reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to PMS a czy już ciąża

Dołączył(a)
30 Listopad 2023
Postów
2
Hej, potrzebuje informacji bo przekopałam już chyba cały internet w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie..
Sytuacja wyglada tak:
Staram się z mężem o dziecko, mój okres mieści się w normie jednak ostatnie 3/4 miesiące nie jest idealnie regularny (wahania około 4-5 dni). 4 dni temu podjęliśmy próbę. Według aplikacji flo 4 dni temu wypadał ostatni dzień z szansą na ciąże. (Zdjęcie w załączniku). Dzisiaj (9dni przed okresem według aplikacji) i zaczyna się coś jak pms. Czyli bolesne piersi (co jest u mnie standardem około 8-10 dni przed okresem) ponadto lekki ból brzucha, również jak na okres. Czy jest szansa że podczas ostatniego stosunku doszło do zapłodnienia? Bo oczywiście zdaje sobie sprawę że tak szybko nie wystąpią objawy ciąży ale nie wiem czy jesli wystąpiły objawy Pms ciąża jest możliwa. Ponadto kolejne pytanie jest takie czy jeśli faktycznie doszło do zapłodnienia te objawy ustaną? I wystąpią po raz kolejny w późniejszym etapie ciąży czy zostanie tak już do końca?
 

Załączniki

  • 3FB7D67F-71F0-415C-84FF-06FC3F7E40DE.png
    3FB7D67F-71F0-415C-84FF-06FC3F7E40DE.png
    99,8 KB · Wyświetleń: 237
reklama
Hej, potrzebuje informacji bo przekopałam już chyba cały internet w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie..
Sytuacja wyglada tak:
Staram się z mężem o dziecko, mój okres mieści się w normie jednak ostatnie 3/4 miesiące nie jest idealnie regularny (wahania około 4-5 dni). 4 dni temu podjęliśmy próbę. Według aplikacji flo 4 dni temu wypadał ostatni dzień z szansą na ciąże. (Zdjęcie w załączniku). Dzisiaj (9dni przed okresem według aplikacji) i zaczyna się coś jak pms. Czyli bolesne piersi (co jest u mnie standardem około 8-10 dni przed okresem) ponadto lekki ból brzucha, również jak na okres. Czy jest szansa że podczas ostatniego stosunku doszło do zapłodnienia? Bo oczywiście zdaje sobie sprawę że tak szybko nie wystąpią objawy ciąży ale nie wiem czy jesli wystąpiły objawy Pms ciąża jest możliwa. Ponadto kolejne pytanie jest takie czy jeśli faktycznie doszło do zapłodnienia te objawy ustaną? I wystąpią po raz kolejny w późniejszym etapie ciąży czy zostanie tak już do końca?
Według mnie 4 dni po stosunku to trochę za wcześnie na objawy ciążowe, bo nie doszło jeszcze do zagnieżdżenia zarodka i wytwarzania betaHCG. Mogą to być objawy wynikające już z podwyższonego progesteronu w drugiej fazie cyklu, a może to po prostu taki cykl 🤷🏼‍♀️ Jeśli chodzi o PMS w udanym cyklu, to raczej nie miałam lub był minimalny. W poprzedniej ciąży objawy PMS mi ustały, a ciążowe pojawiły się już później.
 
Zacznijmy od tego, że to, że aplikacja wyznaczyła owulację w ten dzień to nie znaczy, że tak było i czy w ogóle owulacja wystąpiła.
Do Zagnieżdżenia dochodzi między 6-12 dpo plus 48h na wytworzenie hormonu bhcg.
Pierwsze objawy ciążowe są całkiem podobne do pms bo jest podwyższony progesteron.
Każda kobieta jest inna, każda ma inaczej.
 
Zapewne bardzo czekacie na dziecko i uwierz mi, wiem co czujesz, ale... Wyluzuj. Niemożliwe żebyś miała objawy ciąży już teraz. Czy takie objawy ciążę wykluczają nikt Ci nie powie. Mnie bolały piersi i w cyklach, gdzie nie było ciąży i w cyklu, w którym zaszłam.
 
Według mnie 4 dni po stosunku to trochę za wcześnie na objawy ciążowe, bo nie doszło jeszcze do zagnieżdżenia zarodka i wytwarzania betaHCG. Mogą to być objawy wynikające już z podwyższonego progesteronu w drugiej fazie cyklu, a może to po prostu taki cykl 🤷🏼‍♀️ Jeśli chodzi o PMS w udanym cyklu, to raczej nie miałam lub był minimalny. W poprzedniej ciąży objawy PMS mi ustały, a ciążowe pojawiły się już później.
Zdaje sobie sprawę że to jeszcze nie objawy ciąży. Eh chyba nie mam na co liczyc
 
reklama
Do góry