reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża?

małaczarnulka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Luty 2021
Postów
19
Hej wszystkim. Gratulacje dla pań będących w ciąży 😊
Jestem tu nowa chciała bym by któreś z pań wyraziła swoje zdanie, udzieliła porady lub może była gdzieś podobna sytuacja.
Mój cykl trwa 28 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 17.01.21r I trwała do 23.01.21r. Czyli standardowo 7dni. Używam kalendarzyka i dni płodne wypadły 26.01- 01.02 W ich czasie doszło do stosunku 4 razy. Ja i mój partner nie zabezpieczamy się. W tym miesiącu miałam dostać miesiączki 14.02. Tydzień przed spodziewaną miesiączką zaczęło pobolewać mnie podbrzusze raz mniej raz mocniej, miesiączki nie dostałam czternastego, spóźnia się 10 dni (licząc od dnia w którym miała być do teraz). Kolejna dolegliwości to ból piersi który trwa dobry tydzień jak nie lepiej, są twardsze (ból sutków i ich okolic przy lekkim "naciśnięciu"). Miesiączki miałam raczej bez bólów, brzucha ewentualnie raz na jakiś czas lekko pobolewał i piersi też mnie nie bolą przed miesiączką. Wiem że powinnam lecieć po test i czekać na wynik ale poczekam do niedzieli z testem by były dwa tygodnie na lepszą wiarygodność wyniku. Czy jest ktoś z podobną sytuacją? Podzielcie się swoimi zdaniami na ten temat. Chciała bym mieć dzidziusia i liczę że to są te sygnały.

Z góry przepraszam jeśli wiadomość jest za długa lub zabardzo szczegółowa.
 
reklama
Możesz mieć zaburzenia hormonalne ale możesz być też w ciąży. Kart nie położymy i nie sprawdzimy czy kiełkuje Ci coś w brzuchu. Jeśli chcesz mieć wiarygodny test idź do laboratorium na beta hcg koszt 40 zl i 100% pewności
Aczkolwiek trzymamy kciuki.
Radziłabym zainteresować sie z jakiego powodu nie ma okresu bo być może jeśli to nie ciąża to trzeba to skonsultować z lekarzem.
Jedak trzymam kciuki za to żeby byla fasolka
 
Hej wszystkim. Gratulacje dla pań będących w ciąży 😊
Jestem tu nowa chciała bym by któreś z pań wyraziła swoje zdanie, udzieliła porady lub może była gdzieś podobna sytuacja.
Mój cykl trwa 28 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 17.01.21r I trwała do 23.01.21r. Czyli standardowo 7dni. Używam kalendarzyka i dni płodne wypadły 26.01- 01.02 W ich czasie doszło do stosunku 4 razy. Ja i mój partner nie zabezpieczamy się. W tym miesiącu miałam dostać miesiączki 14.02. Tydzień przed spodziewaną miesiączką zaczęło pobolewać mnie podbrzusze raz mniej raz mocniej, miesiączki nie dostałam czternastego, spóźnia się 10 dni (licząc od dnia w którym miała być do teraz). Kolejna dolegliwości to ból piersi który trwa dobry tydzień jak nie lepiej, są twardsze (ból sutków i ich okolic przy lekkim "naciśnięciu"). Miesiączki miałam raczej bez bólów, brzucha ewentualnie raz na jakiś czas lekko pobolewał i piersi też mnie nie bolą przed miesiączką. Wiem że powinnam lecieć po test i czekać na wynik ale poczekam do niedzieli z testem by były dwa tygodnie na lepszą wiarygodność wyniku. Czy jest ktoś z podobną sytuacją? Podzielcie się swoimi zdaniami na ten temat. Chciała bym mieć dzidziusia i liczę że to są te sygnały.

Z góry przepraszam jeśli wiadomość jest za długa lub zabardzo szczegółowa.

Niestety nikt Ci nie wywróży czy jesteś w ciąży czy nie. Zrób test, jeśli byłabyś w ciąży to najczulszy test już w dniu miesiączki pokazałby dwie kreski. Jeśli już 10 dni Ci się spóźnia to test na pewno będzie wiarygodny, nie ma sensu czekać do 14 dni bo to bez znaczenia. Lub jeśli chcesz mieć 100% pewność to leć na betę. Aczkolwiek uważam że przy takim spóźnieniu to jeśli byś była w ciąży już każdy test wyszedłby pozytywny i dawałby 100% pewność. Lepiej wcześniej wiedzieć czy to ciąża czy np jakieś zaburzenie hormonalne wymagające porady lekarza.
 
Też radzę zrobić test. 10 dni to długo, jeżeli okaże się, że to nie ciąża. Po takim czasie jeżeli to ciąża to test wyjdzie pozytywny. Nie musisz czekać do niedzieli.
 
Możesz mieć zaburzenia hormonalne ale możesz być też w ciąży. Kart nie położymy i nie sprawdzimy czy kiełkuje Ci coś w brzuchu. Jeśli chcesz mieć wiarygodny test idź do laboratorium na beta hcg koszt 40 zl i 100% pewności
Aczkolwiek trzymamy kciuki.
Radziłabym zainteresować sie z jakiego powodu nie ma okresu bo być może jeśli to nie ciąża to trzeba to skonsultować z lekarzem.
Jedak trzymam kciuki za to żeby byla fasolka
Zrobiłam tes wyszły dwie grube kreski
 
reklama
Do góry