reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy podoba Wam się imię...

Frezja_1

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Ja mysle, ze dziecko moze zle się czuc z takim oryginalnym imieniem. Dzieciaki przekreca i beda przezywac. Takie jest moje zdanie.

reklama

MaryH

Rozwiązania
23
Mam koleżankę która pracuje z dziećmi w klasach 1-3 i kiedys przy okazji tematu nadawania imion powiedziała tylko że dzieci bywają na prawdę okrutne jeżeli któreś ma oryginalne imię ( w jej klasie akurat wtedy był Seweryn- to nie jest jakieś strasznie dziwne imię a dzieciom wystarczyło do robienia sobie z niego żartów). Ja nie jestem za dawaniem bardzo oryginalnych imion, właśnie ze względu na to co taki malec może przeżyć w przedszkolu czy szkole. Ale tak jak dziewczyny napisały jest to indywidualna sprawa każdego rodzica. Aaa jeszcze tak nawiasem mówiąc to oryginale imię dla mnie wcale nie musi być dziwne bo Arków, Bartków, Marcinów i tak dalej wcale nie ma dużo i z takich imion moim zdaniem też można coś fajnego wybrać ;)

Annna30

Rozwiązania
2
A ja się z Wami podzielę historią prawdziwą: Na placu zabaw dziadek woła do dziecka (swojego wnuczka) Azor Azor, młoda dziewczyna zainteresowana pyta się staszego Pana jak ma na imię jego wnuczek Azor ? Nie proszę Panią jak on by się nazywał Azor byłbym najszczęśliwszy na świecie ma na imię Benwenut :). Imię Rufin oryginalne i da się je wymówić ;). Ja sama jestem tradycyjna i dałam dzieciom nudne imiona Grześ i Natalka :). Ps. Imię nie powinno się "gryźć" z nazwiskiem :) i fakt warto pomyśleć o etapie szkolnym..

aga_agi

Rozwiązania
0
Moim zdaniem do każdego imienia można się przyzwyczaić. U córki w przedszkolu, są dzieci z oryginalnymi imionami. Pierwsze co pomyślałam, ze dziwnie ale teraz te imiona są dla mnie zupełnie normalne. A to, że dzieci nabijają się z inności moim zdaniem wynoszą poniekąd z domu.

aneczqa

Rozwiązania
1
Pracuję w młodszych klasach w szkole i stykam się z różnymi imionami. Zawsze się przyzwyczaję i każde imię prędzej czy później mi się podoba. Ale dzieci rzeczywiście lubią przekręcać lub nawet wyśmiewać. Nawet moi uczniowie gdy spytali się jak dam synkowi na imię , mówili: Oluś???? Łeeeee, co to za imię?! :D:p:-D

rozmaryn

1+1+1+1 :)
Rozwiązania
2
Ja mysle, ze dziecko moze zle się czuc z takim oryginalnym imieniem. Dzieciaki przekreca i beda przezywac. Takie jest moje zdanie.
a ja mam kolegę z oryginalnym imieniem i od zawsze był z tego dumny i bronił swojego imienia jak lew (ma na imię Medard)

MaryH

Rozwiązania
23
Moim zdaniem do każdego imienia można się przyzwyczaić. U córki w przedszkolu, są dzieci z oryginalnymi imionami. Pierwsze co pomyślałam, ze dziwnie ale teraz te imiona są dla mnie zupełnie normalne. A to, że dzieci nabijają się z inności moim zdaniem wynoszą poniekąd z domu.
Na pewno takie wyśmiewane wynoszą z domu co nie zmienia faktu że ją postanowiłam tego swoim dzieciom oszczędzić.
@rozmaryn A od kiedy kolega był dumny ze swojego imienia? Jakoś sobie nie wyobrażam że w ieku 5 lat dumnie chodził i mówił że ma na imię Medard i nie przejmował się przezwiskami dzieci ;)

MaryH

Rozwiązania
23
@MaryH od zawsze! I właśnie o to chodzi bo rodzice wychowywali go w takim przeświadczeniu że jego imię jest wyjątkowe i już
No to ma wspaniałych rodziców, skoro nauczyli go takiego zdrowego poczucia własnej wartości:) jeżeli tylko rodzic umie coś takiego zaszczepić w swoim dziecku to to jest największą wartość i imię nie ma wiekszego znaczenia.

reklama

Frezja_1

Rozwiązania
2
Mojej koleżanki dziecko ma na imie Sofi i dzieci w większości wołają do niej Sofa.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
O Klementyna Anna - czy podoba Wam się imię? Ciąża, poród, połóg 7
Kalina To nam się podoba! Dzieci urodzone w sierpniu 2005 136
P Cykle bezowulacyjne. Po jakim czasie udało Wam się je wyleczyć i zajść? Staramy się 12
P Po jakim czasie po uregulowaniu progesteronu udało Wam się zajść w ciążę? Staramy się 23
A Czy zdarzyło wam się zjeść coś nieswiezego w ciąży! Potrzebuję porady 4
M Ile kg Wam doszło ? Lipcowe mamy 2020 15
P Za którym razem z ovitrelle Wam się udało? Potrzebuję porady 10
L W którym dniu cyklu po staraniach uwazacie, że udało sie Wam zajść w ciążę? Staramy się 9
Patrycja35 Ile %wzrastala Wam beta w 6 tyg? Ciąża, poród, połóg 8
A Pytanie do mam ktore mialy cukrzyce w ciąży.Czy wywoływali wam poród? Potrzebuję porady 1
Dmalw Czy udało wam się i jak szybko zajść w ciążę po poronieniu? Potrzebuję porady 86
T Refluks - co wam pomogło? Zdrowie 0
nadzieja xxx za którym razem wam sie udało? Ciąża po in vitro 30
Magdaa..K123 W którym cyklu wam się udało ? Potrzebuję porady 12
klaudka.22 Czy wygląda to Wam...? Staramy się 6
M Wyprawka do szpitala - czego Wam brakowało? Potrzebuję porady 6
A Co pomaga Wam przetrwac mdlosci i ssanie w brzuchu Ciąża, poród, połóg 9
A Za ktorym razem wyszlo Wam dziewczyny invitro ? Potrzebuję porady 3
marinka Jakie sposoby pomogły wam przejść przez skurcze porodowe Potrzebuję porady 7
K Jak Wam mija dzień??? Mamuśki z Kaffe 15
E Ile wam spią 6 miesięczne dzieciaczki ??? Spanie 13
O Czego brakuje wam w opolu? Opolszczyzna 7
Nikinika który lekarz pomógł Wam zajść w ciążę? Opolszczyzna 17
Tygrysek1985 muszę się Wam pochwalić Roczniaki i dwulatki 7
T na razie idę, dam wam wytchnienia Relacje rodzinne 1
ola652 jak idzie "wam" z mowa?? Dzieci urodzone w październiku 2007 7
Justyna337 Co Wam się przydaje w ciąży? Ciąża, poród, połóg 37
M Jak wam się żyje w Irlandii? Mamy z Irlandii 16
A Czy babcie wam pomagają? Zwierzenia 40
V Wątek dla macoch: Jak Wam się układa z Waszymi pasierbami? Macochy 3879
Anka.G Wpiszcie czy Wam się sprawdziło :) Dzieci urodzone w grudniu 2004 2
gaga żeby było wam łatwiej Dzieci urodzone w lutym 2006r. 2
gaga żeby było wam łatwiej Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 1
gaga Żeby było wam łatwiej Dzieci urodzone w listopadzie 2005 12
Y Wstydzę się karmić piersią Potrzebuję porady 12
Alicja z Krainy Czarów witamy się po drugiej stronie brzuszka Czerwcówczki 2020 20
aniaslu Kiedy starania o dziecko wydają się bezskuteczne. Temat tygodnia 0
O Czy ja mam jakies przewidzenia czy tam pokazała się jakaś mała kreska? Ciąża, poród, połóg 12
T Jak powiedzieć? Kiedy oswoje się z myślą? Potrzebuję porady 91
M Czy testy się mylą? Potrzebuję porady 2
Motylekkk Staramy się o dzidziusia Staramy się 16
L Ruszający się Mleczak. Potrzebuję porady 13
D Obracanie się na brzuszek Potrzebuję porady 9
A Biały śluz a spóźniająca się miesiączka Potrzebuję porady 4
O Czy powinnam zaczać się martwić? Potrzebuję porady 20
Magdaa..K123 Jak wspominacie staranie się o ciąże ? Potrzebuję porady 8
M Luteina podczas starania się o ciążę Potrzebuję porady 4
Kwiat026 Potrzebuję porady - spóźniający się okres Potrzebuję porady 26
M Zarodek nie rozwija się pomimo rosnącej bety Potrzebuję porady 18
M Jak się czujecie Listopadowe Mamy? Listopadowe mamy 2020 10