reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2006' rozpoczęty przez Renee29, 12 Wrzesień 2006.

1. Renee29

Renee29 Mama sierpniowa'06

Dziewczyny moja mała ma cały czas kolke, juz sama nie wiem co robić!!! :( Od wczoraj daję jej Esputicon (lekarz jej przepisał 3x dziennie po 3 krople)i wczoraj mi przespała całą noc a dzisiaj po po południu znowu się zaczęło! Ja sama pije tez herbatę z kopru i jak widac nic nie skutkuje. Masaże brzuszka już wypróbowałam, kładzenie na brzuszku też i nic! :( Macie jakies sprawdzone sposoby?? Męczy się to moje dziecko strasznie, brzuszek ma jak balon!! :(

2. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

jak Anka miała kolki pomagał jej BoBOTIC ( bez recepty można kupić)
    i ... kładzenie na kolanie na brzuszku.. kładłam ją na chwilę na swoim kolanie ( takwisiała z 5 minut) i bujałam..
    aaa i jeszcze pomagało dociskanie nóżek do brzuszka - teraz Franek też zaczyna mi już "stękac i buczeć" wiec tez z tymi nóżkami tak robię - pomaga na kupkę..

aa i kolka często występuje u dzieci,które nie "odbijają" po jedzeniu albo nieprawidłowo się przysysają .. za dużo powietrza łykają i gazy w brzuszkach maja potem..

3. reklama
  4. adasia

adasia Wrześniowe mamy'06

Mój lekarz mówił że herbatka koprowa jeszcze bardziej powoduje gazowanie ???

5. kanga_aga

moj dla odmiany chyba się na coś uczulił.. ma jakieś plamki czerwone na buzi.. nie wiem czy to od oliwki ( wczoraj po kąpieli mu główkę posmarowałam pierwszy raz) czy może od mleka, które ja pijam notorycznie..
    na razie wyklucze oliwkę a potem mleko.. brr.

6. mamaoska

mamaoska Wrześniowe mamy'06

Oj te kolki to zmora Szymek jak narazie ich ne ma ale z Martyśkaą miałam trzy światy.
    Czego ja nie stosowałam i niestety nie dawało to trwałego rezultatu.Chyba moja mała na nic nie reagowała dopiero jak skączyła 3mc to jak ręką odioł!!! I wrescie i ona i ja odsapnełyśmy ;D

Agamamaani sprawdzaj kupki jeśli się zmienią to napewno cos uczula małego z pokarmu ;)

7. kanga_aga

no własnie kupki są bez zarzutu..
    tylko coś dziś zaczął stękać jak na kolkę.. zobaczymy.. odstawiłam oliwkę i plamki zniknęły.. na razie diety nie zmieniam ale jak będzie trzeba to wszystko zrobię :D

8. Renee29

Renee29 Mama sierpniowa'06

Dziewczyny czy potówki znikną same czy powinnam je czymś smarować?
    Normalnie Ala ma prawie całą buźke w potówkach a zwłaszcza jeden policzek na którym zazwyczaj śpi, nawet we włoskach też jej się pojawiły.:-(

9. kanga_aga

Renee potówki same znikną (możęsz przez czas jakie nie smarować tych miejsc oliwką).. po prostu chłodniej ubieraj małą, bo potówki oznaczają, że się gdzieś przegrzała..

co do krostek u Franka to znikły - czyli jednak to była wina oliwki.. :baffled:

10. reklama
  11. Margolis

Margolis Wrześniowe mamy'06

My miejsca z potówkami przemywaliśmy częściej przegotowaną wodą lub rumiankiem i smarowaliśmmy kremem kojącym Penatenu - znikły bardzo szybko - parę godzin. A na kolkę podobno super jest woda koperkowa - Grippe Water czy jakoś tak.

Czy Wasze maluchy też mają ciągle czkawkę? Bo moje bardzo często - nie wiem czemu. Wyczytałam, że niby im ona nie przeszkadza ale nie wiem skąd ona u nich tak często..

12. mamaoska

mamaoska Wrześniowe mamy'06

Margolis mój mały ma ok. 3,4 razy na dobe i zaczynają się dość gwałtownie,że jak leży to mu się mleko ulewa.:baffled:

Poleć forum