reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

ee witaminy d to ja mam ze 3 opakowania nie wykorzystane z datą ważności do 2008 roku :D więc śmiało moge je podawać Frankowi.. tylko nie wiem czy juz zacząć czy poczekać do kolejnej wizyty u pediatry..
 
reklama
O rany! mój Igor pije może 60 ,70 ml i ja myślałam że to dużo.Przybywa na wadze dobrze , waży już 5200 gr
 
A wiecie że jak nie "odbijam" i z Krzysiem tez tego nie robiłam. I położne i pediatra powiedziały, że przy karmieniu cycem nie ma takiej potrzeby - tylko przy butli. I wszystko jest u nas ok.
agamamaani i Franka nasza pediatra powiedziała nam żeby wit. D3 podawać od trzeciego tygodnia życia więc ja czekam do poniedziałku 2 października :-) .
 
A ja się właśnie zastanawiałam jak jest z tym odbijaniem, bo sie nie spytałam położnej a bedzie u mnie dopiero we wtorek, dzieki MEGI, ;-) a witamine D3 kazali dawać od 15 doby, taki mam nawet wpis w ksiązeczce małego.
 
mi w zaleceniach poszpitalnych....kazali od 15 doby witamine d3 podawać...i wypisali receptę na Vigantol i od wczoraj daje facecikom...dostają tez wit. C i E...oraz przepajam woda mineralną z glukozą...bo wypłukuje żółtaczkę...Patryka w piatek mi dali na weekend na przepustkę...jutro znowu do szpitala...nie wiem na jak długo...a Patrykowi ulewa sie niesamowicie....
 
Aga.. czemu tak długo w tym szpitalu ci Patryka trzymają - ciągle go naświetlają?? Anka była pod lampami niecałe 5 dni i bilirubina jej spadła mocno - i choc dalej była żółta jak chińczyk ( do 3ciego miesiaca życia) to miałam ja w domku..
może już niedługo go wypuszczą na stałe do domku żeby był sobie z braciszkiem..
 
narazie kolka nas omija <odpukac> czkawke mamy po kazdym jedzeniu chyba pomysle o jakiejs herbatce zeby mu dawac jak ma czkawke chyba ze macie lepszy pomysl ? mozecie natomiast pomoc nam cos na zatwardzenie? cholera jasna bylam na urodzinach zjadlam kawalek tortu :( kiedy ja sie naucze co mi wolno jesc a co nie? maly mi cala noc stekal z bolu eh przez moja glupote;
 
na te zaparcia to najlepiej jak najczęściej przepajać - siebie albo maluszka - możę za mało pijesz - wtedy pokarm est "gęsty" pamiętaj że kobieta karmiąca wg norm powinna min 3 litry wody dziennie spożywać ( ta woda tez jest w pokarmach ale wypić należy min ,15 litra).
a jeść tak naprawdę to można wszystko oprócz rzeczy wzdymających..
 
agamamaani ...w sumie Patryk też był w szpitalu od wtorku do piątku... dzisiaj natomiast okazało się w szpitalu, że z zółtaczką sprawa opanowana, ale nie przybiera na wadze....cholera by to wzięła...w piątek kontrola w szpitalu...musi do piątku przybrać...

za 3 tygodnie mamy morfologię zrobić...wyniki hormonów mają w normie (Patryk dwa razy sprawdzone, cukry też w normie i Usg głowki też ok)....zastanawiam się teraz nad Adekiem...bo on skoro zdrowy to nie miał drugi raz robionych wyników...
 
reklama
Aga ale juz wszyscy jestescie w domku tak?? bracia juz razem z mamą?.. a na to przybieranie na wadze - są specjalne mieszanki dla wczesniaków z niską masą urodzeniową - żeby troszkę "podtuczyć" maleństwa.. mozę o to zapytaj?? pozatym z doświadczenia wiem, że dzieci w domku szybciej rosną i szybciej na wadze przybieraja gdy zpokarmem też i miłość dostają- nie ważne czy z piersi czy z butli.. ale dostają ciepło i miłość od mamy która karmi a w szpitalu.. cóż.. jednak tego brakuje, tej intymności i ciepełka..
3mam za Was kciuki..
 
Do góry