspokoi, a opady śniegu nam nie straszne :)

Kate, Maggie, Zakręcona dziękuję za porady :*
raz już miałam anemie, ale nie aż taką .....gdy oddawałam honorowo krew i ratowałam się zakwasem z buraków :) jak mus to mus nie za bardzo mi to smakowało,ale piłam i krew się poprawiła :) podobno jedzenie wołowiny zwłaszcza tatara też poprawia krew :O ale tego raczej nie przełknę

Małe liski super, że twoja lekarka cie uspokoiła ... uważam, ze zawsze lepiej poradzić się drugiego zaufanego lekarza
eh to masz prawdziwy szpital w domu :( czy te wycięcie migdałków jest u was konieczne ? u nas jeden laryngolog mówił, ze koniecznie, a pozostała dwójka powiedziała by poczekać do 7 roku życia ...

Kate jutro czekam na wiadomość do ciebie po wizycie ;)

Airfix eh męczą cię te wszystkie choróbska i dolegliwości :( zdrówka :* przede wszystkim trafionej diagnozy
 
Ostatnia edycja:
dzięki dziewczyny. cieszę się strasznie. tak jak pisałam tętno 121 (czyli niskie), pierwszy syn miał zawsze w granicach 130-140, a słyszałam że chłopcy mają niższe tętno niż dziewczynki. ogólnie nastawiam się na chłopca bo wolę, jakby co, mile się rozczarować

zakrecona
ja zaraz po świętach złapałam grypę jelitową. (u nas panowała) wymęczyła mnie okropnie, potem zachorował mój syn, zwymiotował 2 razy a tak to szalał jak zawsze ;)

maggie mnie w pierwszej ciąży też ciągle gardło pobolewało, ale nic się z tego nie rozwijało

justi udanego wypadu

kate kciuki za Twoja wizytę

małe liski
trzymam kciuki i wierzę że UKM w nerkach malutkiej już się nie będzie powiększać. Ja niby staram się nie nakręcać objawami, bo u mojej bratowej, 2 pierwsze ciąże przebiegły identycznie i są chłopaki,a trzecia całkiem inna (była pewna że dziewczynka) i też jest chłopanio, ale sama wiesz jak to jest ;) zdrówka dla rodzinki
 
reklama
Iweet, nie wierz w bajki. Mój syn miał wysokie tętno. Teraz też jest podobnie. :tak:
Małe liski, ja powtórzę za Justi - wycięcie migdałków jest konieczne? Skonsultuj może jeszcze z kimś. :tak: Cieszę się, że lekarka Ciebie trochę uspokoiła. Tak sobie myślę, że skoro aż tyle przypadków ma, może jest trochę przewrażliwiona? ;-) Ja wierzę, że malutka księżniczka urodzi się zdrowa jak rybka.
Justi, warto brać też witaminę c. :tak: Jak ja Tobie śniegu zazdroszczę! U nas temperatura rośnie... 35 stopni a odczuwalność 40. W marcu pewnie będzie z 40 z odczuwalnością 50...
Zakręcona, dziękuję, że pytasz. U mnie bez zmian. A dzisiaj to w ogóle mam załamanie humoru. Ale byle do przodu. Malutki się nie zaraził, bo Ty dajesz mu przeciwciała. :tak:
Kate, za jutro trzymam kciuki. :tak:
Maran, pewnie czas do 12 tygodnia będzie się Tobie dłużył, ale pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da. Mnie to też trochę denerwowało, a potem się przyzwyczaiłam do podejścia do ciąży w UK. :tak:
Airfix, a nie możesz zadzwonić do przychodni i powiedzieć o co chodzi? Może dadzą skierowanie bez wizyty? Wytłumacz swoją sytuację, powiedz, że to wazne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry