reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to juz ?

Dziękuje za wszystkie rady,
polatalam po schodach, bylam na długim spacerze z psem biore kąpiele ale nic sie nie dzieje ..
nastawienie mam dobre, nie denerwuje sie ani nie boje, co ma byc to bedzie i nie ja pierwsza nie ostatnia :) przeciez dam sobie rade !
Chcialabym tylko zeby juz sie zaczelo bo to czekanie jest najgorsze :(
 
reklama
No przecież nie kłamie;)
Napisalam jak ja to czulam tez mialam szybki porod na 8 rozwarcie jak dojechalam do szpitala jednak zdarzylam poczuc ten bol.Ale bolalo strasznie az boje sie zajść w druga ciążę .
Wiadomo ze kazdy porod inny.
Ale nie znam nikogo z mojego otoczenia kto by nie mowil tak jak ja..ba gorsze byly jak krzyczały na caly szpital i mowia ze rzeznia haha :D
Super ciesze sie ze was nie bolalo tak jak mnie
Moze drugi porod bedzie u mnie ekspresowy jak pierwszy taki szybki .
Ale mimo tego bolu chetnie wracam do tamtego dnia chwilami ..
I uwazam ze lepiej kogos nastawic niz mowic ze nie boli..Mnie tak pocieszali nie boli nie boli specjalnie tak mówili i co w ogóle nie byłam nastawiona na az taki bol.:)
Kolezanke polozna nastawila od poczatku i bolalo bardzo ale w glowie miala mysl ze kazdy skurcz zbliza ja do upragnionej córeczki.
i mowila ze duzo jej to dalo

Moze macie inny prog bolu porostu dla mnie ten bol byl koszmarem myslalam ze mnie rozerwie cala ..tak jak na kupe tyle ze chyba czulam to z 100 albo wiecej razy mocniej..brrr :
Ale duma po nie do opisania, bol odrazu jak reka odjal ..
Tyle ze pupa po nacieciu bolala przez kilka dobrych dni.
 
Ostatnia edycja:
Tak samo jak mam znajome ktore dobrze wspominają CC mowia ze lajt ze moga tak rodzic boja sie sn..wiec tak samo moge powiedzieć ze ktos przesadza ze CC boli itp..a mam takie które strasznie po sie czuly.
 
Ostatnia edycja:
Macie racje każdy poród inny. Ja mam 3 dzieci i jakoś z bólem to nie kojarzę.
Z pierwszym gdybym mogła cofnąć czas nie pchałabym się tak szybko do szpitala. O wiele milej leżeć w domu wtulonym w męża niż na porodowym łóżku ciągle pod ktg w czyjejś obecności. Bólu nie czułam praktycznie do końca.
Z drugim cc ale jakoś tak dobrze zniosłam.
Z trzecim sn, ale ze znieczuleniem, więc ból czułam tyle co w domu i później zanim zaczęło działaś.

Pati58 a jak ruchy maleństwa? Tak jak zawsze?
Nic nie pisałaś jaka szyjka i td a to też ma wpływ na poród.
 
Macie racje każdy poród inny. Ja mam 3 dzieci i jakoś z bólem to nie kojarzę.
Z pierwszym gdybym mogła cofnąć czas nie pchałabym się tak szybko do szpitala. O wiele milej leżeć w domu wtulonym w męża niż na porodowym łóżku ciągle pod ktg w czyjejś obecności. Bólu nie czułam praktycznie do końca.
Z drugim cc ale jakoś tak dobrze zniosłam.
Z trzecim sn, ale ze znieczuleniem, więc ból czułam tyle co w domu i później zanim zaczęło działaś.

Pati58 a jak ruchy maleństwa? Tak jak zawsze?
Nic nie pisałaś jaka szyjka i td a to też ma wpływ na poród.

Rusza sie tak jak zwykle, co do ruchów nie zauwazylam zadnych zmian.
W piatek gin powiedziala ze szyjki praktycznie nie mam..
 
Skoro to początek 40 tygodnia to masz jeszcze czas, ale ta krótka szyjka no to chyba zwiastuje że niedługo się zacznie ;) Przynajmniej z tego co mi wiadomo :p
Spędź miło ten czas, intymność wskazana, to przyspiesza :)
Pewnie wszystko masz gotowe, spakowane do torby i czeka już przy drzwiach - ostatnie pytanie kontrolne - pomadka do ust jest? Przydaje się podczas porodu bo intensywne oddychanie przez usta wysusza.
 
Jadwiga wow ...tez bym tak chciala nie czuć bolu albo czuc ale nie az taki w szoku jestem ...
Pati mi sie od 24 tyg szyjka skracala mialam zagrozenie porodem przedewczesnym ale naszczescie synek urodzil sie w terminie ale tez szyjki w praktycznie juz nie mialam wcześniej chyba od 35 tygodnia albo szybciej wczesniej bardzo krotka, wiec to duzo zależy od czynności skurczowej.Teraz Czekasz na skurcze tylko :-)
To ze nie masz szyjki daje duze prawdopodobiesntwo ze szybciej urodzisz :)
Jadwiga duze mialas dzieci bo ja rodzilam prawie 4 kg a szczupla jestem chociaż to chyba nie ma nic do rzeczy ...
Plus tez taki ze po porodzie mam bezbolesne miesiaczki a wcześniej plakalam z bolu wiec moze szansa ze drugi bedzie mniej bolal bo czytałam gdzies ze to od wielu czynnikow zalezy i tez właśnie od tego czy ktos ma bolesne miesiaczki.
Znieczulenia u nas roznie zalezy jak lekarz itp ja i tak bym nie dostala juz przy takim rozwarciu..
A moja koleżanka rodzila 12 godzin w takich bolach co ja modlila sie z mezem zeby sie juz skończyło i na koniec cc sie skończyło. Takze ..
Parte byly najgorsze bo jak dojechałam do szpitala to sie zaczely masakra az drgawki mialam z bolu..wygladal jak trup bez sil cala blada polozne sie smialy do mojej mamy z tego co mówiłam ze nastpene cc na życzenie ..ale pozniej popukalam sie w glowe :-p
Ale to rozne rzeczy człowiek z bolu mowi.
Pocieszaly mnie ze szybko jak na pierwsze dziecko i zebym parla bo synek coraz blizej i widać czarne wlosy juz :D
A ja na poczatku nie umialam :p

Nie wie. jak inne kobiety wytrzymują tyle godzin ..
Duzo mi dala obecność narzeczonego bardzoo..
A pozniej jak synek sie urodzil to żartowałam z lekarzem jakbym nie rodzila :D
A z tych emocji nawet nie plakalam kazdy plakal tylko nie ja , dopiero wieczorem jak już lezalam z synkiem patrzyłam na niego i plakalam
Dlugaa historia lubię opowiadac porod
Wazne zeby porod byl szczęśliwy :*
Będę trzymać kciuki:*
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rusza sie tak jak zwykle, co do ruchów nie zauwazylam zadnych zmian.
W piatek gin powiedziala ze szyjki praktycznie nie mam..
Widzisz kochana ja modlilam sie zeby synek sie nie urodzil wczesnie od 24 tyg do 35 lezalam przez szyjke ,tylko do gina i do lazienki czasem po domu leki i dwa razy szpital.
Jak gin pozwolil chodzic od 35 tyg bo juz synek ladna wage miał i bezpiecznie to latalam i nic dopiero w dniu samego terminu nad ranem mnie zlapalo :p
 
Do góry