reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dom czy mieszkanie?

Dołączył(a)
5 Sierpień 2017
Postów
2
Witam

udało odłożyć mi się trochę pieniędzy i chciałbym zakupić dom lub mieszkanie. Niestety nie wiem na co się zdecydować. Myślałam nad tą ofertą arbetdeweloper.pl/domy/radwanice/ jak sądzicie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
To zależy.
Jak Gabi była mała to przeklinałam fakt, ze mam dom. Czegoś z dołu zapomnisz i latasz po schodach jak opętana. W te i wewte. Marzyło mi się wtedy mieszkanie. Wszystko na jednym poziomie. Normalnie luksus. Plus wiecznie patrzysz czy bramki zamknięte i czy dziecko ci nie włazi na schody.
Ale teraz jak Gabi już sama chodzi to doceniam fakt, ze mam kawałek ogrodu i ona sobie może sama wyjść i być bezpieczna.
Dom-stałe zlecenie do pracy i obrabiania przez 12 miesięcy w roku , wieczna skarbonka ale i wygoda, swoboda, wolność. Taki mały skrawek własnej ziemi, osobista planeta.
Mieszkanie- niewiele pracy, dużo czasu i siedzenia przed blokiem na ławce i ploteczki z koleżankami z blokowiska. Mało swojej prywatności, przestrzeń wspólna, place zabaw, wieczny stukot, remonty sąsiadów.

Zależy co kto woli.
 
reklama
Kto co woli... dokładnie. Tez miałam ten dylemat.I wkoncu stanęło na mieszkaniu w niewielkim bloku.Leniuch jestem i dużo pracowałam. A tak mam wygodne życie. Posprzatane wokół, kameralna okolica i mam oddech bo wokół nie ma blokowisk i juz nie będzie.

Bartek [emoji170] 24.02.2008
Asia [emoji178] 06.06.2017
 
Ja bym się kierowała dojazdem np do pracy czy tego typu sprawami, bo co do samej różnicy dom - mieszkanie, to czasem mieszkanie może być większe od domku ;)
 
Dom jest lepszym rozwiązaniem, prywatna przestrzeń obok domu , nikt nie patrzy co robisz jesteś u siebie, a i dziecko ma się gdzie wyhasać. Wiadomo, że w domu jednorodzinnym jest o wiele więcej pracy niż w bloku, ale to sama przyjemność kiedy masz satysfakcję, że możesz stworzyć dla siebie i bliskich azyl, gdzie miło będziecie spędzać czas:-) Sama mieszkałam w bloku, czułam, że się duszę dlatego teraz mieszkam w domu jednorodzinnym gdzie naprawdę czuję się szczęśliwa.
 
Racja.Tylko jeszcze zależy gdzie ten dom? Czy nie w ciasnej zabudowie "dom w dom" gdzie i tak nie masz prywatności.

Bartek [emoji170] 24.02.2008
Asia [emoji178] 06.06.2017
 
Mimo wielu plusów mieszkania, jednak wolę dom jednorodzinny nawet jeśli oznacza to dłuższy dojazd. Nawet przy gęstej zabudowie można sobie posadzić jakieś krzaki, iglaki, w marketach budowlanych są estetyczne,,ekrany", w każdym razie zawsze da się jakoś odgrodzić. Natomiast na hałas w bloku poradzić się nic nie da. Mieszkałam w bloku 4 lata i każdego roku ten sam sąsiad rozpoczynał sezon remontowy w maju i kończył w październiku. Wiertarka i młotek w ruch, naprawdę nie dało się wytrzymać w środku. Nie muszę pisać, że remont zaczynał się rano, a kończył późnym popołudniem.
Moi rodzice mieszkają w domu jednorodzinnym, raczej gęsta zabudowa. Jeden z sąsiadów jest trunkowy i lubi sobie zaprosić kolegów. Czasem ich słychać, ale nie musimy na nich patrzeć, zawsze możemy iść do domu i ich również nie słyszeć. Teraz też mieszkam w domu jednorodzinnym, szczęśliwie jednopoziomowym i sprzątanie wcale nie zabiera dużo czasu.
 
Ja zdecydowanie wybrałabym dom, oczywiście jeśli tylko miałabym taką możliwość. Obecnie mieszkamy w mieszkaniu - niby nie jest źle, ale wiadomo, że dla dzieci trochę lepiej by było gdyby miały dla siebie jakiś ogródek do zabawy. A jak wiadomo, na osiedlach te place zabaw w większości przypadków zostawiają wiele do życzenia...
Wiem, że zapewne w domku jest znacznie więcej obowiązków, ale myślę, że bym się ich podjęła i rzuciła centrum ciasta na rzecz przedmieścia :D
 
reklama
Mając dom ma się też więcej obowiązków na głowie, trzeba zadbać chociażby o ogród. Mając małego szkraba i zapracowanego męża to nie to proste zadanie :) ja zdecydowanie jestem zwolenniczką mieszkań. Również ze względu na to, że jest to o wiele tańsza opcja :) W Poznaniu jest takie świetne miejsce do zamieszkania - Osiedle Poznańskie :) świetna okazja, a okolica spokojna rodzinna, jest gdzie wyjść z dzieckiem, blisko lasku :) cieszę się, że już wkrótce tam zamieszkam
 
Do góry