reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Bezglutenowa

dziewczyny chcialam sie spytac o powod wprowadzenia diety u waszych pociech?
a co do ksiazki to powiem ze trzeba samemu poszukac jest lodzkiewydawnictwo i ja z niego kozytam ale w sklepach innetrnetowych ze zdrowa zywnoscia sa tez rozne pozycje trezba poszukac co kuchna to rozne potrzeby
 
reklama
Powód - nietolerancja glutenu chyba po wirusówce jelitowej. Jesteśmy po serii badań. Teraz mały ma bakterie w kupie, ale jak je przeleczą, będziemy próbowali dawać gluten, a zostaniemy na diecie bezlaktozowej (którą wprowadziliśmy niedawno).
Książki może i są, ale po księgarniach nie mam kiedy chodzić. Mogłabym poszukać przez internet, ale... jak zaczynaliśmy dietę, była mowa o 6 tygodniach. Pomyślałam, że nie warto niczego szukać, bo zanim przesyłka dotrze, będzie po diecie :) Tymczasem zrobiło się 6 miesięcy. Plus całej sytuacji - odkryliśmy kilka nowych smaków, mały zamiast ciastek je owoce i warzywa :)

Aha, i słuszałam od znajomej, której znajoma mieszkająca we Wloszech ma dzieci na diecie bezglutenowej, że tam mają refundację kosztów takiego jedzenia. Nic tylko pozazdrościć.
 
W jakiej postaci zaczac wprowadzac gluten?
Nasza alergolog poradzila nam, zeby zaczac od skorki chleba zytniego, ale po kilku dniach mala dostala lekkiej wysypki i pojawil sie sluz w kupce. Nie wiem, czy to od samego glutenu, czy innych skladnikow (drozdze, moze jakies ulepszacze- chleb byl ze sklepu). I dlatego wolalabym wprowadzic samo zboze.

Myslalam o kaszce mannej, ale podobno najgorsza jest pszenica i ja powinno sie wprowadzac najpozniej.

Poradzcie cos, bo Paula ma ponad roczek a nie je niczego procz ryzu, bo wieksza ilosc kukurydzy ja uczula.
 
Witam wszystkie Mamusie, mam watpliwosci dotyczace glutenu. Moja Oliwia (8 miesiecy) jest na bebilonie pepti. Ze wzgledu na to ze tatus jest alergikiem i w dziecinstwie uczulony byl na wiele rzeczy nie zdecydowalismy sie podac glutenu zgodnie z nowym modelem zywienia niemowlat. Zastanawiam sie kiedy sprobowac dac Malej cos z glutenem i od czego zaczac? Poradzcie, prosze.
Z gory dziekuje :-)
 
interesujacy temat.... jestem mama 4 lateniego bezglutka i tez zastanawiam sie jak bedzie wygladalo wprowadzanie glutenu do diety jego siostry (lub brata ;-))
26 maja ide do alergologa - moze cos podpowie
jak ktos cos wie to czekamy na porady ;-)

pozdrawiam ;-)
 
Witam. Mam problem z pomysłem na obiad... Otóż mam dietę bezglutenową ( mąka kukurydziana, mąka pszenna, mąka ziemniaczana, mąka żytnia) co do tego dochodzi uczulenie na (ziemianki, pomidor, seler, marchew, jabłko, pomarańcz). Czy macie jakieś pomysły na dania które są bez użycia tych składników ?
 
Ryz, kasza gryczana, jeczmienna, do tego indyk, kurczak,-duszny badz pieczony ,ryby, galeczki z miesa mielonego z indyczka brokul na parze, buraczki, surowka z pekinki, z czerwonej kapusty, bialej ,fasolka szparagowa......................poszukaj w necie tego jest duzo.
Sa tez sklepy gdzie mozna kupic polprodukty bezglutenowe np makaron
 
Witam!
Jestem studentką SGGW, kierunek Żywienie człowieka. Piszę pracę magisterską na temat stanu odżywienia dzieci z alergią na białka mleka krowiego oraz gluten. Poszukuję rodziców dzieci w wieku 4-6 lat z tymi alergiami, którzy zechcieliby by wziąć udział w badaniu polegającym na przedstawieniu jadłospisu dziecka oraz wypełnieniu ankiety. Jadłospisy, które otrzymam oszacuję, a wyniki przekażę rodzicom:)
Bardzo proszę o pomoc. Mój mail: nlosiewicz@gmail.com
Natalia Losiewicz
 
reklama
Ankieta przywidziana dla osób dorosłych cierpiących na alergię pokarmową i/lub mających dzieci z tą dolegliwością.

Szanowni Państwo, prowadzę badania nad znakowaniem opakowań produktów spożywczych w aspekcie alergii pokarmowej oraz umiejętnością czytania etykiet. Wyniki tych badań pozwolą zanalizować czy opakowania produktów spożywczych są odpowiednio oznakowane i jak oceniają to potencjalni konsumenci deklarujący stosowanie diety eliminacyjnej ze względu na jakiś składnik. Badania są anonimowe, a ich wyniki zostaną wykorzystane jedynie w celach naukowych (praca magisterska). Bardzo proszę u udzielenie szczerych i przemyślanych odpowiedzi na poniższe pytania.

Oto link:
http://www.moje-ankiety.p...71/sec-QOuBkury

Dziękuję za poświęcenie kilku minut...

Sama jestem alergikiem pokarmowym, wiec wiem co to znaczy
icon_sad.gif


Pozdrawiam,
Magda
 
Do góry