reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

@Ewwwwa kuchnia dziewczyno, czytalas caly watek? Przepraszam, ze tak ostro, ale wpienia mnie kiedy lekarz na podstawie usg stwierdza u kogos endometrioze. Jakie to nie etyczne postawic diagnoze bez badan. Torbiele czesto sie robia, ale na jakiej podstawie lekarz mowi, ze sa wynikiem endometriozy? A moze one sa czynnosciowe? Jedynym sposobem zdiagnozowania endometriozy jest lapatoskopia zwiadowcza. Oglada sie cala jame brzuszna i sprawdza gdzie sa ogniska endometriozy. Pobiera plyn, jesli jest takowy do badan i wycinki. Mozna przy okazji sprobowac usunac ogniska endometrialne jesli to mozliwe. Jednak jesli planujecie dzieci trzeba o tym poinformowac lekarza, bo usuwajac torbiele z jajnikow moga naruszyc jego strukture, obnizyc tym samym amh lub spowodowac, ze przestanie jajeczkowac. Przy okazji takiej laparoskopii warto sprawdzic droznosc jajowodow.
I kobieto poronienia, choc czesto przy diagnozie endometriozy na chorobe sie zwala przyczyne wcale nie musi tak byc. Mam endometrioze z pogranicza 3/4 stopnia. I choc 2 razy poronilam okazalo sie, ze problemem wcale nie jest endometrioza. Ona raczej utrudnia zaplodnienie i zagniezdzenie, ale jesli juz sie uda, to ciaza sie rozwija. Powinnas zrobic pelna diagnostyke poronna by znalezc przyczyne strat, dostac odpowiednie leki i probowac po raz kolejny zostac mama. Mi lekarze mowili, ze dzieci miec nie bede, a wlasnie leze kolo 6 mcznego syna i jestem w 10 tc. Jesli dziecko bedzie zdrowe powinno nam sie udac. Jest wiele historii kobiet z zaawansowana endomenda, ktore zaszly w ciaze i urodzily. Do tej choroby trzeba jednak dobrego gina, a takich jest niewielu, podobnie jak do diagnostyki poronien. TO JEDNAK JEST MOZLIWE WBREW OPINII LEKARZY. Poki masz macice wszystko przed toba. Najlepiej jednak przed staraniami wyciszyc chorobe. Wtedy szanse wzrastaja
 
reklama
Cześć dziewczyny
Tydzień temu dowiedziałam się że mam torbiel endometrialą na lewym jajniku na 5.2 cm.
Staramy się mężem od sierpnia. Powiem szczerze że jestem zrozpaczona.
Boli mnie i miewam plamienie.
Czy miała któras z Was podobnie i zaszła w ciążę?
Będę wdzięczna na odpowiedz
 
Cześć dziewczyny
Tydzień temu dowiedziałam się że mam torbiel endometrialą na lewym jajniku na 5.2 cm.
Staramy się mężem od sierpnia. Powiem szczerze że jestem zrozpaczona.
Boli mnie i miewam plamienie.
Czy miała któras z Was podobnie i zaszła w ciążę?
Będę wdzięczna na odpowiedz
Taka duza torbiel oznacza, ze endometrioza szaleje. Ja mialam 2 po 4cm i mam corke, ale dzieki in vitro.
 
Dziękuję za odpowiedź
In vitro u nas chyba w ostateczności. Na razie jadę do jakiegoś lekarza do Krakowa który zajmuje się leczeniem endometriozy. Jestem zalamana
Tez bylam, spadlo na mnie jak grom z jasnego nieba. Nie sadze, zeby endometrioze w tym stadium mogl wyleczyc. Taka duza torbiel bedzie chcial usunac, a to sie wiaze w wycieciem tez zdrowej tkanki. Ja zdecydowalam sie na ivf i w ciagu 4 miesiecy bylam w ciazy.
Teraz wlasnie podeszlam do procedury znowu i znowu sie udalo.
Powodzenia, nie zalamuj sie. Mozna z endomenda wygrac.
 
Hej dziewczyny,
nigdy wczesniej nie udzielalam sie na zadnych forach, ale tym razem postanowilam napisac, zeby innym dodac otuchy. Przez 9 miesiecy probowalam wyleczyc torbiel tabletkami antykoncepcyjnymi. Na poczatku byla wielkosci 6 cm, po braniu przez 5 miesiecy tabletek zmalala do 3 cm, jednak pozniej zaczela ponownie rosnac. Zdecydowalam sie na laparoskopie, podczas ktorej lekarz ja usunal. Jednak nie mial dla mnie dobrych wiesci. Mialam endometrioze bardzo zaawansowana - 4 stopnia, czyli ta najciezsza (mnostwo zrostow, ktore az na jelita wchodzily)+ oba jajowody niedrozne. Rozpoczelam kuracje pol roczna zoladexem. Pozniej mialam laparoskopie kontrolna i okazalo sie ze endometrioza wycofala sie do najlzejszego stopnia, a oba jajowody udroznily sie. Nastepnie przez 3 meisiace bralam vissane (dopiero co zmienilam prace i chcialam chwile odczekac zanim zajde w ciaze). W trakcie 3 cykli po kuracji nieudalo mi sie zajsc w ciaze i w 4 cyklu w trakcie owulacji udalam sie do lekarza. Okazalo sie ze znowu mam torbiel 6 cm, lecz prawdopodobnie tym razem byla to torbiel czynnosciowa. Na drugim jajniku mialam pecherzyk. Lekarz mimo torbieli przepisal mi zastrzyk ovitrelle, ktory mial spowodowac pekniecie pecherzyka. Udalo sie. W tym momencie jestem w ciazy. Ciaza jest wysokiego ryzyka ale nie z powodu endometriozy lecz dlatego ze jest to ciaza blizniacza jednokosmkowa.
Z dzisiejsza medycyna nie ma co sie przejmowac endometrioza. Warto zbadac sobie rowniez hormony. Wiele kobiet oprocz endometriozy nie moze zajsc w ciaze przez tarczyce czy zbyt wysoka prolaktyne.
 
Witajcie widzę że wątek praktycznie umarł... Ja mam jednak pytanie i mam nadzieję że jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji. Na ostatnim badaniu USG wyszło że mam torbiel endometrialna. Chcemy zacząć starania o dziecko. Dodam że lewy jajowód mam niedrożny z powodu problemów z torbielami z lat poprzednich. Czy któraś z was miała podobna sytuacje i udało się zajść w ciążę? Odezwijcie się!
 
Witajcie widzę że wątek praktycznie umarł... Ja mam jednak pytanie i mam nadzieję że jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji. Na ostatnim badaniu USG wyszło że mam torbiel endometrialna. Chcemy zacząć starania o dziecko. Dodam że lewy jajowód mam niedrożny z powodu problemów z torbielami z lat poprzednich. Czy któraś z was miała podobna sytuacje i udało się zajść w ciążę? Odezwijcie się!
Wiele zależy od tego jak duża jest torbiel i jak bardzo zaawansowana jest choroba. Ja mialam cysty ok 4cm na obu jajnikach i 3ci stopień endometriozy i u mnie wchodziło w grę tylko ivf. Moja przyjaciółka miała jedna mała centymetrową cyste i zaszła naturalnie w ciaze bardzo szybko. Na pewno warto próbować, ale pod stała kontrola lekarza. Z kazda miesiączka endometrioza się rozrasta więc nie można zbyt długo zwlekać.
 
reklama
Witajcie widzę że wątek praktycznie umarł... Ja mam jednak pytanie i mam nadzieję że jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji. Na ostatnim badaniu USG wyszło że mam torbiel endometrialna. Chcemy zacząć starania o dziecko. Dodam że lewy jajowód mam niedrożny z powodu problemów z torbielami z lat poprzednich. Czy któraś z was miała podobna sytuacje i udało się zajść w ciążę? Odezwijcie się!
Mam endometriozie z pogranicza 3 i 4 stopnia. Masz dużą szansę na ciążę. Jednak dobrze jest najpierw zaleczyć endometrioze jeśli ja masz zanim rozpoczniesz starania. No i warto zrobić drożność jajowodow by wiedzieć, czy jajeczko zejdzie do macicy. Torbiel endometrialna nie musi oznaczać endometriozy.
 
Do góry