reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długość dziecka w 29tc

Hmmm nigdy w życiu w ciąży lekarz w tak wysokiej ciąży nie podał mi długości dziecka. Ono jest tak pozwijane, że nie ma szans go zmierzyć na długości dokładnie. Dlatego mierzy się nóżkę, brzuszek i główkę i jest podawana orientacyjna waga.
Ja bym się długością nie przejmowała wcale.
Ja się go zawsze specjalnie pytam o długość, i on mnoży długość kości udowej x7 i mówi ze mnie więcej. Może być ze poprostu niepotrzebnie panikuje 🤭
 
reklama
Ja się go zawsze specjalnie pytam o długość, i on mnoży długość kości udowej x7 i mówi ze mnie więcej. Może być ze poprostu niepotrzebnie panikuje 🤭
Ale po co? :D widzisz, stąd Ci się wzięła całkowicie niepotrzebna panika. Te pomiary nie są dokładne i nie będą. Dziecko się ruszy, gin złapie za daleko długość i już masz dobre kilka cm różnicy w jedną albo w drugą stronę. Zaraz się okaże, że pójdziesz na kolejne USG, tam wyjdzie 40cm i będziesz przeżywać, że dziecko zmalało.
Zobaczysz długość jak się urodzi, na spokojnie.
 
Ja się go zawsze specjalnie pytam o długość, i on mnoży długość kości udowej x7 i mówi ze mnie więcej. Może być ze poprostu niepotrzebnie panikuje 🤭
A to fajnie, że robi taki pomiar... jednakbale nie brałam bym tego tak dosłownie. Bo wystarczy, że nózki dłuższe i już wyjdzie więcej. Ja się skupiałam na wadze i wielkości główki(przecież ona najważniejsza ;)). Trzymak kciuki
 
reklama
Jednym słowem kobiety zawsze sobie znajdą powód do nakręcania się i nerwów, widocznie zbyt nudną i spokojną ciążę miałaś ;)
Proponuje się zastanowić kilka razy zanim się coś napisze. Nie masz zielonego pojęcia ile ciaz za mną i dlaczego panikuje, bo może moja panika wynika nie z nudnych ciaz a całkowicie odwrotnie.
Ps. Widocznie masz tak nudne życie ze marnujesz swój czas na całkowicie bezsensowne dogryzanie mi 😉
 
Do góry