reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Moje mauchy też mają potworne czkawki...i dośc mocno się im ulewa...ale narazie nie panikuję ...chociaż strasznie mi ich szkoda jak się tak męczą...
 
reklama
Moja mała też ma czkawkę i tez jej sie ulewa, kilka razy to aż jej nosem poszło i sie wystraszyłam. Myślałam, że to dlatego że jej się nie odbiło ale nie ma reguły, musze ją tylko przebierac po kilka razy dziennie:-( . Słyszałam, że jak dziecku się ulewa to moze oznaczać że jest przekarmione i żeby wtedy zrobić dłuższą przerwę między następnym karmieniem, ale w przypadku mojego dziecka to się nie sprawdziło. Czy Wasze maluchy tez są takie głodomorki??? Jak kiedyś odciągnęłam pokarm, to zjadła mi 100 ml:szok: i tak sie zastanawiam czy to nie jest za dużo na takie małe dziecko?

A co do kolki, tez mi wiele osób polecało wodę koperkową, ale ostatecznie mała bierze Esputicon na wzdęcia , a ja pije herbatke z kopru.;-)
 
Renee z tym ulewanem to nie zawsze jest tak że maluch się przejadł.
Zazwyczaj chodzi o jeszcze niezbyt ukształtowany przewód pokarmowy który nie potrafi w odpowiednim momęcie się zamknąć.
Najczęsciej dzieci ulewają gdy wypuszczą powietrze tzn.bekają i razem z nim wypływa jakaś część mleka.
A co do ilosci to mój Szymek normalnie co 2-3 godziny wypija 120ml,a nawet 150.
I rośnie w oczach;-)
 
Mamaoska, to dobrze że mój głodomorek mieści sie w normie:-) ;-) , ja się trochę przeraziłam tymi 100ml bo ona dosłownioe z dnia na dzień najpierw zjadała 60-70ml, a tu nagle 100!;-) Tez rośnie w oczach:happy:
A z tym ulewaniem, to ja się najbardziej boję w nocy żeby się mi nie zakrztusiła.
 
...hmmmmm...a ja myślałam, że jak moje jedzą 40-50 ml to jest niesamowicie dużo...bo w szpitalu dostawały po 20 - 30 ml...a tu czytam 100 ml :szok: ...

ja moje dzieciaczki kładę na boczku...żeby się nie zakrztusiły właśc=nie

może jutro mój SYnuś wyjdzie ze szpitala....echhh...te bieganie co 2-3 godziny do szpitala mnie wykańcza i w sumie wychodzi, że zaniedbuję dwóch chłopców...bo nie udaje mi się trafić w ich pory karmienia...jak jestem w szpitalu to ten w domu jest głodny i je...jak jestem w domu to ten w szpitalu....

jutro przyjeżdżają teściowie zobaczyć wnuki....hmmmmmmmmmm
 
Tak trzeba kłaść na boczek i niestety tak długo chodzić z malcem ,aż beknie.
Jeśli odpuscimy to często maluszkowi ujdzie powietrze jak śpi lub gdy się kręci.
I najczęsciej wtedy też ulewa.
Aga widze,że masz ciężko ale to napewno się skączy.Mam nadieje,że na weekend będziesz miała spowrotem synka!
 
Aga_Mazury, bo na poczatku jest tak, ze noworodek zjada tyle, ile ma dni: jak 2 dni, to naraz daje sie 20 ml, jak 3 to 30 ml. Tylko nie wiem do kiedy to funkcjonuje. No i pisze oczywiscie o pokarmie matki.
 
a ja dalej walczę z kolką.. tzn noce mam nieprzespane kompletnie.. mały wyje w nocy z bólu..
a co odbekiwania to Franciszek wogóle nie chce beknąć pomimo noszenia go nawet i godzinę.. byłam u pediatry zapytac czy to może być przyczyną kolki - powiedziała że mozę ale nie musi.. dzieci. które prawidłowo przysysają się do piersi (czy do butli) i nie łykają powietrza podczas jedzenia wcale nie muszą odbekiwać..
tylko dlaczego do jasnej anielki Franek tak po nocy płacze.. przestaje dopiero jak go do chusty włożę i ponoszę.. ale.. ja nie umiem spac na stojąco :eek:

a wszystkie leki na kolki można podawac dopiero po miesiacu..

i jeszcze pytanko - podajecie już wit. d3?? ja zapomniałam o to zapytac pediatrę a nie pamętam od kiedy się ją podaje..
 
reklama
Agamamaani u nas można D3 kupić jedynie na recepte i to pediatra decyduje od kiedy.
A co do kolek to ja jestem bardzo zadowolona z kropelek kupionych w Nemczech Sab Smplex.Podaje się je od 3 tyg .Szymek wczorajszą noc przespał bardzo spokojnie.
Wiem że je można kupić także z internetu
 
Do góry