reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobry krem na rozstępy

Dołączył(a)
25 Luty 2017
Postów
1
Witam .
Mam bardzo ważne pytanie ,ponieważ że jestem w 8 tygodniu ciąży i chciałam się spytać jaki jest dobry krem na rozstępy i jaki polecacie
 
reklama
Rozwiązanie
a może zamiast kremu to olejek? ja żałuje, że w czasie ciąży nie pomyślałam i nie musiałabym walczyć z rozstępami. olejek bio oil zniwelował mi istniejące rozstępy i działał zapobiegawczo przeciw nowymi, ujędrnił skórę i ją dobrze nawilżył. polecam ten specyfik, ja używałam go rano i na wieczór
W przypadku mojej ciąży najlepiej sprawdził się olejek bio oil, zaczęłam stosować jak tylko brzuszek zaczął się powiększać, na ten moment nie mam rozstępów i jestem już po rozwiązaniu, ale jeszcze się smaruje bo lubię ten produkt i dobrze nawilża.
 
reklama
Oj chyba musze Was tutaj nieco zawieźć ale nie ma czegoś takiego jak krem na rozstępy. Rozstępom mozna zapobiegać to fakt. Jednak jak już sie pojawia to żaden krem nie podziała. Jest to niestety ale przerwanie tkanki łącznej oraz moze pomóc jedynie zabieg w gabinecie....Zabiegi jakie polecane są na rozstępy i cellulit to:
mezoterapia
karboksyterapia
laser
oraz endermologia
Wchodzą one w skład zabiegów modelujących sylwetkę Link do: Modelowanie sylwetki Kraków - Beauty Tower
 
Ostatnia edycja:
spróbuj smarować je olejkiem bio oil. ja używałam go 2 razy na dzień i z czasem skóra na udach i brzucha stawała się jędrna, rozstępy się zmniejszały. jestem zadowolona z tego preparatu.
 
Najbardziej skuteczne kosmetyki na rozstępy to takie, które mają przemyślany skład i działanie - specjalnie na schorzenia i defekty, o których tutaj mowa. Niestety niektóre kosmetyki nie spełniają swojej funkcji. Tu jest świetny artykuł jak dobrać właściwy balsam na rozstępy, polecam: https://strialys.pl/blog/jak-wybrac-najlepszy-balsam-na-rozstepy/
Ja w sumie korzystałam z tego Strialysa i powiem, że jest naprawdę skuteczny. Oczywiście nie korzystałam tylko z niego, bo też były zabiegi, masaże i domowe sposoby, ale to wszystko złożyło się na to, że moje rozstępy stały się dużo mniejsze. A najmniejsze znikły zupełnie. :)
 
Witam .
Mam bardzo ważne pytanie ,ponieważ że jestem w 8 tygodniu ciąży i chciałam się spytać jaki jest dobry krem na rozstępy i jaki polecacie
Ja używałam poprostu oliwki, kremów nawilżających. Należy od początku ciąży już smarować. Robiłam to systematycznie i nie mam ani najmniejszego rozstępu a dodam że byłam dość szczupła i miałam wrażenie że braknie mi skóry hehe. Nawilżanie nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie. Przynajmniej rano i porządnie wieczorem.
 
Ja w sumie korzystałam z tego Strialysa i powiem, że jest naprawdę skuteczny. Oczywiście nie korzystałam tylko z niego, bo też były zabiegi, masaże i domowe sposoby, ale to wszystko złożyło się na to, że moje rozstępy stały się dużo mniejsze. A najmniejsze znikły zupełnie. :)
O, a jak szybko zauważyłaś efekty? Sama mam sporo starych rozstępów i troszkę nowych i chciałabym jak najszybciej coś zadziałać, bo jednak potem się wygląda jak tygrys. Takie ma się pręgi. Nie wygląda to zbyt fajnie. I gdzie go można dostać?
 
ja używałam w ciąży balsamu firmy palmers dla kobiet w ciąży z masłem kakaowym kolagenem i elastyną. dostaniesz w aptece. i nie miałam żadnych rozstępów a poza tym ładnie pachną czekoladą i poprawiają humor;)
 
reklama
Nie chcę Was martwić, ale według mnie to kompletnie bez znaczenia, czego się używa. Jeśli ktoś ma tendencję do rozstępów to może się smarować kremami za miliony i będzie je miał. Ja w pierwszej ciąży smarowałam się czymś może przez dwa tygodnie, potem mi się znudziło. Nie miałam nawet pół rozstępu. Teraz w drugiej ciąży jestem już na półmetku, nawet raz niczego nie użyłam, a brzuch idealny. Dodam, że mam 40 lat, więc teoretycznie ryzyko rozstępów większe. Dlatego uważam, że to wszystko kwestia genów, nie kremów.

Pewnie w dużym stopniu kwestia indywidualna, znajoma miała tak samo. Ale jednak gdyby okazało się, że ktoś ma skłonność do rozstępów, to sądzę, że lepiej przynajmniej nawilżać skórę, bo taka łatwiej się rozciąga. Ja skusiłam się na Palmers (na przemian z oliwką), jaki efekt dopiero się okaże, na razie OK, a brzusio już niemały. PS niektóre balsamy przeciw rozstępom można stosować od 4 miesiąca ciąży.
 
Do góry