reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to może być alergia?

SmerfnaAga30

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Kwiecień 2021
Postów
29
Witam, od 3 tygodnia życia moja córeczka ma problemy z brzuszkiem.
Pediatra z przychodni stwierdziła że to kolki
Prywatny pediatra kazał podawać nutramigen bo stwierdził alergie.
W tym momencie córka ma 3 i pół miesiąca, jest na mleku mm bebilon comfort ale nie widać poprawy.
Do 3 go miesiąca była na piersi
Objawy u córki:
Ból brzuszka, w trakcie karmienia się nasila, córka się pręży, kuli z bólu. Po karmieniu też jest też problem ale trochę mniejszy i tak przez całą dobę ją to męczy przez co złe śpi i jest marudna
Katarek i tak jakby sapkę
Czasami na ciele wyskakują jej pojedyncze czerwone krostki
Do tego na całym ciele ma plamki
Zdjęcia w załączniku
Czy to może być alergia? Na pewno nie kolki.
 

Załączniki

  • IMG_20210818_082029.jpg
    IMG_20210818_082029.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 259
  • IMG_20210818_092623.jpg
    IMG_20210818_092623.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 81
  • IMG_20210818_093150.jpg
    IMG_20210818_093150.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 78
  • IMG_20210818_093101.jpg
    IMG_20210818_093101.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 83
reklama
U nas takie objawy wskazywały na alergie na białko mleka krowiego . I od dobrych 7 miesięcy dzieciątko pije bebilon pepti dha
Pediatra na początku stwierdziła że to zaparcia i piliśmy bebilon comfort ale miałam wrażenie że było tylko gorzej.
Po każdej butelce był placz i prężenie oraz problemy z kupką.
 
Może być alergia, ale na pewno też niedojrzalosc układu pokarmowego..
Krostki są mi obce, ale takie zmiany na zdjęciu łokci to jak dla mnie AZS.. :/
Mój syn ma, do roku unikałam białka mleka krowiego i jajek (także zero słodyczy i przyjwnosci), bananów, kakao.
Od momentu, kiedy zaczęłam unikać jedzenia niektórych rzeczy (karmiłam) uspokoiło się, ale zupełną poprawa dopiero koło 4 -5 miesiąca.
 
Idziemy we wrześniu do alergologa, nie chcę na własną rękę zmieniać małej mleka bo boję się że będzie gorzej.
Na początku lekarz wmawial mi że to kolki :-/ a ja głupia dawałam jej espumisan Chociaż nie pomagalo. Odstawilam od piersi i przeszłam na mm, czego żałuję bo dalej nie ma poprawy.
Jestem już zmęczona :( szkoda mi strasznie malutkiej :(
 
reklama
Alergia spowodowana była kosmetykami? Na jakie zmienilscie?
Myślę,że problemy brzuszkowe to raczej alergia pokarmowa..
Myślę, że należałoby zacząć od zmiany mleka na bez białka krowiego.. Ale Ci poradził pediatra o przerwaniu karmienia, byłoby łatwiej niż przedstawianie na inne mleko.
,
 
Do góry