reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Dziewczyny czy Wasze maluchy też tak mało śpią? Ja myślałam, że taka malizna to będzie tylko jeść, spać i kupę robić:-D , a ta moja panna, jest najedzona, ma sucho w pieluszce i potrafi przespać w ciągu dnia np. tylko 4 godziny-leży, patrzy się po kątach i sama nie wie czasami czego chce.
 
reklama
Reene gratuluje córci skończenia pierwszego miesiąca :laugh2:a co do spania to moja jest dużo młodsza i jakna razie dużo czasu spędza śpiąc.

Byliśmy dziś u lekarza - pediatry na pierwszej wizycie i mimo ze ogólnie jest wszystko w porzadku to niestety Nela ma przepuklinę kresy białej. Sama ją dziś zauważyłam ale nie myślałam ze to cos aż tak złego. Dowiedzieliśmy się że jest ona stosunkowo duża wiec nie grozi małej uwięźnięcie jelitek ale zła strona tego to taka że jest na tyle duza za sama raczej nie ma szans zarosnąć. Prawdopodobna będzie operacja :-( Jak na razie dostaliśmy skierowanie do chirurga dzieciecego i jutro będę dzwonić aby umowić sie na wizytę bo dziś wrócilismy za późno od lekarza aby dzwonić. Jest mi bardzo smutno, taka mała istotka a już ma cierpieć :( Szukam informacji na ten temat więc jakby któraś coś wiedziala to chętnie posłucham lub poczytam
 
agutkaZG - moja malutka jest wpisana na liscie dzieciaczkow pazdziernikowych, bo ja mialam termin na 2/10. ale Nina postanowila urodzic sie we wrzesniu :-)
 
Renee chyba Cie pocieszę;-) mój Wotuś śpi po 1,5-2 godziny.Jest wielkim smakoszem mojego mleczka i jego brak w brzuszku nie pozwala mu na dłuższe spanie:-D prbowalam go dziś oszukać herbartką z kopru,ale skrzywil się i nie chciał pić:-D wie co dobre:-D
 
Cleo faktycznie szkoda takego maluszka operować,będzie Ci bardzo ciężko.
Trzymaj się dzielnie i daj znać co na to chirurg, ;-)

Wiecie co kolki jakby toszeczke zelżały ale brzuszek i tak ciągle napina.
Jeju:szok: jakiego mam głodomora potrafi wypić nawet 200 ml. martwie się że za dużo i się utuczy.Podstawiam mu herbatke ale i tak za chwilke jest głodny.

Mam pytanie spicie przy zapalonym czy zgaszonym świetle.
Ja mam wł. punktowe swatło i długo musiałam do niego się przyzwyczaić,lubie po ciemku spać!!
 
Ja wczoraj z Julka zaliczyłam pierwszą wizytę u pediatry. Wszystko z mała w porządku mam z nią ćwiczyć główkę (przekładanie z jednego boku na drugi) i stópki. Mała przybiera na wadze wazy juz 3700g i jest tez strasznym głodomorkiem bardzo czesto ulewa no i oczywiscie meczy ja czkawka i to kilka razy dziennie. Pediatra kazała ja poić herbatka ziołowa hippa i dawac kropelki na wzdęcia espumisan. Ale kurcze dziewczyny powiedzcie mi to wszystko jest od miesiaca a Julka ma dopiero 11 dni i ja sama nie wiem niby ta lekarz powiedziała ze moge ale pewna nie jestem co Wy myslicie??
Julce tez schodziła skóra a po pierwszej kąpieli dostała jakby pokrzywki ale tez ja kąpie w oilatum i wszystko jest cacy.
Najgorsze to jej ulewanie i zachłystywanie sie ostatnio nawet zwymiotowała.
Czasami normalnie jestem przerazona i załamana:baffled:
 
Cleo faktycznie szkoda takego maluszka operować,będzie Ci bardzo ciężko.
Trzymaj się dzielnie i daj znać co na to chirurg, ;-)

Wiecie co kolki jakby toszeczke zelżały ale brzuszek i tak ciągle napina.
Jeju:szok: jakiego mam głodomora potrafi wypić nawet 200 ml. martwie się że za dużo i się utuczy.Podstawiam mu herbatke ale i tak za chwilke jest głodny.

Mam pytanie spicie przy zapalonym czy zgaszonym świetle.
Ja mam wł. punktowe swatło i długo musiałam do niego się przyzwyczaić,lubie po ciemku spać!!
mamaoska ja też śpię przy świetle.. zainwestowałam nawet w energooszczędną żąrówkę Philipsa - kosztowała 50 zł ale przez jedną noc zaoszczędzę tyle światła że hoho ( w tydzień czerpie tyle energii co normalna zarówka w jedną noc).. i wystarczy na 4 lata minimum..

co do ulewania to Franek nie ulewa, ale za to.. wogóle nie odbija.. po noszeniu go w pionie pręży się i zaraz czerwienieje - nawet wręcz czasem aż fiolet mu na buzi się pokazuje.. więc go od razu kłade na bok.. wtedy mu to przechodzi.. ale beknąć to nie beknie a potem płacze bo go brzuszek boli..

dziewczyny a pytanie z innej beczki - ile czasu Wasze dzieci leżą na brzuszkach?? Franek po 2 godziny dziennie i mam wrażenie że to za mało, ale nie mam możliwości dłużej go obserowować non stop.. Anka prawie cały czas leżała na brzuchu ( miała problem z bioderkami) ale z nią mogłam sobie lezeć i patrzeć na nią..
 
Wiesz Aga ja jakoś tak za często Szymka ne kłade i chyba robie bład!!
Postaram się go układać za dnia ale coś mi się wydaje że będzie ciężko:no:
 
reklama
Matko, Cleo co to jest ta przepulkina kresy białej????:szok: Sama to zauważyłaś?? Współczuję i życzę dużo zdrówka Twojemu Skarbowi!
Co do spania przy świetle-ja na początku spałam przy zapalonym świetle, ale wstawałam niewyspana, więc teraz gaszę, a jak mała się podejrzanie wierci to i tak się zaraz budzę i zapalam.
Nadziu co do tych kropelek, to moja też nie miała skończonego miesiąca jak zaczęłam jej dawać Esputicon na wzdęcia (miała 2 tyg.) zgodnie z zaleceniem lekarza;-)
Agamamaani, moja mała też powinna leżeć na brzuchu bo ma kolkę, ale ona za tym nie przepada i płacze, więc ją z powrotem kładę na boczek.
 
Do góry