reklama

Czy roczne dziecko musi spać w dzień?

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez Dominika28, 2 Kwiecień 2009.

1. Dominika28

Dominika28 Zaciekawiona BB

Witam,
    moja córa ma 13 miesięcy. Odkąd wróciłam do pracy miesiąc temu, Mała nie chce spać w dzień, mimo że pracuję na część etatu i wracam na czas jej drzemki do domu, żeby ją uśpić. Dodam, że Mała do czasu mojego powrotu do pracy spała koło 2-3 godzin dziennie. A teraz nic. Chodzi jak błędna do wieczora.

Czy wasze maluchy w tym wieku dużo spały w dzień?

2. Mama Helenki

Mama Helenki i Aniki :D

Musieć nie musi, ale z tego co piszesz to najwyraźniej przydał by się jej sen :tak:

Najlepiej by było, żeby osoba która zajmuje się dzieckiem usypiała je przed twoim powrotem do domu:tak: Przypuszczalnie dziecko nie śpi bo nie chce cie stracić z pola widzenia:sorry:

Mozna dziecku powiedzieć, żeby szło spać bo jak sie obudzi to mama juz bedzie...

3. reklama
  4. natka86

natka86 mamusia Zosieńki

oczywiście że są dzieci które w tym wieku nie śpią już w dzień,ale z tego co piszesz wynika,że twoja córka jeszcze chce spac w dzień,ale boi sie że chyba jej uciekniesz:confused2: moja córka ma prawie 15 miesiecy i śpi w dzień 2,5- 3 godzinki:-)

5. pam200

pam200 Styczniowa mamusia Oskara

Mój synek też ma 15 miesięcy i są dni że nie śpi w ciągu dnia wcale ale są też takie że śpi 2,5-3 godziny.

6. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Może teraz jak jest cieplej,a mała będzie dłużej na podwórku,to będzie jednak miała drzemke.Ważne jest by dziecko miało dostateczna ilośc ruchu(czasmi ktoś kto pilnuje -niania,babcia...,o tym zapomina,sama widzę jak niektóre babcie nie wypuszczaja z wygodnictwa maluchów z wózka,a potem dziecko jest poprostu znudzone spacerem,ale nie dostatecznie zmęczone by zasnąc w dzień).
    A po drugie codzienny rytuał wyciszenia przed snem i niech idzie na drzemkę zanim wrócisz.:tak:

A jak dalej bunt na spanie,no cóż,trzeba sie z tym pogodzić.Ja byłam dzieckiem ,które w tym wieku juz nie spało.:-)

Mój kuba ma ponad 2 latka,spi jakies 2-3 godziny w dzień bez buntu.

7. Anna25

Anna25 wrzesień2006/lipiec2012

Przemko ma 2,5 roku a nadal śpi w dzień, przeważnie między 12-14.

8. e-stera

e-stera Fan(ka)

Oli ma 15 miesiecy i śpi w dzień ok 1 do 2h ale te 2 rzadko......................zdarzają sie dni z nie śpi wcale albo tlyko 30 minut.

9. Agnes123

Agnes123 Mama Oliwki

Z tego co piszesz to wygląda ze mała potrzebuje snu w dzień, bo jak napisałas chodzi obłędna do wieczora,jest zmęczona.ja bym radziła aby ta osoba co opiekuje się twoim dzieckiem usypiała małą przed Twoim powrotem z pracy.Bo może rzeczywiście jest tak że małą jest steskniona ajak Cie zobaczy to nie chce iść spać bo boi się ze znów jej znikniesz ale jest spiąca.Moja córka ma 18mies i nadal potrzebuje snu w dzień,spi różnie od 1h-3h.

10. reklama
  11. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

Adrianek na 17 miesięcy i śpi 2h w dzień i to obowiązkowo :) tak wiec chyba raczej jeszcze potrzebuje

Ostatnia edycja: 3 Kwiecień 2009
  12. asiacur

asiacur Mama Filipa

Moje dziecko, gdybym je nie kładła w dzień, to pewnie też by nie spało. Myślę, że maluchy w tym wieku potrzebują jeszcze drzemki w dzień, bo regenerują siły na dalsze wygłupy :-)
    Mój mały jak się nie dośpi, albo jest senny to marudzi, chodzi jak błędny, wszystko go drażni, przewraca się na równej drodze. Także jakby nie spał, byłoby niefajnie.
    Spróbuj - tak jak radzą dziewczyny - aby mała miała drzemkę jak nie ma cię w domu, bo być może nie chce spać z obawy, że możesz jej uciec.

Poleć forum