reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

droznosc jajowodow

Moni1103

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2019
Postów
18
Miasto
Hamburg
Witam,
mam 32 lata i od roku staramy sie o dziecko, dlugo walczylam z zawysoka prolaktyna teraz gdy hormony sie wyregulowaly i mam potwierdzona owulacje i tak w ciazy nie jestem.
Moja ginekolog skierowala mnie na badanie droznosci jajowodow. Czy to badanie moze pomoc i czy jest to niebezbieczne?
Pozdrawiam
 
reklama
Bylam dzisiaj i przezylam to badanie, faktycznie nie jest takie straszne, bolalo jak bym miala dostac okres ale szybko bol mija. Badanie wykazalo ze u mnie wszysko w porzadku plyn ladnie przelecial, zrostow zadnych nie bylo ale doktorka powiedziala ze czasami samo przeplukanie moze czasami pomoc. Zostaje nam sie dalej starac o dzieciatko.
 
reklama
Bylam dzisiaj i przezylam to badanie, faktycznie nie jest takie straszne, bolalo jak bym miala dostac okres ale szybko bol mija. Badanie wykazalo ze u mnie wszysko w porzadku plyn ladnie przelecial, zrostow zadnych nie bylo ale doktorka powiedziala ze czasami samo przeplukanie moze czasami pomoc. Zostaje nam sie dalej starac o dzieciatko.
W ktorym dc robilas?
 
Witam,
mam 32 lata i od roku staramy sie o dziecko, dlugo walczylam z zawysoka prolaktyna teraz gdy hormony sie wyregulowaly i mam potwierdzona owulacje i tak w ciazy nie jestem.
Moja ginekolog skierowala mnie na badanie droznosci jajowodow. Czy to badanie moze pomoc i czy jest to niebezbieczne?
Pozdrawiam
Witam,
Jakie dokładnie badanie droznosci jajowodow wykonałas? Badanie HSG czy laparoskopie? Mi lekarz też zalecil zrobienie droznosci jajowodow, ale nie sprecyzowal jakie badanie dokładnie zrobić. Czy może najpierw HSG, a potem laparoskopia jeśli jajowod wyjdzie niedrozny? Co jest bardziej korzystne?
 
Ja hsg miałam w marcu, oba jajowody okazały się drożne. Nic mnie nie bolało, zupełnie nic. Byłam pewna ze cos nie tak bo naczytałam się w necie na temat bólu. W tym samym cyklu co hsg miałam zakaz starania ale od następnego działaliśmy i się udało. Wcześniej rok po stracie się staraliśmy i byłam 3 cykle na clo i nic. Tak wiec zabieg wydaje mi się, ze pomógł. Teraz jestem w 23 tc powodzenia
Witam, gratuluję maleństwa! Mi lekarz też zalecil zrobienie droznosci jajowodow, ale nie sprecyzowal jakie badanie dokładnie zrobić. Czy może najpierw HSG, a potem laparoskopia jeśli jajowod wyjdzie niedrozny? Co jest bardziej korzystne? Czy Ty miałaś tylko HSG robione?
 
Nic się nie bój, znieczulają Ci szyjkę zastrzykiem i potem troszkę czujesz takie rozpieranie w jajowodach. Ja miałam bez znieczulenia, nawet z głupiego Jasia zrezygnowałam bo przyjechałam samochodem na to badanie. Przygotuj sobie nospę i p.bolowe bo po badaniu możesz mieć bóle podbrzusza.
Czy miałaś zalecone HSG, czy laparoskopie? Pomogło u Ciebie?
 
Badanie może pomóc, ponieważ podczas robienia drożności można udrożnić jajowód. U mnie tak było. Prawy mam całkowicie niedrożny, a lewy został udrożniony podczas badania. W następnym cyklu po drożności zaszłam w ciążę. Obecnie jestem w 33 TC. Badanie jest dość nieprzyjemne ale bezpieczne.
Beti powiedz proszę, czy miałaś robione samo badanie HSG czy laparoskopie? Nie wiem na ktoro to się zdecydować. Co jest dokładniejsze.
 
Dokładniejsza jest laparoskopia ale to jest już poważniejszy zabieg. Ja miałam robione sono hsg. Laparoskopie robi się jak wyjdzie z HSG że masz niedrożne jajowody żeby je udrożnić. Kto kieruje Cię na laparoskopie?
 
reklama
Dokładniejsza jest laparoskopia ale to jest już poważniejszy zabieg. Ja miałam robione sono hsg. Laparoskopie robi się jak wyjdzie z HSG że masz niedrożne jajowody żeby je udrożnić. Kto kieruje Cię na laparoskopie?
Dziekuje za odpowiedź. Badanie kazał wykonać mój ginekolog, tylko nie sprecyzowal, jakie dokładnie. No właśnie, też myślę, że jest tak jak mówisz. Najpierw HSG, potem laparoskopia. Ja to badanie muszę zrobić prywatnie. Szukam szpitala, i pewien lekarz z szpitala, który znalazlam nakłania mnie do laparoskopi, bo jest dokładniejsze, koszt 6500zl... Ale wydaje mi się to dziwne, że od razu laparoskopia. Zwłaszcza że byłam 2 razy w ciąży, ostatnie poronienie listopad 2021, więc chodzi o sprawdzenie, czy coś się nie przytkalo, czy nie ma zrostów.. Myślę, że takie coś da się zrobić w badaniu HSG?
 
Do góry