reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Renee29

Mama sierpniowa'06
Dołączył(a)
5 Maj 2006
Postów
2 723
Dziewczyny moja mała ma cały czas kolke, juz sama nie wiem co robić!!! :( Od wczoraj daję jej Esputicon (lekarz jej przepisał 3x dziennie po 3 krople)i wczoraj mi przespała całą noc a dzisiaj po po południu znowu się zaczęło! Ja sama pije tez herbatę z kopru i jak widac nic nie skutkuje. Masaże brzuszka już wypróbowałam, kładzenie na brzuszku też i nic! :( Macie jakies sprawdzone sposoby?? Męczy się to moje dziecko strasznie, brzuszek ma jak balon!! :(
 
reklama
jak Anka miała kolki pomagał jej BoBOTIC ( bez recepty można kupić)
i ... kładzenie na kolanie na brzuszku.. kładłam ją na chwilę na swoim kolanie ( takwisiała z 5 minut) i bujałam..
aaa i jeszcze pomagało dociskanie nóżek do brzuszka - teraz Franek też zaczyna mi już "stękac i buczeć" wiec tez z tymi nóżkami tak robię - pomaga na kupkę..

aa i kolka często występuje u dzieci,które nie "odbijają" po jedzeniu albo nieprawidłowo się przysysają .. za dużo powietrza łykają i gazy w brzuszkach maja potem..
 
moj dla odmiany chyba się na coś uczulił.. ma jakieś plamki czerwone na buzi.. nie wiem czy to od oliwki ( wczoraj po kąpieli mu główkę posmarowałam pierwszy raz) czy może od mleka, które ja pijam notorycznie..
na razie wyklucze oliwkę a potem mleko.. brr.
 
Oj te kolki to zmora Szymek jak narazie ich ne ma ale z Martyśkaą miałam trzy światy.
Czego ja nie stosowałam i niestety nie dawało to trwałego rezultatu.Chyba moja mała na nic nie reagowała dopiero jak skączyła 3mc to jak ręką odioł!!! I wrescie i ona i ja odsapnełyśmy ;D

Agamamaani sprawdzaj kupki jeśli się zmienią to napewno cos uczula małego z pokarmu ;)
 
no własnie kupki są bez zarzutu..
tylko coś dziś zaczął stękać jak na kolkę.. zobaczymy.. odstawiłam oliwkę i plamki zniknęły.. na razie diety nie zmieniam ale jak będzie trzeba to wszystko zrobię :D
 
Dziewczyny czy potówki znikną same czy powinnam je czymś smarować?
Normalnie Ala ma prawie całą buźke w potówkach a zwłaszcza jeden policzek na którym zazwyczaj śpi, nawet we włoskach też jej się pojawiły.:-(
 
Renee potówki same znikną (możęsz przez czas jakie nie smarować tych miejsc oliwką).. po prostu chłodniej ubieraj małą, bo potówki oznaczają, że się gdzieś przegrzała..

co do krostek u Franka to znikły - czyli jednak to była wina oliwki.. :baffled:
 
My miejsca z potówkami przemywaliśmy częściej przegotowaną wodą lub rumiankiem i smarowaliśmmy kremem kojącym Penatenu - znikły bardzo szybko - parę godzin. A na kolkę podobno super jest woda koperkowa - Grippe Water czy jakoś tak.


Czy Wasze maluchy też mają ciągle czkawkę? Bo moje bardzo często - nie wiem czemu. Wyczytałam, że niby im ona nie przeszkadza ale nie wiem skąd ona u nich tak często..
 
reklama
Margolis mój mały ma ok. 3,4 razy na dobe i zaczynają się dość gwałtownie,że jak leży to mu się mleko ulewa.:baffled:
 
Do góry