reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta karmiącej mamy

kivi, ja sądzę, że małymi ilościami warto wprowadzac nowe produkty i sprawdzać jak dziecko reaguje... ale decyzję i odpowiedzialnosść musisz podjąć sama... :sorry:

jeśli Marcysia miała spore problemy z brzuszkiem, to ja bym zrobiła jajecznicę bez tłuszczu i zjadła tylko z jednego jajka na początek :tak:
 
reklama
a ja dodam , że wypijam 4 litry wody dziennie.... plus herbaty, mała kawa... meksyk, ale z córą też odczuwałam takie pragnienie jak karmiłam piersią... poza tym jestem wiecznie głodna:)) wciągnęłabym jakąś czekoladę albo cuś w tym stylu:baffled:...kilka dni temu wypiłam 2 szklanki soku z czarnej porzeczki... mieliśmy jazdę cały dzień, więc uważajcie karmiące mamy, nawet połozna potwierdziła, że sok zaszkodził małemu. No i pożalę Wam się, że moje sutki są w strzępach.... kurcze jak bym, chciał , żeby to się wygoiło, bo inaczej każę wystrugać małżówi jakiś kołek i będę go zagryzała, żeby nie wyć z bólu podczas karmienia:baffled:
 
A ja od kilku dni piekę ciasteczka owsiane i znikają w takim tępię, iż ostatnio piekłam dwa razy w ciągu dnia:-) ale za to wiem, że mój starszy syn je zdrowszą przekąskę niż herbatniki które mi podjadał od porodu a zrobienie ich zajmuje 5 minut.
 
to ja was chyba zaskocze ale jem wszystko nawet zaliczylam truskawki (w jogurcie) i ciasteczka z czekolada i wszystko jest okey. nie wiem od czego to zalezy moze jakosc produktow inna, kupuje tylko w sklepach organiczyncyh i ekologicznych. Jesli chodzi o ilosc to trzeba jesc duzo bialka (mieso, sery, mleko) i pic duzo plynow (nawet ponad 4 litry dziennie) i pokarm powinien byc jak nalezy. Na obgryzione sutki stosuje lanoline i dostalam tez takie koleczka silikonowe na brodawki ktore swietnie chlodza i bardzo pomagaja w gojeniu. Po uzyciu trzeba tylko splukac zimna woda i mozna zakladac ponownie, ten chlodek jest bardzo kojacy.
Renatal-te ciasteczka owsiane sa genialne, uwilebiam je i tez bardzo polecam innym dziewczynom.
 
kochane powiedzcie mi jakie owoce mogę jeść bezpiecznie.. bo juz szału dostaje! jabłka i jabłka

czy można kivi ???? ananasa ???
 
reklama
jem surowe, ale jak sie zmobilizuje to przed ciąża obieralam i wkrajalam duże kawałki do garnka, dolewalam ciutke wody i pod przykryciem "smazylam" - jesli chcesz mozesz dodać troche cukru :)
 
Do góry