reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to już ciąża ?

Juz 22tc, niestety jest tylko przypuszczenie ze dziewczynka ale jutro moze dowiem sie więcej o ile znowu się tyłkiem nie odwróci. A czuje sie juz znośnie choć pierwszy trymestr był tragiczny dla mnie.
[emoji50][emoji50][emoji50] Kiedy to zleciało.? Przed chwilą chwaliłaś się nam testem a tu już połowa za Tobą.

Daj znać koniecznie kogo nosisz pod swoim serduszkiem [emoji4]

Mówią że II trymestr jest lepszy choc chyba nie ma reguły. Najważniejsze że czujesz się lepiej.
 
reklama
No właśnie o to mi chodziło ja mam ciężko prace dźwigam kartony z chemia po 8-10 h na nogach w duszności i to na 3 zmiany a nie ma takiego stanowiska dla osób ciężarnych niestety. Dlatego pytam na jakiej podstawie lekarz wystawia l4 czy gdy widać już na usg coś czy wystarczy już tylko beta. To moja pierwsza ciąża tez jestem młoda osoba 24 lata dlatego jesteś świeża w takich tematach
W świetle prawa na tej podstawie lekarz nie może wystawić zwolnienia. Proponuję powołać się na to na komisji, jeśli ZUS zleci kontrolę Twojego zwolnienia. A podejrzewam, że będą to obecnie robić masowo ze względu na braki pieniędzy (chociażby spowodowane tarczą antykryzysową, tj. zwolnieniem z opłacania składek przez 3 m-ce). Nie dość że ty będziesz musiała zwrócić pieniądze z odsetkami, to jeszcze lekarz nieźle się nagimnastykuje by nie stracić PWZ.
 
W świetle prawa na tej podstawie lekarz nie może wystawić zwolnienia. Proponuję powołać się na to na komisji, jeśli ZUS zleci kontrolę Twojego zwolnienia. A podejrzewam, że będą to obecnie robić masowo ze względu na braki pieniędzy (chociażby spowodowane tarczą antykryzysową, tj. zwolnieniem z opłacania składek przez 3 m-ce). Nie dość że ty będziesz musiała zwrócić pieniądze z odsetkami, to jeszcze lekarz nieźle się nagimnastykuje by nie stracić PWZ.
To w świetle prawa kiedy lekarz może wystawić zwolnienie?
 
Kiedy są do tego podstawy zdrowotne, np. kiedy jest zagrożenie poronieniem (np. odkleja się kosmówka), kiedy mdłości są bardzo silne i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie itp.
 
Kiedy są do tego podstawy zdrowotne, np. kiedy jest zagrożenie poronieniem (np. odkleja się kosmówka), kiedy mdłości są bardzo silne i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie itp.
To zawsze można powiedzieć że ma się mdłości i źle się czuje i ZUS przecież nie będzie miał jak tego skontrolować
 
Kochane zrobiłam dziś kolejny test i znów druga blada kreska. Lecę do lekarza może już coś na usg zobaczy jak nie to jutro śmigam na krew
0F22991F-58E5-4931-96CB-10DD800BE805.jpeg
 
reklama
Do góry