reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża?

nadziejanamamew2021

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Lipiec 2020
Postów
27
Witam
Chcemy mieć z narzeczonym dziecko. Kochaliśmy się 14,20 oraz 27 czerwca. Mam nieregularne cykle więc nie mogę określić dokładnie daty dni płodnych. Ale myślę, że 20 czerwca były te dni:)
Sprawia wygląda tak, że aplikacja mój kalendarzyk wyliczyła mi okres na 7 lipca. Zawsze się spóźnia, a tym razem pojawił się 3 lipca. Skończyło się dziś po 6 dniach. ALE było bardzo skąpe, lekkie plamki. Leciało naprawdę malutko. Na dodatek całkiem bezbolesne. Może z raz mnie lekko zabolało. Zawsze nie obędzie się bez przeciwbolowych i przez pierwsze 3 dni okres jest dość obfity. 3 lipca zrobiłam test ciązowy, bo intuicja mi mówiła,zebym to zrobiła. Pojawił sie lekki cień kreski (ten cien wchodzi w barwe i nie potrzeba swiatła aby to zauwazyc) . Pytałam 3 osob,tez to widzą. 5 lipca powtórzyłam i był kontur równiez widoczny gołym okiem) . 6 lipca rano było mi niedobrze. 8 lipca ponownie troszkę mnie mdliło ,kręciło mi się w głowie i ogólnie było mi słabo. Na dodatek pojawiła się temperatura 37 stopni. Czy jest nadzieja, że to ciąża? Proszę o odpowiedź i mam nadzieję, że nie napisałam zbyt chaotycznie :) pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
kochana ja Cie doskonale rozumiem. ja poroniłam we wrześniu tamtego roku. serduszko przestało bić w 7tygodniu. zaszłam w ciążę od razu po, nawet nie dostając okresu. na środę za tydzień mam termin porodu... wiem jak ciężko jest po poronieniu. ale trzeba wierzyć, byc dobrej myśli choc to trudne niesamowicie.
Życzę Szczęśliwego rozwiązania ❤️I jeszcze raz Ci dziękuje za wsparcie
reklama
Wynik jest bardzo niski, jeśli badanie robiłaś dzisiaj to powinnaś je powtórzyć w sobotę (czyli po 48h, tak się sprawdza czy ciąża rozwija się prawidłowo)
Jeśli gdzieś w sobotę dopadnę laboratorium otwarte u mnie w mieście jest z tym problem , a w szpitalu nie wykonają 😢 może za wcześnie betę zrobiłam ...
 
Trzymam kciuki! U mnie wynik 13 był kilka dni przed @, ginekolog powiedziała, że gdybym zrobiła w dniu @ test ciążowy to bym nie przeżywała poronienia, bo by nic nie wykazał. I że bete się robi, jak ju, testy wyjdą..
Nie wiem ile w tym prawdy, bo przecież we krwi jest szybciej niż w moczu..
 
Trzymam kciuki! U mnie wynik 13 był kilka dni przed @, ginekolog powiedziała, że gdybym zrobiła w dniu @ test ciążowy to bym nie przeżywała poronienia, bo by nic nie wykazał. I że bete się robi, jak ju, testy wyjdą..
Nie wiem ile w tym prawdy, bo przecież we krwi jest szybciej niż w moczu..
Czyli muszę się nastawić na poronienie ... tak myślałam , 😢
 
Nie nastawiaj się!!! Miej do z tylu glowy, ale myśl pozytywnie! Może np ten okres Ci się wydłużył i stąd niski wynik..
Spokojnie, nie denerwuj się i czekaj. Ja bym bete zrobiła, ale nie w sobotę (u mnie niby urosła prawidlowo). Gdybym mogła cofnąć czas to bym zrobiła w poniedziałek (pierwsza robiłam w środę, druga w piatek), przez weekend się po cichu cieszyłam, a w pon wynik miałam już poniżej 3..
Bez nerwów i stresu..
Trzymam Mocno kciuki!!!
 
Trzymam kciuki! U mnie wynik 13 był kilka dni przed @, ginekolog powiedziała, że gdybym zrobiła w dniu @ test ciążowy to bym nie przeżywała poronienia, bo by nic nie wykazał. I że bete się robi, jak ju, testy wyjdą..
Nie wiem ile w tym prawdy, bo przecież we krwi jest szybciej niż w moczu..
Czyli w moim przypadku (temat) lepiej najpierw powtórzyć test domowy z moczu?
 
Myślę,że skoro test już coś pokazal- możesz spokojnie zrobić bete, bo będzie już wyższa. Możesz też powtórzyć test ciążowy i sprawdzić, czy kreska ciemnieje(ja bym tak zrobila).
Co innego, jak test nie pokazuje nic, a robi się betę. Jestem już ostrożny w stosunku do tego badania, bo nawet ciąż a biochemiczna siada na psychice..

Czyli w moim przypadku (temat) lepiej najpierw powtórzyć test domowy z moczu?
 
reklama
Czyli muszę się nastawić na poronienie ... tak myślałam , 😢
hej! na żadne poronienie się nie nastawiaj!!! nie jest ważna wartość bety a jej przyrost po 48/72 godzinach. Ja 2 dni po terminie miesiaczki mialam bete 36. każda kobieta ma inne wyniki bety bo u każdej w innym czasie dochodzi do zagnieżdzenia. Powtórz badanie jutro, chyba że masz możliwość w sobote po 48godzinach i wtedy zobaczysz jaki jest przyrost. Sama wartość nie świadczy kompletnie o niczym. Wystarczy, że przesunęła się owulacja i doszło do zagnieżdzenia w późniejszym czasie i wynik bety bedzie niski. trzymam mocno kciuki żeby przyrost był prawidłowy kochana!
 
Do góry