reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża?

Dołączył(a)
4 Styczeń 2022
Postów
4
Hej:)

Przedstawię wam moją sytuacje. 25 września kochałam się z chłopakiem. Było to 2 dni po mojej miesiączce- moje cykle trwają 30-31 dni (więc były to dni niepłodne+ użyliśmy zabezpieczenia). W tym miesiącu miałam dużo stresów. Okres spóźnił mi się tydzień. (22 października zrobiłam test i wyszedł negatywny) Był normalny, taki jak zawsze. W listopadzie również dostałam miesiączki w 30 dniu cyklu. 14 dni przed miesiączką bolały mnie jajniki- był to chyba moment owulacji. Trzecia miesiączka od tamtego współżycia nastała dopiero dwa dni temu- 1 stycznia- spóźniła się tydzień. Jest bardzo słaba, skąpa. W tym miesiącu również miałam sporo stresów. Czy to może być ciąża?? Czytałam w internecie, że okres również może występować w ciąży, szczególnie w I trymestrze.
 
reklama
Nie, okres nie może występować w ciąży, czytałaś jakieś bzdury, jest to fizjologicznie nie możliwe. Mogą występować plamienia/krwawienia we wczesnej ciąży np. przez krwiaki. Jeśli nie jesteś pewna czy nie jesteś w ciąży zrób badanie betahcg z krwi.
 
Okej, dziękuje… strasznie się tym denerwowałam przez te miesiące. I chyba wszystko przez te głupie wpisy… Za każdym razem czuje moment owulacji przez ból jajników raz w miesiącu. A owulacja przecież nie występuje w ciąży. W dodatku przed każdą miesiączką po tym wrześniowym współżyciu mam objawy typowo przed okresowe- mdłości, nabrzmiałe piersi, skurcze macicy, które po kilku dniach mijają.
Dziękuje za odpowiedź
 
Jeżeli się tak denerwujesz to moze po prostu nie jesteś jeszcze gotowa na seks? To powinna być przyjemność a nie dodawanie sobie nerwów.
 
Może i tak. Był to też mój pierwszy raz, więc może dlatego tak to przeżywam. Czekam od okresu do okresu, gdy go widze wielka ulga a potem za chwile „ale przecież pisali, że do końca I trymestru okres może występować”. Przez ten stres mam objawy jak w trakcie ciąży- mdłości, ból głowy przez co ciągle się nakręcam i to trwa tak w kółko. Aczkolwiek probuje sobie to logicznie poukładać: 1) prezerwatywa nie pękła 2) nie miałam dni płodnych (mój cykl w tym miesiącu trwał 36 dni, a do zbliżenia doszło 6-7 dnia). 3) po miesiącu test wyszedł negatywny 4) od tamtej pory miałam już 3 miesiączki. Ehhh
 
Tak jak pisałam, jeśli masz się uspokoić jest do zrobienia w laboratorium badanie bhcg z krwi, to jest hormon który gwałtownie rośnie w ciąży więc da Ci 100% pewność. Ja oczywiście uwazam ze w zadnej ciąży nie jesteś. Poczytaj sobie o cyklu menstruacyjnym i na czym polega miesìączka. To Cię powinno uspokoić.
 
Jasne:) ogólnie moje miesiączki od zawsze są bardziej „skąpe”. Trwają 3-4 dni i nie ma zbyt dużej ilości krwi. Najwięcej jest 1 dnia podczas nocy. Ale ten okres jest jeszcze bardziej skąpy a krew ma kolor taki jasny, jakby różowy. Czy to możliwe, że od stresu ta miesiączka tak wygląda?
 
reklama
Stres, hormony to wszystko wpływa na miesiączkę. Nie każda zmiana to od razu ciąża. Czy byłaś na wizycie u ginekologa? Jeśli jesteś czymś zaniepokojona może warto się przejść zbadać, porozmawiać.
 
Do góry