reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta CAMBRIDGE?ktos probowal?

reklama
Powiem tak - pierwszy raz zrobilam sobie 3 tyg diete 2 lata temu. Przez te 3 tyg schudlam 6 kg i bylo ok. Po pol roku chcialam zrzucic jeszcze z 5 kg i znow dietka, ale nie skonczylam jej bo nie moglam wytrzymac bez normalnego jedzenia - i nie chodzi tu o głód ale o smaki, bo zupki sa (nie oszukujmy sie) "bezpłciowe". Takze druga tura trwala 2 tyg i zjechalam 3 kg, ktore w ciagu miesiaca nadrobilam podwojnie. To chyba zalezy od charakteru - czy sie stanowczo dostosuje do zasad i silnej woli.
 
Bardzo poważnie zastanawiałam się ostatnio nad jej zastosowanie, ponieważ kilkoro moich znajomych miało bardzo fajne efekty. Na całe szczęście koleżance zostało kilka torebek i dała mi do spróbowania min. zupę pomidorową i jakieś 2 koktajle. Nie wiem jak smakuje pokarm dla rybek, bo nigdy nie próbowałam, ale smak tych produktów kojarzył mi się właśnie z nim. Taki jakiś dziwny, mączny, czy coś...
Efekty są z całą pewnością i oczywiście pod warunkiem, że nie wrócisz po diecie do starych nawyków żywieniowych. Mnie osobiście zaczęło zastawiać jak wytrzymam 3 tyg. prawie nie gryząc nic, bo ja taki ugryź jestem, tzn. lubię pochrupać. Są niby batoniki, ale ile tego chrupania?
Osobiście zdecydowałam się na tabletki Thermal Pro, przy których normalnie jesz, mało tego masz siłę żeby ćwiczyć - co jest wydaje mi się najważniejsze. Czytałam też wiele pozytywnych opinii o tabletkach Adipex, ale tak jak w wypadku innych produktów tej kategorii bardzo trzeba uważać na podróbki.
 
Dokładnie tak, jak napisałyście - ja już po tygodniu po kryjomu otwierałam lodówke i LIZAŁAM plasterek kiełbasy, żeby tylko jakis normalny smal poczuć :)
 
A ja dziewczyny jestem z niej bardzo zadowolona! Straciłam 8 kilo! I to szczególnie w tych miejscach gdzie mi najbardziej zostało - brzuch, biodra i posladki.
Myślę, że każde wyrzeczenie jest trudne - chodzenie regularne i efektywne na zajęcia jakieś ruchowe też nie jest łatwe :D
Prawda jest taka że bardzo stosowałam siedo zaleceń konsultantki:
- piłam 2,5 l na dobę - to chodzi o płyny, więc wliczała się w to kawa z chudym mlekiem, bez której zapewne bym tego nie przetrwała.
- wzięłam sobie zupki, żeby nie prowokować smaku słodekigo koktajlami.
- do zupek dodawłam zioła, żeby było bardziej atrakcyjne i skutkowało,
- pomidorówkę jadłam tylko raz - z tego samego powodu co wy :laugh:
- z gryzieniem poradziłam sobie w trudnym trzecim dniu gryząc marchew, seler naciowy, ogorek kiszony
- bardzo ważne jest tez wychodzenie z diety - stopniowe zwiększanie kalorii żeby organizm uszczęśliowiony zakończeniem głodówki nie zaczął nam odkładać tłuszczu ::)
- na ok. 1000 kalorii byłam jeszcze przez 1,5 miesiąca.
- teraz staram sie jeść dużo warzyw, ruszać sie więcej, omijać tluszcz, nie smarzyć i pić jak najwięcej nie koniecznie wody ;)
Utrata sie utzrymuje chociaz mam napady na słodycze, ale stara sie wtedy sama coś upiec, bo w efekcie zjadam mniej niż jakbym poszła do sklepu.
Stosowałyśmy dietę obie z mamą (mam jest juz po 70) i potem zrobilyśmy badania pod kątem uszczerbku po odchudzaniu. Obu wyszły rewelacyjnie! Doktor dietetyk z Instytutu Żywienia powiedziała mamie, że jest to najbezpieczniejsza dieta pod warunkiem stosowanie jej zgodnie ze wskazówkami.
Myślę sobie, że za częste stosowanie jej może też obniżać efekt, więc niestety nie można jej stosować jako panaceum na nasze słabości :( :-[
A poza tym liczy się tez chyba motywacja! Razem z utrata tych 8 kilo powróciła mi pewność siebie, radośc, optymizm chęć do działania.
A i podkreślam, nie mam nic z tego, że chwalę tę dietę - poprostu dzileę sie swoimi doświadczeniami, bo uważam że jest to ważne przy każdym rodzaju diety nie tylko odchudzającej!
 
Moja siostra ją stosowała przez 3 tygodnie. Bardzo ją póx nije bolał żołądek ale schudła 8 kg + dodatkowe 5 później będąc na zwykłaej diecie. teraz jest laską niesamowitą, ale nadal twierdzi ze jest za gruba :) Jak na nią patrzą to mi się płakac chce bo ja w 9 miesiącu ciąży 10 dni przed porodem szczupłą osobą nie mogę się nazwać.
generalnie jestem przeciwniczka takich diet gdyż widziałam jak moja siora sie męczyła (spadek energii życiowej o 200 %)
 
Byłam na Dc 5lat temu.Po pierwszym dziecku...Teraz jestem po drugim i 1.03.2008. zaczynam DC.Wiem,że będzie ciężko:baffled: ale efekty w porównaniu z innymi dietami sąprawie natychmiastowe!!!Trzymajcie za mnie kciuki!!!:tak:
 
reklama
Witajcie wszystkie mamusie :)

Jestem tu nowa, zapisałam się bo znalazłam coś o diecie Cambridge.
Stosowałam ją 3 lata temu po pierwszej ciąży i na pierwszym etapie (ścisła 3 tygodnie) udało mi się zrzucić 9 kg, potem jeszcze kilka na diecie mieszanej- efekt super, czułam się świetnie.Teraz po drugiej ciąży wracam do diety Cambridge bo wiem, że tylko na niej dam radę.
Kupowałam wcześniej u Pani która już się tym nie zajmuje, ale znajoma poleciła mi firmę kilogramy.pl do której zapisana jest na masaże modelujące ciało, ale mówi, że tam też odchudzają tą dietą. Czy któraś z Was miała styczność z tą firmą w kwestii odchudzania? Muszę coś zrobić bo już nie mogę na siebie patrzeć, a już od kilku miesięcy nie karmię maluszka , więc to chyba dobry czas na takie decyzje( tym bardziej że zaraz wiosna ;/). Jakie macie efekty na diecie, czy któraś z Was będzie stosowała ją powtórnie?
 
Do góry