reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża?

Dołączył(a)
11 Listopad 2020
Postów
2
Około 20 października kochałam się z moim chłopakiem (według kalendarzyka przypadło to na dzień owulacji). Tabletki antykoncepcyjne (dwuskładnikowe) biorę od ponad roku systematycznie, jednak około 6 dni przed naszym zbliżeniem wymiotowałam (około 3/4h po wzięciu tabletki). Wczoraj przypadł dzień okresu i miałam niewielkie krwawienia koloru żywo czerwonego ze śluzem do dzisiaj. Czy to może oznaczać, że jestem w ciąży?
 
reklama
Mam pewne obawy, ponieważ wcześniej miesiączki trwały normalnie 4/5 dni. Ponadto jak doszło do wymiotów (środa) to przypadło to na pierwszy tydzień cyklu (tabletki zaczęłam brać w poprzedzający piątek).
 
Hej, żadne zabezpieczenie nie daje 100% pewności. Możemy wiec podejrzewać ciąże. Najlepiej gdy wykonasz test ciazowy w dniu spodziewanej miesiączki.
 
Ja również uważam że żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności powinnaś zrobić test ciążowy lub jeśli masz taką możliwość zrobić bhcg z krwi. To rozwieje twoje wątpliwości.
 
Po pierwsze - ulotka tabletek.
Tam masz informację, co w przypadku wymiotów i biegunki.
Po drugie - przy regularnym braniu tabletek ryzyko ciąży jest znikome, a "dziwny" okres mógł być spowodowany Twoim nakręcaniem się.
A jeśli i tak się obawiasz - zrób test ciążowy, a najlepiej od razu betę, żebyś się nie doszukiwała kresek na siłę.
 
Dokaldnie ,nie ma.owulacji wiec jaka ciaza ? Tez myslw ze nie ma o tym mowy ,ale jak się boisz zrob test
 
Hej dziewczyny, tydzień czasu spóźnia mi się okres, robiłam już 5 testów każdy negatywny mimo, że po czasie wpierałam sobie że jest tam druga kreska ale widziałam ją tylko ja, ostatnio zrobiłam test elektroniczny i on również pokazał brak ciąży. Zaczęły od paru dni mnie boleć piersi, głównie sutki przy dotyku i mam dziwne zgrubienie pod pachą, co jest też odczuwalne oraz bardzo widoczne żyły na właśnie od pachy w dół, oraz na jednej piersi ale przed okresem równiez na piersiach zawsze miałam, lecz nigdy właśnie nie na rękach, mierze sobie temp rano i zawsze mam 36,3/36,4 jak myślicie co to może być?
 
reklama
Jeśli to węzły chłonne ,to radze zrobic badania ,ciaza to nie jest ,po takim czasie testy by wyszły, okres albo soe zbliża, albo może jakieś problemy hormonalne
 
Do góry