reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

reklama
my też dajemy cisowianke a to dlatego, że jest mineralna ale niskozmineralizowana ok 700 jednostek więc nie obciąża nerek maluchów
 
Żywiec albo Cisowianka

plan konsumpcyjny dnia wygląda mniejwięcej tak:
7:00 mleko z kleikiem 210 ml.
koło 9:00 drzemka pół do półtorej godziny
10-11 deserek typu kaszka z jabłkiem Gerbera albo jabłuszko z twarożkiem, jakieś chrupki
12.30 obiadek - jakieś 200 ml dania z mięskiem, risotto z królikiem albo kurczaczkiem lub jakieś podobne
14:00 do 16:00 siesta, chrabia śpi
ok 17 jakaś lajtowa zupka ważywna i kanapeczka z pieczonym schabikiem
20:00 mleko z kleikiem 210 ml
21:00 po mękach, bojach innych przejściach księciunio raczy zasnąć

W mięszyczasie oczywiście soczki, herbatka i woda.

Mam pytanie. Czy szacujecie konkretnie ilość glutenu który jedzą nasze pociechy? Jak zwiększać potrawy glutenowe? My gluten wprowadzaliśmy stosunkowo późno, co spowodowane było nietolerancją laktozy stąd dopiero teraz takie pytanie.
 
Powiedzcie mi czym smarujecie chlebek maleństwu? Ja teraz Amelce na II śniadanie daję zawsze kromkę chleba , ale nie mam pomysłów czym smarować ,żeby ciągle tego samego nie jadła. Dotychczas smarowałam zwykłym serkiem śmietankowym, raz dostała z gotowanym jajkiem , i pytanko czy dajecie już np. chlebek z dżemem , powidłami , jakimś pasztetem , lub serek wiejski?
Jeszcze jedno pytanie , czy kisiel lub budyń taki ze sklepu gotowy do zrobienia może już jeść?
 
Ja mojej daje chlebek z maselkiem i do tego jakas szyneczka albo poledwiczka, czasem pomidor, twarozek.
Moja uwielbia maslo. Dzis byla z nami na zakupach i wygrzebala sobie z kosza kostke masla, pomyslalam niech sobie chwile potrzyma w lapkach, a za sekunde cala byla usmarowana, a jak tata zabral to ryk na cale Tesco :-) potem musielismy tlumaczyc kasjerce ze to Amelka nadgryzla maselko, bo sie dziwila ze takie zmasakrowane kupujemy :)
 
Dziewczyny kochane, czytam co tutaj piszecie i robie wielkie oczy.
Mam synka w wieku 10 miesiecy i nie chce mi jesc nieczego oprócz papek - żadnych kawalków lub kąsków - jeśli takowe dostaje to sie ksztusi nimi.
Jak Way nauczylyscie swoje pociechy jesc chlebek? tak bardzo chcialabym dawac mu juz normalne jedzenie.
Prosze poradzcie mi!
 
Kemaya może spróbuj dać synkowi do rączki ciasteczko dla niemowlaków - może mu posmakuje i chętnie zje. U nas po prostu dawno temu bo gdzieś jak Gabi miała 6 miesięcy dostałą takie ciasteczko i od razu wiedziała co z tym się robi;-)
 
Ala pije Żywiec, ostatnimi czasy zajada się parówkami a jeśli chodzi o smarowanie chleba, nie smarujemy. Dla nas masło to wróg publiczny numer 1.
 
reklama
Mój Tomek lubi chlebek z szyneczką, pomidorkiem. Kiedyś dałam mu z dżemem aroniowym i też wcinał. A poza tym zasmakowały mu parówki :tak:
Pomimo skazy białkowej smaruje małemu chlebek margaryną roślinną.
 
Do góry