reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Agamamaani u nas można D3 kupić jedynie na recepte i to pediatra decyduje od kiedy.
A co do kolek to ja jestem bardzo zadowolona z kropelek kupionych w Nemczech Sab Smplex.Podaje się je od 3 tyg .Szymek wczorajszą noc przespał bardzo spokojnie.
Wiem że je można kupić także z internetu

MAMAOSKA a orientujesz się ile te kropelki Sab Simplex kosztują w Niemczech i czy dostanę je bez recepty?:confused:
 
reklama
Hej dziewczyny

Nie mam za bardzo czasu narazie zeby wiecej napisac.

Mam pytanie do was jak czesto karmicie maluchy, co jaki czas? czy maluchy zasypiją zaraz po karmieniu i ile śpią? ile razy na dzien robia kupki i jak mierzy sie temperature ????

Sorki dziewczyny ze tak nagle wpadłam i zadaje 100 pytań, ale psychicznie zarówno po porodzie jak i teraz kiedy jestem z małą w domu nie czuję się najlepiej, ale na pewno mnie zrozumiecie bo takie lekkie stany depresyjne chyba dotknęły wiele z was.

napiszcie prosze bo juz mnie dopadają pierwsze obawy ze cos jest nie tak, a nie mam czasu zeby wiecej napisac

pozdawiam i całuje
 
Mychuś ja przystawią Oleńkę do piersi "na żądanie" tak co ok. 3 godz. Moja Oleńka właśnie lubi zasypiac przy cycusiu ale to chyba kochaja wszystkie malutkie bobaski.
Oj co do kupek to na dobę jest ich sporo (coś ok 10) :-) - takie "jajeczniczki" w pampersie :-) .
Ja nie mierzyłam jeszcze temperatury.

Mychuś nie denerwuj się. Jesteś cudowną mamą i nie mniej obaw, że coś robisz nie tak. Matka posiada intuicję i nie zrobi krzywdy swemu dziecku.

Pozdrawiam Cię.
 
Ja mierzyłam temperaturę w pupci dzieciaczkom i temp. ok 37, 2 jest ok (tak mi powiedziała pani dr)...

Kupy też mam bardzo często...po ok. 8-10 na głowę w ciągu dnia...jedzą w zasadzie na okrągło...dlatego nie jestem w stanie karmić tylko cycem...bo nic innego bym nie robiła...bo jak jeden przy cycu to drugi już głodnieje i wymiana i tak...........CAŁY CZAS.....dokarmiam więc Bebilonem1

co do depresji poporodowej to mycha12 wiem o tym...doskonale.........
 
Ja karmię co 2,3 godziny, a co do kupek, to na początku były często, teraz są rzadziej, ale 10 w ciągu dnia to moja nie robiła:szok: .Ale z kupkami u takich maluszków to przedział normy jest bardzo duży od kilku na dzień po 1 na tydzień.
Baby bluesa miałam i ja:-(ale nawet w miarę szybko przeszedł.

Dziewczyny czy Wy dopajacie czymś maluchy czy tylko mleko z cyca??:-)
 
Madzia kropelki kosztują 7 euro i można kupić bez recepty i są rewelacyjne:tak:
Renee Ogólnie nie dopaja się maluch jeśli karmi się je piersią.
A co do mieżenie temp.to najlepiej tradycyjnym termometrem,z tymi elektr. to nigdy nie jest pewnie,wystarczy,że bateria będzie troszeczke wyczerpana i już będny będzie wynik.
Mieżymy w pupce i zawsze odejmujemy 5 kresek!!!!
 
Mój WOjtus nadal je co 2-3 godziny i raczje co 2:zawstydzona/y: więc mało czasu,a miewa trudności z zasypianiem więc często śpi tylko pół godziny.
Te kropelki SAB można kupić w Czechach i na Słowacji i kosztują 75 koron,wiem,bo własnie zakupilam bedąc u rodziców.Kończę bo płacze Wijtuś:zawstydzona/y:
 
Pomocy!!!
Czym mam smarować pupe mojej Kruszynki. Jest strasznie odparzona :no: a często zmaieniam pieluszki, przemywam pupę wodą i wietrze jej dupinkę i smaruje przeróznymi specyfikami (Bepanthenem, alantanem, sudocremem, zasypką Altek) nic nie pomaga :no: .
 
Megi80 jest jeszcze tormentiol w aptece,albo krem na odparzenia z nivei też dobry.Poza tym ja odparzenie leczyłam ponad 10 dni,a teraz zaczyna sie nowe.No i Alantan plus.Jak nic nie pomaga to lekarz może zapisac taką robioną maść,miałam od koleżanki i chyba pomogła.Zresztą uzywałam wszystkiego.

Co do SAB,tych kropelek to moja dzidzia chyba po nich dziś strasznie ulewała.Chyba przesadziłam z dawkowaniem:-(
 
reklama
Dziewczyny a ja moze zadam głupie pytanie, ale jak mogą wyglądać jeszcze odparzenia? pytam bo Milenka pupy raczej nie ma jakos specjalnie czerwonej, ale w pachwinkach ma popękaną skórę i nie wiem czy to też smarować kremem na doparzenia??

I czy zdarzało się Wam że dziecku schodzi skóra? mojej niuni schodzi skóra z brzuszka, rączek i stópek??
:confused:
 
Do góry