reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

Olejek rycynowy można jeszcze zmieszać z szamponem podczas mycia głowy. Tylko nie przesadźcie z jego ilością. Najlepiej dolać go w proporcji 1/4 (mniej olejku). Pomaga.
 
reklama
Ja od lat maluje włosy w domu, ostatnio zaczęłam eksperymentować z różnymi firmami, bo wcześniej tylko stosowałam Safirę. Teraz mam Osmo ikon i jest duża różnica. Kolor się tak szybko nie zmywa i jest dość wydajna, bo ja jedną tubkę mam na 3 malowania, oczywiście zależy od długości włosów. A same włosy wyglądają ładniej niż po Safirze.
 
Też mam problemy z włosami.
Pamiętam jak jeszcze niedawno miałam piękne, mocne i lśniące włosy. Teraz to jakaś masakra, włosy się przetłuszczają, wypadają. Byłam z tym u mnóstwa lekarzy, żaden z nich nie wiedział co mi dolega. Problem może mieć przyczyny hormonalne, ale nie jest to pewne;/
W końcu postanowiłam udać się na zabiegi trychologiczne i zagęszczenia włosów - wtedy było już naprawdę tragicznie. Klinika Hair Lab jakby ktoś pytał, profesjonalny zabieg i jak na razie mogę się znów cieszyć dobrym wyglądem i jeszcze lepszym samopoczuciem
 
Na wypadające włosy polecam maseczkę wlasnej roboty na bazie oleju rycynowego wlasnie. Wyprobowalam na sobie, bo tez mialam taki czas, ze myslalam ze bedę łysa i działa.
Robimy tak:
Olejek rysynowy - kilka lyzek
Żółtko jaja kurzego
sok z cytryny

Mieszamy, aby uzyskac jednolita masę. Nakładamy na glowe wmasowując przede wszystkim w skore glowy. Pozniej folie na glowe, turban z recznika, bo pod wplywem ciepla substancje odzywcze szybciej przenikają. Trzymamy ok. 30min. I pozniej myjemy glowe jak zwykle. czasem trzeba powtorzyc mycie 2 razy, aby zmyc ten tłusty film.
2 razy w tyg. mozna stosowac maseczkę. Nie odrazu widać spektakularny efekt, ale po miesiącu na pewno.
Naprawdę polecam!
 
i ja mam problemy z wypadającymi włosami... nie lecą mi jakoś tragicznie, ale kiedys to wypadały mi naprawde pojedyńcze wloski

Zapisałam sie do dermatologa na 25 listopada, zobaczymy co powie. Mam tez wyniki hormonów, wszystko ok, ale malo estrogenów, a aczkolwiek w dolnej granicy normy

Od prawie tygodnia stosuje seboradin ampułki- włosy nadal wypadają, ale jakby mniej, ogólnie polecam te ampułki, napawde poprawiaja kondycje wlosów. Zaczęłam stosowac WAX odzywkę, pije 2 razy dziennie drożdże, łykam cynk .

Dam znać jakie będą rezutaty i co powie dermatolog.

A i bardzo wazne by nie farbowac bez potrzeby i nie spinac w kuce, koki itp bo to osłabia włosy.
 
Potwierdzam, że loreal ma fajne farby. Z osmo również miałam styczność ale jedynie w salonie fryzjerskim, bo moja fryzjerka robi na tych kosmetykach. A to można sobie kupić kosmetyki tej firmy również do domu? bo byłabym chętne zawsze takie piękne włosy mam jak wychodzę z salonu.
 
witajcie dziewczyny
otóż jestem niezbyt zadowolona z wizyty u dermatologa-orzekł, że mam zapalenie mieszków wlosowych i zamist dac mi jakąs wcierankę czy cos podobnego to polecił mi tylko kosmetyki z vichy decros szampon+odżywka+ampulki prez 4 miesiące i przyjsc na kontrole, jak zobaczyłam cene tej miesięcznej kuracji to się za głowę zlapałam:szok:

Postanowilam uzywac nadal ampułek seboradinu, tylko dokupić szampon decros no i zobaczymy

Aha według mojego dermatologa do łykania najlepszy jest revalid-tylko nie mieszajcie go z innymi witaminami
 
reklama
Jeżeli chodzi o prostownice do włosów,to nie ma takiej która by ich nie niszczyła,każde użycie osłabia cebulki włosów. Natomiast co do farby,to moim zdaniem te dobre,sprawdzonych firm można stosowac w domowych warunkach., Tylko pytanie które są tymi naprawde "sprawdzonymi"...
 
Do góry