reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej dziewczyny [emoji16] wracam po dłuższej nieobecności. Właśnie zrobiłam test tydzień po oczekiwaniu na @. Pozytywny jedna kreska mocna a druga tylko o trochę słabsza. Jestem bardzo szczęśliwa a zarazem trochę się obawiam dopiero miesiąc jestem w nowej pracy i obawiam się, że mnie zwolnią jak się dowiedzą [emoji53]
Mężowi planuję powiedzieć w jakiś wyjątkowy sposób - jak macie pomysły to z chęcią poczytam będziecie moją inspiracją. Rodzicom również powiem w jakiś nietypowy sposób i planuję wykorzystać do tego święta Bożego Narodzenia [emoji16]. Co do tabletek itd. które brałam na dziewczynkę to nie stosowałam ich regularnie, więc wszystko się okaże [emoji16]
Gratulacje [emoji846] pracodawca nie może zwolnić ciężarnej kobiety. Ale zawsze dla pewności możesz najpierw iść do ginekologa by potwierdził ciążę, poprosić o zaświadczenie dla pracodawcy o ciąży i w tedy na 100% nie zwolni cię.
A co o przekazaniu informacji o ciąży dla rodziny....dla męża w pierwszej ciąży poprostu pokazałam test, a on i tak myślał na początku że daje mu termometr [emoji23]
Rodzicom daliśmy książkę "poczytaj mi babciu" i w środku zdjęcie usg.
Teraz jak będę w drugiej ciąży w końcu kiedyś (mam nadzieję że to będzie słońcu ten cykl) to dla męża nie wiem jeszcze jak powiem, ale dla rodziców myślałam też powiedzieć na święta i ubrać synka w koszulkę z napisem "bede starszym bratem"
 
reklama
Pewnie nie za szkodzi
emoji854.png
u mnie tylko jeden dzień wyszedł test pozytywny ale słyszałam że może tak wychodzić przez nawet 3 dni. Anulka0207 jak tam u Ciebie sytuacja? Robiłaś dalej testy?
U mnie sutki nadal wrazliwe
emoji848.png
szyjke sprawdzam codziennie od początku cyklu ale cały czas mam wrażenie że jest taka sama. No zobaczymy.
My już czekamy
Pewnie nie za szkodzi [emoji854] u mnie tylko jeden dzień wyszedł test pozytywny ale słyszałam że może tak wychodzić przez nawet 3 dni. Anulka0207 jak tam u Ciebie sytuacja? Robiłaś dalej testy?
U mnie sutki nadal wrazliwe [emoji848] szyjke sprawdzam codziennie od początku cyklu ale cały czas mam wrażenie że jest taka sama. No zobaczymy.
My czekamy już na testowanie i co da ten cykl. Trochę dół brzucha mnie pobolewa ,ale staram się odciągnąć pewne wskazówki od głowy. Ja miałam tak co miesiąc, że i cycki mnie bolały i do toalety latałam częściej i zagnieżdzanie czułam..więc nie tym razem sie nie wczuwam. Czekamy cierpliwie.🤔🤔🤔
 
Dobre podejście, ja też staram się nie nakrecac chciaz nie jest łatwo.. jedynie te piersi sprawdzam czy sutki bolą [emoji23]
My już czekamy

My czekamy już na testowanie i co da ten cykl. Trochę dół brzucha mnie pobolewa ,ale staram się odciągnąć pewne wskazówki od głowy. Ja miałam tak co miesiąc, że i cycki mnie bolały i do toalety latałam częściej i zagnieżdzanie czułam..więc nie tym razem sie nie wczuwam. Czekamy cierpliwie.[emoji848][emoji848][emoji848]
 
Dobre podejście, ja też staram się nie nakrecac chciaz nie jest łatwo.. jedynie te piersi sprawdzam czy sutki bolą [emoji23]
Walę sobie tak do łba, bo zwariuje w końcu..i ja mam tak,że gdy zaczynamy się starać w głowie kołacze pragnę córkę...ale im bliżej okresu, i odczuć że to jednak będzie okres -Boze spraw abym była w ciąży , abym miała swoje dzieciątko😰 w
 
Hej dziewczyny 😁 wracam po dłuższej nieobecności. Właśnie zrobiłam test tydzień po oczekiwaniu na @. Pozytywny jedna kreska mocna a druga tylko o trochę słabsza. Jestem bardzo szczęśliwa a zarazem trochę się obawiam dopiero miesiąc jestem w nowej pracy i obawiam się, że mnie zwolnią jak się dowiedzą 😕
Mężowi planuję powiedzieć w jakiś wyjątkowy sposób - jak macie pomysły to z chęcią poczytam będziecie moją inspiracją. Rodzicom również powiem w jakiś nietypowy sposób i planuję wykorzystać do tego święta Bożego Narodzenia 😁. Co do tabletek itd. które brałam na dziewczynkę to nie stosowałam ich regularnie, więc wszystko się okaże 😁

Gratulacje i życzę szczęśliwej, zdrowej ciąży. 👍😀

Mój mąż to będzie w takim szoku, że chyba nic więcej poza testem czy wynikiem bety nie będzie potrzebował, by zemdleć z wrażenia. 😀
Ostatnio dowiedział się przez smsa, bo byłam w szpitalu, więc tym razem mam nadzieję, że powiem Mu osobiście. Powiem, że mam małą niespodziankę. Każe zamknąć oczy, zaproszę do pokoju i pokaże dwie grube krechy. A potem z chęcią zobaczę Jego reakcję. 😁
 
Ja akurat o ciąży dowiedziałam się przed pracą, robiłam test po 12 a na 14 jechałam do pracy. Miałam najpierw zostawić test na stole w salonie ale stwierdziłam że chce zobaczyć jego reakcje i pokazałam mu osobiście jak wróciłam z oracy wieczorem [emoji16]
Gratulacje i życzę szczęśliwej, zdrowej ciąży. [emoji106][emoji3]

Mój mąż to będzie w takim szoku, że chyba nic więcej poza testem czy wynikiem bety nie będzie potrzebował, by zemdleć z wrażenia. [emoji3]
Ostatnio dowiedział się przez smsa, bo byłam w szpitalu, więc tym razem mam nadzieję, że powiem Mu osobiście. Powiem, że mam małą niespodziankę. Każe zamknąć oczy, zaproszę do pokoju i pokaże dwie grube krechy. A potem z chęcią zobaczę Jego reakcję. [emoji16]
 
Na dziewczynkę. Wysusza śluz płodny. Godzinkę, dwie przed staraniami, chociaż dużo osób bierze aż do owulacji.
Dobrze wiedzieć. Ciekawe skąd te dziewczyny biorą te pomysły [emoji16]

Mecenasowa27 pisalam o sudafed ja go brałam do owu chociaż bez niego miałam bardzo skąpo śluzu ze jak badałam pH to się musiałam nieźle na męczyć żeby coś tam głeboko wygmerac 😂 dziewczyny które mają dużo śluzu biara sudafed nawet co 4h
 
Gratulacje [emoji846] pracodawca nie może zwolnić ciężarnej kobiety. Ale zawsze dla pewności możesz najpierw iść do ginekologa by potwierdził ciążę, poprosić o zaświadczenie dla pracodawcy o ciąży i w tedy na 100% nie zwolni cię.
A co o przekazaniu informacji o ciąży dla rodziny....dla męża w pierwszej ciąży poprostu pokazałam test, a on i tak myślał na początku że daje mu termometr [emoji23]
Rodzicom daliśmy książkę "poczytaj mi babciu" i w środku zdjęcie usg.
Teraz jak będę w drugiej ciąży w końcu kiedyś (mam nadzieję że to będzie słońcu ten cykl) to dla męża nie wiem jeszcze jak powiem, ale dla rodziców myślałam też powiedzieć na święta i ubrać synka w koszulkę z napisem "bede starszym bratem"
Nie wiem jak to wygląda w Niemczech bo tutaj okres próbny trwa dłużej niż w Pl :/
 
reklama
Ale macie fajne pomysły. Super sprawa. 😀 Też myślę, by jakoś fajnie dzieciom oznajmić radosną nowinę, ale to dopiero po połówkowym. Macie może na to jakiś pomysł ?
U mnie mama się dowie jakoś po połówkowym dopiero, a tata i reszta rodziny po porodzie, więc tak jak po ostatnim fotka i nowy członek rodziny się przedstawia. 😀
 
Do góry