reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlugi trwający katar

P86

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Styczeń 2022
Postów
622
Cześć. Moj syn ma 14 tygodni. Od 2 tygodni mierzymy się z katarem i już nie mam pomysłu co robić. U lekarza byliśmy już dwa razy. Mały chrumka cały czas, odciagamy katarkiem, robimy inhalacje, psikamy solą morską. Odciągam dość często bo jak ma za dużo w nosku to zaczyna kaszlec.. Na drugiej wizycie tydzien temu dostaliśmy sterydy do inhalatora, jednak sterydy na sam katar nie zadziałają... Oczywiście po weekendzie pójdę do lekarza, jednak pytanie do was - zdarzał się wam tak długi katar ??
 
reklama
Moze wlasnie za duzo tych zabiegow na nosie. Juz sam katar sprawia, ze blona sluzowa jest opuchnieta i przekrwiona. Im wiecej manipulujesz w nosie, tym bardziej ja podrazniasz.
U nas sie sprawdzalo duzo lezenia na brzuszku, zeby katar wyplywal, masc majerankowa pod nos, plasterki aromaktiv, inhalacje (sol fizjologiczna, ale moze tez ectodose lub zatoxin - trzeba sprawdzic czy sa ok dla takiego maluszka). Jesli chodzi o odciaganie kataru to kup stezona wode morska (np. Marimer hipertoniczny) i pryskaj tym chwile przed odciaganiem. Rozrzedzi to wydzieline. A po odciagnieciu zakrop pare kropelek soli fizjologicznej do noska (jest to roztwor izotoniczny i nawilzy sluzowke).
Czytalam tez dobre opinie o galganku Aliny, jesli chodzi
 
Ale to taki katar, że cieknie z nosa, czy jakoś głęboko coś chrumka, nawet po odciagnieciu?

U nas ta druga opcja trwa z miesiąc, podejrzewam alergie :/
 
Moze wlasnie za duzo tych zabiegow na nosie. Juz sam katar sprawia, ze blona sluzowa jest opuchnieta i przekrwiona. Im wiecej manipulujesz w nosie, tym bardziej ja podrazniasz.
U nas sie sprawdzalo duzo lezenia na brzuszku, zeby katar wyplywal, masc majerankowa pod nos, plasterki aromaktiv, inhalacje (sol fizjologiczna, ale moze tez ectodose lub zatoxin - trzeba sprawdzic czy sa ok dla takiego maluszka). Jesli chodzi o odciaganie kataru to kup stezona wode morska (np. Marimer hipertoniczny) i pryskaj tym chwile przed odciaganiem. Rozrzedzi to wydzieline. A po odciagnieciu zakrop pare kropelek soli fizjologicznej do noska (jest to roztwor izotoniczny i nawilzy sluzowke).
Czytalam tez dobre opinie o galganku Aliny, jesli chodzi
Właśnie u nas już wskoczył czosnek na nóżkę. Co do odciągania to najpierw zawsze nakrapiam solą fizjologiczna ,a potem dopiero odciągam - nigdy na sucho. Ostatnio też kupiłam marimer dla dzieci na infekcje. Gdybym nie odciągnęła to uszy chyba by mi zwiędły z tego charczenia...
 
Właśnie u nas już wskoczył czosnek na nóżkę. Co do odciągania to najpierw zawsze nakrapiam solą fizjologiczna ,a potem dopiero odciągam - nigdy na sucho. Ostatnio też kupiłam marimer dla dzieci na infekcje. Gdybym nie odciągnęła to uszy chyba by mi zwiędły z tego charczenia...

Galganek tez mozna powiesic gdzies w lozeczku tak, aby dziecko nie sciagnelo. Jak powdycha sam zapach to tez duza pomoc.
 
@P86 a dlaczego uważasz, że sterydy nie zadziałają? Rozumiem, że próbowałaś. Steryd powoduje, że schodzi opuchlizna i stan zapalny błony śluzowej. Jeśli nie przechodzi to trzeba znów wrócić do pediatry. Może będzie potrzebny antybiotyk?
U nas katar trwał nawet miesiąc. Ważne, by kontrolować stan uszu. Dlatego nie rezygnuj z lekarza
 
reklama
Moim zdaniem 2 tygodnie to nie jest jakoś strasznie długo. Skąd stwierdzenie,że steryd nie działa na katar? Właśnie on powinien pomóc. Jeżeli tak nie jest to może problem jest bardziej złożony i trzeba będzie wprowadzić antybiotyk. Tylko u nas nawet przy poważniejszej chorobie inhalacje ze sterydu zawsze pomagają.
 
Do góry