reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża czy okres?

Dołączył(a)
22 Sierpień 2021
Postów
14
Hej kochane. Proszę o pomoc. Termin miesiączki mam na 03.04 (czyli jutro). Mam podejrzenia, że jestem w ciąży więc wykonałam wczoraj test (ten mniejszy - czułość 10 mlU/ml). Wyszedł cień cienia ale wieczorem dostałam różowego plamienia.. myślałam że to okres i test się pomylił. Dzisiaj wykonałam drugi test. Test już czarno na białym pokazał 2 kreski. Dzisiaj żadnych różowych plamień tylko brązowe i tak jakby żółte. Żadnej krwi. Czekać cierpliwie na okres czy to jednak ciąża?
 

Załączniki

  • 20220402_175040.jpg
    20220402_175040.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 548
reklama
Hej kochane. Proszę o pomoc. Termin miesiączki mam na 03.04 (czyli jutro). Mam podejrzenia, że jestem w ciąży więc wykonałam wczoraj test (ten mniejszy - czułość 10 mlU/ml). Wyszedł cień cienia ale wieczorem dostałam różowego plamienia.. myślałam że to okres i test się pomylił. Dzisiaj wykonałam drugi test. Test już czarno na białym pokazał 2 kreski. Dzisiaj żadnych różowych plamień tylko brązowe i tak jakby żółte. Żadnej krwi. Czekać cierpliwie na okres czy to jednak ciąża?
Zrób sobie betę hcg np w poniedziałek i po upływie 48h - żeby sprawdzić, czy dobrze przyrasta 🙂 nie musisz być na czczo do tego badania
 
Hej kochane. Proszę o pomoc. Termin miesiączki mam na 03.04 (czyli jutro). Mam podejrzenia, że jestem w ciąży więc wykonałam wczoraj test (ten mniejszy - czułość 10 mlU/ml). Wyszedł cień cienia ale wieczorem dostałam różowego plamienia.. myślałam że to okres i test się pomylił. Dzisiaj wykonałam drugi test. Test już czarno na białym pokazał 2 kreski. Dzisiaj żadnych różowych plamień tylko brązowe i tak jakby żółte. Żadnej krwi. Czekać cierpliwie na okres czy to jednak ciąża?
Nie jestem lekarzem, ale każda, nawet blada kreska oznacza ciążę. Tak jak ktoś napisał wyżej - plamienie może było związane z zagnieżdżaniem. Najlepiej zrobić betę. Koszt mniej niż 40 złotych.
Trzymam kciuki!
 
Jeśli testy wychodzą pozytywne to prawdopodobnie ciąża. Jest tez mniej optymistyczna wersja. Ciąża się zagnieździła a plamienie to ciąża biochemiczna i beta nie zdążyła jeszcze spaść. Natomiast życzę Ci żeby tak nie było! Zrób betę i zbadaj przyrody po 48h. Powodzenia 🥳💐🥰
 
Nie jestem lekarzem, ale każda, nawet blada kreska oznacza ciążę. Tak jak ktoś napisał wyżej - plamienie może było związane z zagnieżdżaniem. Najlepiej zrobić betę. Koszt mniej niż 40 złotych.
Trzymam kciuki!
jeśli miało być to zagnieżdżenie to test by nic jeszcze nie pokazał :)

A kreski mogą wyjść nie tylko przy ciąży a przy krwiakach i różnych innych rzeczach też ;)
 
jeśli miało być to zagnieżdżenie to test by nic jeszcze nie pokazał :)

A kreski mogą wyjść nie tylko przy ciąży a przy krwiakach i różnych innych rzeczach też ;)
pierwsze słyszę żeby krwiaki produkowały betahcg i wychodziły testy pozytywne przy nich 🤔, jeśli już to jest rodzaj torbieli na jajnikach które mogą produkować ten hormon bez ciąży, ale są bardzo rzadkie, a drugi powód to zatrzyki z hormonem, o czym autorka nie wspomniała, nie wprowadzaj w błąd są testy kilku marek które każdej osobie i różnemu płynowi wyjdą pozytywne bo są po prostu felerne, ale nie różne rzeczy sprawiają że pokazują się kreski na teście tylko konkretny hormon w tym wypadku beta hcg który ten test wykrywa.
 
reklama
@Merykejt43 na początku ciąży często zdarzają się plamienia, i są wskazaniem do szybszej konsultacji ginekologicznej, nie zawsze oznaczają coś złego, ale czasami też, na pierwszym miejscu badanie betahcg i progesteronu i do lekarza z wynikiem,
 
Do góry