reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

@Kurcia, a kiedy badalas droznosc. Bo one moga byc drozne wciaz. Ja tez mialam teraz badac a tu ups...wyszly 2 kreski. Amh masz piekne. Wiec policystycznosci nie masz. Moze sprobuj podrasowac jajeczka witaminami. Mowia, ze najlepszy suplement to ovarin. Mam, ale nie zdazyla sprawdzic jak dziala. U mnie pomogla suplementacja wit c1000, wit d3 2000 i femibion natal bo ma metylowany kwas foliowy a ja mam mutacje mhtfr. Na jajeczka tez dobrze dziala metformina. Dziala tez przeciwporonnie.

Jesli mialabym wybierac inseminacje a in vitro, to od raxu poszlabym na in vitro. Bo oszczedzasz pieniadze z inseminacji. A in vitro daje wieksza szanse na ciaze. Jak masz jeszcze mozliwosc finansowa, to zrob badania zarodkow, by podali te bez wad genetycznych. Na szkielku tez wychodza.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Droznosc pol roku temu razem z laparoskopia.
Amh niby dobre ale z kazda torbiela czynnosciowa jajniki coraz bardziej w kosc dostaja... suplementuje co moge. Kwas foliowy metylowany, koenzymy, witaminy.
Jedyne co mnie zastanawia to czy nie za szybko mnie odeslali na to invitro. Ale 3 lekarzy tak mowilo... bo tez nie moga mnie za dlugo stymulowac i dawac zastrzyki bo to wszystko pogarsza endomende...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pol roku to dobry czas. Mysle ze sa drozne. Torbiel czynnosciowa nawet tak nie meczy jajnika jak endometrialna. A nie blokujesz owulacji dufastonem? Lekarze beda namawiac na in vitro bo dla nich przy endomendzie ro jedyny sposob na zajscie w ciaze. Ja tez wszystko suplementowalam. A potem wateoba sie zbiesila. Mam guza na niej wiec nie radzila sobie z lekami, nawet z metylami. Weszlam na diete z niskim indeksem glikemicznym. Zaczelam cwiczyc skakpel chodakowskiej. Zgubilam 15 kg. Zaczelam brac wit c 1000, witd3 2000 i femibion, bo zima zeby nie chorowac. Bralam tez bromka ale jakos instynktownie odstawilam. Byl marzec. Juz szykowalismy sie do in vitro, tylko transfer mial byc we wrzesniu dopiero. Wiec glowa nie zajeta staraniami. I nastepny cykl pierwszy raz od woelu mcy owulacja wvzesniejsza i w kwietniu pozytywny test. Nie robilabym go gdybym nie czekala na tk glowy. Nie wiem czy ci to pomoze. Morze tak. Czasem nawet od lekow trzeba odpoczac.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Zmartwiona9898 nie powiem ci co masz robic. Taka ingerencja powinna byc ostatecznoscia zwlaszcza ze chcesz byc mama. A lekarz dobry wie, ze visane to pic na wode dla niektorych i wszystko zalezy od tego, co sie robi i chce zrobic. Ja po kazdym poronieniu mialam leczenie. Potem juz bylo krotsze. Ale wszystko povto, by endomende wyciszac i moc starac sie o dziecko. Moj lekarz dbal o to mocno, choc w naturalsa nie wierzyl. On zna dobrze ta chorobe.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
@Destino byłam dzisiaj u lekarza i wyszłam strasznie zdenerwowana wręcz roztrzesiona... zobaczył usg mówi że nie jest zadowolona na tym drugim jajniku mam teraz torbiel 60 mm Na 40 parę mm więc mówiła że jest dość duża praktycznie do usunięcia bo wątpi że taka duża będzie można wyleczyć tabletkami .. Ale widziałam że mało wie na ten temat bo nie wiedziała co ma mówić dała mi skierowanie do szpitala i mówiła że tam i tak zrobią mi jeszcze badania swoje i wtedy stwierdza co robić czy laparoskopia... Ale też powiedziała że ona sama nie wiem bo nie chciałaby żeby ta torbiel zniszczyła bardziej jajnik a jak będzie rosła to będzie niszczyla... dziewczyny co mam robić? Czy poddać się laparoskopii jeszcze raz drugiego jajnika ? Czy czekać? Oczywiście pójdę do jakiegoś innego lekarza jeszcze Ale nie chce też żeby ta torbiel zniszczyła mi jajnik....
 
Poczekaj zaraz zapytam dziewczyny na forum. Jest swietny gosc od endomendy. Robi cuda podobno.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Poczekaj zaraz zapytam dziewczyny na forum. Jest swietny gosc od endomendy. Robi cuda podobno.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Mieszkam w Warszawie
Jakbyś mogła byłabym bardzo wdzięczna bo jednak wolę iść do kogoś naprawdę dobrego niż iść i po raz kolejny wychodzić załamana...
 
reklama
@Zmartwiona9898 ten ktorego znalazlam jest na slasku. Czelam na odp od diewczyny, ale ona chyba w lodzi albo w lublinie ba. Nie pamietam. Ale w wwie na necie znalazlam dwiekliniki leczenia endometriozy. Moze warto tam zajrzec

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry