reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatnie testy owulacyjne w ciąży ;-)

Ale ja nie mówię że testy owulacyjne wykrywają ciążę.
Mi chodzi jedynie o to że testy owulacyjne wychodzą pozytywnie w ciąży. Robiłam je na początku i robiłam je 3 dni temu zrobię też dzisiaj i założę się że też będą dwie kreski.
 
reklama
Ale ja nie mówię że testy owulacyjne wykrywają ciążę.
Mi chodzi jedynie o to że testy owulacyjne wychodzą pozytywnie w ciąży. Robiłam je na początku i robiłam je 3 dni temu zrobię też dzisiaj i założę się że też będą dwie kreski.
Ale napisałaś, że test owulacyjny wyszedł ci pozytywny przed ciążowym. Więc co ci potwierdził tak na prawdę? Jak nie ma bety, czyli też ciążowy negatywny, to nie było implantacji i ciąży jeszcze nie ma! Poza tym, skoro testy owu wychodzą pozytywne w ciąży, to po co robić owulacyjny zamiast ciążowego?

Powtórzę się, ale lh i HCG nie mają że sobą nic wspólnego. Być może są podobne i tyle. Oba wytwarzane są w innym celu, przez cis innego i w zupełnie innym etapie cyklu. A test owulacyjny pozytywny kilka dni przed @ czy testem ciążowym, bądź w ciąży oznacza tyle, że stężenie Lh po owu utrzymało się długo, a nie spadło od razu po piku.

To, że jest pełno historii takich historii w internecie nawet nie skomentuje. To tak jakbym go napisała, że pryszcz na tyłku zwiastuje ciążę. Bo trzy dni przed pozytywnym testem takiego miałam. To jest tylko i wyłącznie przypadek. Nie chcesz nam wierzyć, nie wierz. Poszukaj rzetelnych informacji w tym temacie (ale nie czyiś opowieści, tylko stanowiska lekarzy) lub zapytaj ginekologa na wizycie.
 
Ale ja nie mówię że w każdym przypadku dwie kreski na owulacyjnym pokazują ciążę. Po prostu mi się tak zdarzyło więc o tym piszę. A testy owulacyjne - przynajmniej mi pokazywały dwie kreski przez trzy, cztery dni i tyle . Później była jedna kreska po owulacji . Ja śledziłam swoje cykle przez kilka dobrych miesięcy i testami owu i mierzeniem temperatury.
A to od czego w takim bądź razie zależy, że raz jest tak, a raz inaczej?
 
LH i beta HCG należą do tej samej grupy związków - tj. hormonów glikoproteinowych. Mając te same grupy funkcyjne mogą wchodzić w podobne reakcje i stąd te dodatnie testy...
 
LH i beta HCG należą do tej samej grupy związków - tj. hormonów glikoproteinowych. Mając te same grupy funkcyjne mogą wchodzić w podobne reakcje i stąd te dodatnie testy...
Ok. Ja nie neguje, że są podobne. Nigdy tego nie zgłębiałam. Ale nadal zarodek nie produkuje lh. W takim razie, aby owulak wykrył ciążę musi być w organizmie już HCG. Nie ma opcji by owulacyjny pozytywny, przy ciążowym negatywnym potwierdził ciążę. I wracamy do punktu wyjścia. Po co robić owulacyjny podejrzewając ciążę?

No i skoro są, aż tak podobne, to dlaczego ta zasada nie sprawdza się zawsze? I dlaczego ciążowy nie myli HCG z lh? Dając wynik pozytywny przy braku ciąży?
 
reklama
W takim razie dlaczego testy owulacyjne wychodzą pozytywnie w ciąży?
Tak jak wlasnie bylo pisane ze są podobnej budowy dlatego lh zabarwi sie rowniez gdy bedzie w organizmie bhcg... Ale myk jest taki ze ogolnie lh wzrasta przed okresem zapoczatkowujac nowy cykl i u kazdej kobiety moze byc na innym poziomie jak tez stosujac rozne testy inny wynik czy to na ile jest rozienczony mocz. Takze niektorym babeczkom moga wychodzic prawie pozytywne i okres za rogiem a u drugiej moze byc ciemniejszy czy nawet jaśniejszy bo akurat bedzie nizszy poziom(sprzezenie hormonow) jak u babeczki wyzej na dany dzień jak zawsze wlasnie dzieki i becie i w ciazy będzie. Bo wszystko zależy jaki ogolnie poziom lh bedzie występował takze suma Sumarum to taka zabawa ktora nie u każdego się sprawdzi tak jakby chcial 😄
 
reklama
Do góry