reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to błąd lekarza ?!

Szczerze to ja chyba nie rozumiem pytania. Przy obciazeniu glukoza wynik wyszedl wysoki. Skoro jest wysoki to znaczy ze masz problem z przyswajaniem weglowodanow. Pytasz o glukoze 50. Po co? Zazwyczaj jest tak ze zaczyna sie od 50 a 75 jest dodatkowym testem potwierdzajacym. Z dostępnej mi wiedzy teoretycznej. Sama zawsze mam obciążenie 75 i tam wynik powyzej 140 wskazuje na cukrzycę ciążowa. Poprawcie mnie jesli sie myle bo nigdy nie robilam tego testu w Polsce a tu są trochę inne zalecenia. W ogole jakie wyniki mialas? Slodycze i soczki w ciąży przy wyzszych wynikach po obciążeniu to tez dobry pomysl. Nawet jeśli nie masz cukrzycy ciazowej a jesz w ten sposob możesz sobie ją zafundowac.


 
reklama
Pierwszy z brzegu artykuł z neta o cukrzycy.

Link do: Test obciążenia glukozą omówienie wyników – Blog położnej o ciąży, porodzie i macierzyństwie.

Sama mam juz 3 raz w ciąży cukrzycę więc cos tam mi sie o uszy obilo. Z tym ze u mnie diabetolog podchodzi do mojej cukrzycy troche inaczej. Zasze test robię w okolicach 9 tyg ciąży. Zalezy mi na czasie bo u mnie zawsze potrzebna jest insulina. Moje cukry na czczo są w ciazy nie do ogarnięcia. I mimo wynikow lekko podwyzszonych wiem ze im jestem dalej w ciazy tym bardziej moje cukry będą szalec. Dlatego tez nie rozumiem podejscia mam podwyzszone wyniki ale lekarz mowi jedz co chcesz jest ok. Zreszta poczytaj przed obciazeniem nie zaleca sie zmieniac diety bo wtedy test jest niewiarygodny. Przynajmniej u mnie powtarza tak diabetolog.


 
Witam mam straszny problem około miesiąca temu byłam na obciążeniu glukoza 75g . Wyniki wyszły wysokie . Moja gin wysłała mnie do diabetologa. Pani dr kasa mi jeść normalnie do póki mam ładny cukier. Chciałem się upewnić więc poszłam do znajomego gin który już siedzi ładnych parę lat w tym zawodzie i na zamiłowanie do tej pracy i po a ha ludziom jak tylko może . On stwierdził że nie mam cukrzycy ciazowe tylko wyniki są zawyżone przez to że jadłam cały czas słodycze i one się odkładamy i dlatego glukoza wyszla wyższa . Też tak kiedyś mialyscie . Proszę pomóżcie :(
Jakie wartosci miala ta krzywa?
 
Do góry