reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy szef może mnie zwolnić?

kamila12348

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2020
Postów
15
Witam, chciałam się dowiedzieć czy mój szef może mnie zwolnić. Moja umowa o prace kończy się 30.06.2020 roku, dzisiaj ginekolog ze względu juz na jedno poronienie i plamienie dał zwolnienie do 30.06.2020. Czy mój szef ma prawo do tego aby mi nie przedłużyć umowy? Jestem w 5 tygodniu ciąży.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
pracuje juz 3 lata w tej firmie, ale to teraz wszystko zależy od pracodawcy i jego sumienia

A pracodawca wie o ciąży ? Rozmawialiście o tym? Skoro pracujesz tam już prawie 3 lata to chyba znacie się dość dobrze i możesz spokojnie porozmawiać o swojej przyszłości tam.
Sprawę komplikuje napewno Twoje L4 bo polskie prawo jest tak beznadziejne, że mimo opłacania składek L4 i tak finansuje pracodawca przez 33 dni w roku... więc nie pracujesz a jesteś kosztem dla niego teraz i w styczniu...
Przecież to jest przestępstwo :O
Cóż ja o tym wiem. Ty o tym wiesz ale różnie bywa.
Ale przecież to jest niekorzyść dla pracodawcy.
W polskim prawie niestety pracodawca płaci za zasiłek przez pierwsze 30 dni - więc nie dość że płaci teraz za niepracującego pracownika to musiałby płacić jeszcze w styczniu.
Wiem. Dlatego jest też ważne na jaki okres została zawarta umowa. Bo może tylko na miesiąc próbny wtedy o przedłużeniu nie ma mowy. Czy pracownik np pracował już 2lata i zarobił na siebie i pracodawca będzie skłonny zapłacić za ten miesiąc. Mój pracodawca jest pro rodzina i by się pewnie zgodził.
 
reklama
pracuje juz 3 lata w tej firmie, ale to teraz wszystko zależy od pracodawcy i jego sumienia

A pracodawca wie o ciąży ? Rozmawialiście o tym? Skoro pracujesz tam już prawie 3 lata to chyba znacie się dość dobrze i możesz spokojnie porozmawiać o swojej przyszłości tam.
Sprawę komplikuje napewno Twoje L4 bo polskie prawo jest tak beznadziejne, że mimo opłacania składek L4 i tak finansuje pracodawca przez 33 dni w roku... więc nie pracujesz a jesteś kosztem dla niego teraz i w styczniu...
 
Rozwiązanie
Do góry