reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

Kizi, Henrietta- ja też podałam mleko kartonikowe:tak:. Z początku gotowałam na tym mleku kaszkę manną, a od kilku dni podaję do picia jako posiłek ( w zastępstwie modyfikowanego). Żadnych efektów ubocznych nie ma u nas. Borys pije chętnie.:tak:
Oczywiście modyfikowane też jeszcze podaję, kartonikowe tylko raz dziennie.
 
reklama
Tylko to krowie mleko moze być tylko dodatkiem nie moze zastąpić podstawowego posiłku jakim jest mleko modyfikowane. I właściwie powinny być przetwory mleczne a nie samo mleko. Ja jak widze że moje starsze dziecię za dużo pije mleka to mu powtarzam że nie jest cielaczkiem. :-)Zdrowsze są jogurty, serki...
 
nie wiem jak z tym mlekiem krowim jest ale, ponieważ ja mleko tylko do kawy traktuję to i pewnie mój dzieć też inne nawyki będzie miał (no może jak przestane cycować to pełnotłuste dostanie) no ale ostatnio dałam na spróbowanie chłodnik
http://bagpol.inkontrahent.pl/inkontrahent.php?t=3117&g=0&q=&r=0&rg=0
jest mega dobry, młoda aż piszczała by dostać jeszcze :) no i się zastanawiam czy kefiry , maślanki można już podawać ?
 
Enko- właśnie miałam napisać. Mały zasmakował sobie u Babci maślankę. :-) Ale mu wchodziła!:-) Taka najzwyklejsza. Mały minusik- później mu się baaardzo lekko kupkę robiło:-D.
 
Enko- właśnie miałam napisać. Mały zasmakował sobie u Babci maślankę. :-) Ale mu wchodziła!:-) Taka najzwyklejsza. Mały minusik- później mu się baaardzo lekko kupkę robiło:-D.

elaine- no to ja liczę na to że kupolek łatwiej pójdzie, bo od kiedy wprowadzone jest bardziej stałe jedzonko to młoda tak ma co 3 dni wypróżnienie.
 
co do maślanek i kefirów to chyba można oficjalnie od 11 miesiąca, ale ja planuje na piątek ziemniaczki z kefirkiem

a co do zwykłego mleka to ja jednak się jeszcze wstrzymam, może po roczku spróbujemy, zresztą u nas mleko jest już tylko raz na wieczór plus kaszka na mleku bo niestety nie da się młodemu więcej wcisnąć, ma odruch wymiotny na sam widok butelki z mlekiem:confused:
 
Ostatnia edycja:
Enko- w takim razie polecam maślankę!:-D Sprawdzone-powinno podziałać.
Jeśli chodzi o kupki to Borys robi regularnie 2 razy dziennie. A w zależności od tego co zje zmienia się tylko ich konsystencja;-).

Dorisko- oj, to Borys jest zwolennikiem mleka. Co prawda nie spija dużo na raz, bo ok 120-130 ml, ale kilka razy dziennie:tak:.
 
Ojjj to ja muszę się wstrzymać z maślanką bo mój Igorek robi kupke min 3 razy dziennie to co by było po maślance hehe

A co do mleka to ja też do roczku nie będę podawała zwykłego mleka a potem się zastanowię.
 
reklama
powiedzcie mi dziewczyny co jeszcze dajecie dzieciom do jedzenia, bo odkąd Matuś gardzi mlekiem to kończą mi się pomysły no bo tak ok 6 wciskam mu troche mleka ale max 120, potem kaszka z owocami, potem obiadek, potem jogurcik z owocami i czasem jeszcze raz kaszka albo same warzywa ugotowane, no i na koniec mleko z kleikiem na noc, i nie wiem co jeszcze mu dawać, oczywiście jakieś tam zapychacze chrupki, chlebuś też dostaje ale chodzi o taki zwykły posiłek
 
Do góry