reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy pit wspólnie z mężem?

nadalka

Mama Igusi <3
Dołączył(a)
28 Listopad 2011
Postów
4 381
Miasto
Giżycko
Witam Panią, mam pytanie, jesteśmy z mężem małżeństwem już ponad rok tak więc niby mamy się już rozliczać z pitu wspólnie, i mam w związku z tym pytanie, czy mamy taki obowiązek? Mamy w papierach inne miejsce zmieszkania, tak jak mamy inne urzędy skarbowe oddzielone od siebie ok 100km, i się tak zastanawiam czy to nie jest problem, przeczuwam że tak, więc czy moglibyśmy się rozliczać osobno? może tak jakoś zawile napisałam. pozdrawiam i dziękuję :)
 
reklama
Witam Panią, mam pytanie, jesteśmy z mężem małżeństwem już ponad rok tak więc niby mamy się już rozliczać z pitu wspólnie, i mam w związku z tym pytanie, czy mamy taki obowiązek?
Nie. Macie Państwo prawo do rozliczenia sie wspólnie ale nie ma takiego obowiązku.

Mamy w papierach inne miejsce zmieszkania, tak jak mamy inne urzędy skarbowe oddzielone od siebie ok 100km, i się tak zastanawiam czy to nie jest problem, przeczuwam że tak, więc czy moglibyśmy się rozliczać osobno?
Ustawa przewiduje wiele warunków jakie muszą spełniąć małżonkowie by rozliczyć si wspólnie ale nie ma wśród nich warunku wspólnego zamieszkania.
 
Mam pytanie jestem po rozwodzie 4 lata i rozliczałam się jako samotna matka z dzieckiem a od sierpnia jestem w związku małżeńskim i czy to oznacza,że nie mogę już się rozliczyć jako samotna matka z dzieckiem chociaż córka nie jest obecnego męża dzieckiem.?
 
Zmienił się Twój stan cywilny, dlatego nie możesz się rozliczać jako samotna matka.

Z opodatkowania skorzystać może rodzic lub opiekun będący panną, kawalerem, wdową, wdowcem, rozwódką, rozwodnikiem albo osobą, w stosunku do której orzeczono separację lub osobą pozostającą w związku małżeńskim, jeżeli jej małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności – ale wyłącznie jeżeli ten rodzic lub opiekun w roku podatkowym samotnie wychowuje dzieci.
 
Do góry