reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Bezglutenowa

powinnas zaczac podawac mu tez jakies suplementy uzupelniajace diete malego alergika bo straci witaminy ja stosuje Floradix Kindervital dla mojego maluszka srodek do picia o owocowym smaku przez plynna postac jest szybkie dzialanie dla mojego malucha jest skuteczny polecila mi go pediatra
 
reklama
mamusiu :-) a umiesz pisać coś poza reklamą witamin???

na 4 Twoje posty na forum 4 reklamują witaminki... podziel sie z nami swoimi innymi przemyśleniami ;-)
 
jasne ze umiem ale nie wiem czy jest sens opisywac za kazdym razem swoje problemy czy nie bardziej korzystnie jest po poprostu doradzac;)bo nie zawsze ludzie maja ochote sluchac poprostu potrzebuja pomocy i staram sie opisywac cos z czym mialam doczynienia ale jesli tak to nie ma problemu bede opisywac;)))
 
nie chodzi o to...

mam alergię na osoby, które na forum dyskusyjnym nie dyskutują a jedynie reklamują jakieś produkty....

natknęłam się na Twoje niemal jednakowe posty w kilku wątkach...za każdym razem polecasz jeden produkt...zupełnie jakbyś działała na polecenie producenta....
 
nie nie reklamuje nic poprostu ja natknelam sie na ten produkt i opisuje o nim bo mnie pomogl i tylko opisuje jaki ma dzialanie i zastosowanie dlatego chodze po roznych watkach i pisze ok moge sie nie udzielac skoro to przeszkadza komus;/
 
Moja córeczka aktualnie ma alergię na gluten i uczę się tej diety. Na pewno można wtedy jeść ryż, soję, kukurydzę. Większość zboża zawiera gluten i trzeba uważać i dokładnie czytać skład tego co się dziecku podaje bo na przykład takie płatki kukurydziane niektórych firm zawierają słód jęczmienny, a jęczmień na 100% ma gluten. Warto odwiedzić specjalny sklep dla alergików i jest tam wiele gotowych produktów bezglutenowych.
 
Witam, jestem Agnieszka, na portalu poczatkujaca. Jestem mama 7 letniecgo chłopca z autyzmem, który jak sie okazało ma Candidę. Prosze osoby z okolic Szczecina o pomoc ( kontakt) . Poszukuje lekarza zajmujacego sie leczeniem Candidy tj chodzi o diete bezglutenowa, bezmleczna. dziekuje
 
Polecam wszystkim Mamom bardzo dobre ciasto marchewkowe. Nie jest ono może najłatwiejsze, ale wysiłek na pewno się opłaci:)

Składniki:
450 g mąki bezglutenowej
3 łyżki bezglutenowego proszku do pieczenia
2 łyżeczki mielonego cynamonu
1/4 łyżeczki startej gałki muszkatołowej
1/2 łyżeczki mielonego ziela angielskiego
225 g jasnego miękkiego cukru brązowego
225 g bezsmakowego oleju roślinnego bez orzechów
3 ubite jaja (lub zamiast nich: 2 łyżki proszku do pieczenia, sok z pomarańczy, 3 łyżki mąki ziemniaczanej zmieszanej z 6 łyżeczkami wody)
225 g gotowanej marchwi ostudzonej i i zmiksowanej blenderem na puree
115 g startej surowej marchwi
115 g orzeszków piniowych prażonych i posiekanych
115 g rodzynek sułtanek
55 g wiórków kokosowych
55 g odsączonego ananasa z puszki w kawałkach
drobno starta skórka z pomarańczy
250 g serka śmietankowego lub sojowego na polewę
500 g cukru pudru
180 g niesolonego masła
1 łyżeczka esencji waniliowej
skórka z pomarańczy
szczypta mielonego cynamonu

Sposób przygotowania:
Do przesianej mąki dodajemy proszek do pieczenia, cynamon, gałkę, ziele angielskie oraz brązowy cukier i mieszamy. Dolewamy olej, roztrzepane jaja, puree z marchwi, surową marchew, orzeszki pinii, sułtanki, wiórki kokosowe, ananas i skórkę pomarańczową. Mieszamy do uzyskania gładkości- ciasto powinno być gęste i mokre. Rozgrzewamy piekarnik do 180 st. Przekładamy masę do tortownicy o średnicy 23 cm wyłożonej pergaminem i wstawiamy na 80-90 min, aż ciasto będzie odchodziło od tortownicy. Studzimy 15 min nie wyjmując z tortownicy i przekładamy na kratkę do ostudzenia.
POLEWA: serek z cukrem pudrem, zamiennikiem masła i esencją waniliową miksujemy ok. 1 min w robocie i smarujemy masą wierzch i boki ciasta, dekorujemy skórką pomarańczową i cynamonem.

Smacznego!
Korzystałam z przepisu ze strony: MojeAlergie.pl
 
reklama
Mamusie , które maja dzieci na diecie bezglutenowej! mam troche skladnikow bezglutenowych do oddania typu mąki, mieszanki do wypieku chleba, czesc jest zapakowana fabrycznie, czesc otwarta- wyprobowana raz i koniec, mam tez 2 puszki bebilonu pepti 2. Jesli ktoras chetna to prosze o kontakt na priv.
Moj malec juz nie potrzebuje diety a ja zrobilam wielkie zapasy....
Prosze tylko o pokrycie przesylki
 
Do góry