reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do mam

U

użytkownik 214924

Gość
Cześć. Od razu mówię , że nie ten wpis nie ma zamiaru nikogo obrazić itp. jestem ciekawa po prostu bardziej jest to zapytanie do mam posiadającej więcej jak 2 dzieci. Dlaczego zdecydowaliście się na posiadanie np 4 dzieci bądź 5? Przez uroki macierzyństwa bycia w ciąży czy po prostu chęci posiadania gromadki bobasów?.I jescze raz podkresle nie obrażam nikogo pisząc ten post. Po prostu jestem ciekawa. Bo ja obawiam się jednego porodu a nie wiem jak zdecydowałabym się na jescze dwa ☺️☺️☺️
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Cześć. Od razu mówię , że nie ten wpis nie ma zamiaru nikogo obrazić itp. jestem ciekawa po prostu bardziej jest to zapytanie do mam posiadającej więcej jak 2 dzieci. Dlaczego zdecydowaliście się na posiadanie np 4 dzieci bądź 5? Przez uroki macierzyństwa bycia w ciąży czy po prostu chęci posiadania gromadki bobasów?. Jak wygląda np to gdy mieszka się wiadomo z rodzicami i np rodzeństwem nie przezkadza wam to w macierzyństwie?. I jescze raz podkresle nie obrażam nikogo pisząc ten post. Po prostu jestem ciekawa. Bo ja obawiam się jednego porodu a nie wiem jak zdecydowałabym się na jescze dwa ☺️☺️☺️
Nie wiem czy ktoś, kto decyduje się na 4 dzieci mieszka z rodzicami i rodzeństwem 🧐🤷🏽‍♀️
 
Mam trójkę. Jedno już "stare", dwójka małych. Jak byłam młoda chciałam zostać przy jednym, później mi się odmieniło, drugie dziecko w wieku 28 lat, trzecie 30 lat. Ogólnie przed dziecmi zawsze chciałam mieć 2 lub 3. Ale mam swoje mieszkanie, nie miałabym tylu mieszkajac z rodzicami czy teściami...
 
Nie musisz się decydować na jeszcze dwa;) nie ma takiego wymogu;) Decydują się bo: rozkwitają w macierzyństwie,są świetnie zorganizowane,są zdrowe,mają świetnego partnera lub inną pomoc lub same ogarniają,są dojrzałe emocjonalnie i świadomie podejmują decyzję o macierzyństwie,mają zawód,pracę,dobre warunki mieszkaniowe/materialne. Uwaga:gromadka dzieci fajnie wygląda w socjal mediach i na spacerku,ubranka,pokoiki,te sprawy ale generalnie zostaje się samemu z tym bajzlem;) i to na co najmniej 18 lat. Poważna decyzja;)
Piszę oczywiście z obserwacji,nie z autopsji:sama zdecydowałam sie na 2 porody🤷
 
My mamy 3.
10, 5, i 2lata. A że znów jestem w ciąży to tak wyszło. Wyszło też że będą bliźniaki🤣. Przyjęłam to do wiadomości, na początku było mi ciężko a mąż nie posiada się z radości. Tylko samochód trzeba zmienić i przemeblowanie w domu zrobić. Byle urodziły się zdrowe a reszta się ułoży
 
Cześć. Od razu mówię , że nie ten wpis nie ma zamiaru nikogo obrazić itp. jestem ciekawa po prostu bardziej jest to zapytanie do mam posiadającej więcej jak 2 dzieci. Dlaczego zdecydowaliście się na posiadanie np 4 dzieci bądź 5? Przez uroki macierzyństwa bycia w ciąży czy po prostu chęci posiadania gromadki bobasów?.I jescze raz podkresle nie obrażam nikogo pisząc ten post. Po prostu jestem ciekawa. Bo ja obawiam się jednego porodu a nie wiem jak zdecydowałabym się na jescze dwa ☺️☺️☺️
Ja mam 2 synow aktualnie jestem w 3 ciazy, mieszka z nami jeszcze corka partnera a jego druga corka moeszka z mama i jakos nie narzekam :). Szczerze zadnej ciazy nie planowalam, ale z kazdej sie cieszymy. Uwielbiamy byc z dziecmi. Nasze dzieci sie praktycznie nie kloca ze soba, za to wspieraja sie, pomagaja sobie, pomagaja w domu i sa raczej grzecznymi dziecmi nie loczac najmlodszego , ma w kwoetniu 3 lata wiec jest malym labuzem, ale starsze rodzenstwo duzo sie z nim bawi i duzo czasu spedzamy wszyscy razem wiek dzieci wszystkich to niecale 3,9,10,11 :) sama mam dwie siostry i nie wyobrazam sobie byc jedynaczka i ciesze sie ze dzieci maja siebie🥰
 
A

A czy ja napisałam, że się decyduje na dwa ? Skoro wyraźnie napisałam że nie mam wgl? Proszę czytać ze zrozumieniem. To indywidualna sprawa kto ile chce mieć lub ma dzieci, ciekawi mnie tylko dlaczego coraz więcej osób decyduje się na coraz większą rodzinę i nie przeraża ich ponowny poród itp
Jak ktoś jeden poród przejdzie, to kolejny już nie przeraża :)
 
Jak ktoś jeden poród przejdzie, to kolejny już nie przeraża :)
Dokładnie, drugi i kolejny porod nie przeraża już. U mnie było odwrotnie. Przed porodem mówiłam że chce mieć dzieci, ale nie mam nacisku. I jeśli nie będę miała to trudno. Jak urodziłam to zrozumiałam, że bardzo chce kolejne dzieci. My z mężem planujemy trójkę. Drugie w drodze i mamy nadzieję że wszystko szczęśliwie się skonczy 😊
 
reklama
Do góry