reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Druga ciąża

Rozwiązania
0
Witam wszystkich forumowiczów
smile

Jestem tutaj nowa dlatego wybaczcie jeśli podobny wątek już był a ja sama go przeoczyłam .
Na początku podkreśle , że posiadam już jedno dziecko .
Zaczęliśmy się starać z mężem o rodzeństwo dla naszego dziecka . Co prawda starania trwają dopiero miesiąc lecz z negatywnym skutkiem .
Mam chyba inny problem . Zauważyłam , że od miesiąca 2-3 dni przed spodziewana miesiączka pojawiają się plamienia ( bardzo skąpe w kolorze jasnoróżowym )
Tak było również w tym miesiącu . W pierwszy dzień plamienia zrobiłam test lecz wyszedł negatywny . Dzisiaj mija 3 dzień plamienia a okresu jak nie było tak nie ma . Czy któraś z Was również borykała się z takim problemem?
Czytałam, że może to być spowodowane zbyt niskim poziomem progesteronu .
Najgorsze jest to , że teraz ciężko o wizytę u ginekologa , będę musiała chyba w poniedziałek szukać prywatnie .
Dziękuję za poświęcony czas oraz każdą odpowiedź

reklama

Gosia903488

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Na pewno są tutaj dziewczyny bardziej doświadczone ode mnie, które udzielą Tobie konkretnych odpowiedzi, ale ja miałam tak, że jakikolwiek plamienia tuż przed @ to była albo ciąża biochemiczna albo cykle bezowulacyjne.
Lekarz w klinice niepłodności, do której udaliśmy się po 3 poronieniach zdiagnozował m.in.niedomogę fazy lutealnej. Robiłam wtedy badania progesteronu w 2 fazie cyklu. Ale przyczyn może być setki - polipy, nadżerki, inne hormony itp.
Mogą to też być plamienia implementacyjne.
Na pewno dostaniesz odpowiedź co i kiedy zbadać i na co sie ukierunkować ☺.

Gosia903488

Rozwiązania
0
Na pewno są tutaj dziewczyny bardziej doświadczone ode mnie, które udzielą Tobie konkretnych odpowiedzi, ale ja miałam tak, że jakikolwiek plamienia tuż przed @ to była albo ciąża biochemiczna albo cykle bezowulacyjne.
Lekarz w klinice niepłodności, do której udaliśmy się po 3 poronieniach zdiagnozował m.in.niedomogę fazy lutealnej. Robiłam wtedy badania progesteronu w 2 fazie cyklu. Ale przyczyn może być setki - polipy, nadżerki, inne hormony itp.
Mogą to też być plamienia implementacyjne.
Na pewno dostaniesz odpowiedź co i kiedy zbadać i na co sie ukierunkować ☺.

Rozwiązania
0
Właśnie przed chwilą dostałam powiedzmy normalnej miesiączki aczkolwiek jej kolor jest jaśniejszy niż zawsze.
Z pierwszym dzieckiem nie było problemu , zaszłam w ciążę za pierwszym razem i wszystko generalnie było jak najbardziej w porządku .
Aż wstyd się przyznać ale minęło kilka lat od ostatniej wizyty u ginekologa ..

Duomami

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
My staraliśmy się od grudnia 2019 i przez 3cykle nie mialam owulacji, na dwa tyg przed drugim cyklem mialam brunatne krwawienia, ale to tez nie byl zwiastun ciąży i @ byla normalna po 2tyg. Zaszlam w ciąże dopiero za 4 podejściem. Nadmienię, że w tym roku kończę 35lat a ginekolog powiedziała mi że po 30r.ż. Owulacje zmniejszają się aż o połowę.
A w 7tyg ciąży okazało się że to bliźniaki, teraz jestem w 21t.c.

Rozwiązania
0
My staraliśmy się od grudnia 2019 i przez 3cykle nie mialam owulacji, na dwa tyg przed drugim cyklem mialam brunatne krwawienia, ale to tez nie byl zwiastun ciąży i @ byla normalna po 2tyg. Zaszlam w ciąże dopiero za 4 podejściem. Nadmienię, że w tym roku kończę 35lat a ginekolog powiedziała mi że po 30r.ż. Owulacje zmniejszają się aż o połowę.
Wooow ! Wielkie gratulacje bliźniaków ! :) podwójne szczęście ! Dużo zdrówka dla Waszej trójki!

Lilka455

Rozwiązania
0
My o pierwszą ciążę staraliśmy się prawie rok mialam 27 lat , a druga za pierwszym razem mam 31 lat moja córka ma 2 miesiace 😁

Co do tematu wątku ja miałam często takie skąpe plamienia posczas owulacji .

Rozwiązania
0
My o pierwszą ciążę staraliśmy się prawie rok mialam 27 lat , a druga za pierwszym razem mam 31 lat moja córka ma 2 miesiace 😁

Co do tematu wątku ja miałam często takie skąpe plamienia posczas owulacji .
U nas pierwsze dziecko w wieku 23 lat , teraz 27 🤭
Nie martwię się o to , że za pierwszym razem mi się nie udało , wiadomo nie wszystko odrazu :) na wszystko potrzebny jest czas , zmartwiły mnie te plamienia przed miesiączką. Obawiam się , że może to mieć wpływ na nasze starania :(
Czy może miałyście jakieś sprawdzone " witaminy " przed planowaniem ciąży? Czy kwas foliowy zupełnie wystarczy?

Gosia903488

Rozwiązania
0
U nas pierwsze dziecko w wieku 23 lat , teraz 27 🤭
Nie martwię się o to , że za pierwszym razem mi się nie udało , wiadomo nie wszystko odrazu :) na wszystko potrzebny jest czas , zmartwiły mnie te plamienia przed miesiączką. Obawiam się , że może to mieć wpływ na nasze starania :(
Czy może miałyście jakieś sprawdzone " witaminy " przed planowaniem ciąży? Czy kwas foliowy zupełnie wystarczy?
Mnie co być może dziwne w klinice niepłodności zapisano do czasu stymulacji clo koenzym Q10, acard (choć chciano heparynę) i zioła o. Sroki na owulację. Wcześniej już brałam cynk, witaminę E, olejek z wiesiołka, selen (po zbadaniu poziomu), witaminę D, trochę adaptogenów, castagnus na 2 fazę cyklu, kompleks wit. B
Uważam, że kluczową rolę odegrały zioła o. Sroki, ponieważ zaszłam w ciążę po 1 cyklu ich stosowania, a miałam za sobą 2 ciąże biochemiczne i 1 puste jajo.
Oczywiście nie uważam, że w jakikolwiek sposób zioła zastąpią one badania i diagnostykę oraz leki, które przepisują lekarze w przypadku rozregulowanych hormonów, ale warto spróbować skoro u Was 1 cykl (u nas to też mógł być po prostu dobór naturalny)

reklama
Rozwiązania
0
Mnie co być może dziwne w klinice niepłodności zapisano do czasu stymulacji clo koenzym Q10, acard (choć chciano heparynę) i zioła o. Sroki na owulację. Wcześniej już brałam cynk, witaminę E, olejek z wiesiołka, selen (po zbadaniu poziomu), witaminę D, trochę adaptogenów, castagnus na 2 fazę cyklu, kompleks wit. B
Uważam, że kluczową rolę odegrały zioła o. Sroki, ponieważ zaszłam w ciążę po 1 cyklu ich stosowania, a miałam za sobą 2 ciąże biochemiczne i 1 puste jajo.
Oczywiście nie uważam, że w jakikolwiek sposób zioła zastąpią one badania i diagnostykę oraz leki, które przepisują lekarze w przypadku rozregulowanych hormonów, ale warto spróbować skoro u Was 1 cykl (u nas to też mógł być po prostu dobór naturalny)
Super , bardzo dziękuję za informację ! :)
Skorzystam z ziółek ! Na pewno nie zaszkodzą a być może coś pomogą ;)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
K Koniec urlopu wychowawczego i druga ciąża Potrzebuję porady 21
K Ciąża jedna po drugiej Potrzebuję porady 39
Klaudyna91 Druga ciąża, ruchy później od pierwszej Ciąża, poród, połóg 4
Marzena_29 Druga ciąża po cesarce!! Potrzebuję porady 23
Sylwka11 Druga ciąża pozamaciczna Potrzebuję porady 8
P Ciąża druga Potrzebuję porady 14
K Czy to ciąża? Czy tylko ja tam widzę druga blada kreske Potrzebuję porady 18
N Niewydolność szyjki macicy a druga ciąża Potrzebuję porady 13
MaaalaMiii czy to ciąża? słabo widoczna druga kreska Staramy się 48
olcia154 To ciąża? Druga kreska na tescie. Potrzebuję porady 3
M Inseminacja - nieplodnosc wtorna, idiopatyczna Ciąża po inseminacji 13
C Druga ciąża. Ciąża, poród, połóg 4
moni&wiki Druga ciąża, a niemowlę w domu!!! Staramy się 60
B Aneks do umowy na czas określony a druga ciąża? Porady prawnika 1
D Druga ciąża przy małym dziecku Ciąża, poród, połóg 26
L Druga ciąża a żłobek Rodzeństwo 13
Z wychowawczy a druga ciąża Porady prawnika 2
K urlop wychowawczy a druga ciąża.... Porady prawnika 1
O urlop wychowawczy i druga ciąża Porady prawnika 2
go. alimenty a druga ciąża Porady prawnika 3
B druga ciąża Zwierzenia 4
U koniec urlopu wych. na umowie o czas określony,umowa na 1/2 etatu a druga ciąża Porady prawnika 4
I urlop wychowawczy, a druga ciąża z komplikacjami Porady prawnika 3
S druga ciąża w trakcie urlopu wypoczynkowego po urlopie macierzyńskim Porady prawnika 1
R urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński Porady prawnika 25
B Druga ciąża Porady prawnika 1
S karmienie piersią a druga ciąża Karmienie piersią 9
K urlop wychowawczy, druga ciąża, zwolnienie lekarskie Porady prawnika 3
Z praca na urlopie wychowawczym a druga ciąża Porady prawnika 8
anuszek druga ciąża w trakcie urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 1
Marma Powrót po urlopie wychowawczym do pracy a druga ciąża Porady prawnika 3
K druga ciąża na 50% wychowawczym Porady prawnika 15
nutria urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński Porady prawnika 167
Sasanka18 Druga ciąża młodziutkiej mamy Młodziutkie mamy 252
W Druga ciąża po cesarskim cięciu???? Ciąża, poród, połóg 35
kasiulla23 konflikt serologiczny a druga ciąża Dzieci urodzone w marcu 2006r. 25
oliwka29 Karmienie piersia a druga ciąża Karmienie piersią 14
P Test ciążowy druga kreska? Staramy się 7
ammaa3 Druga kreska? Ciąża, poród, połóg 19
Kaktus88 Druga ciaza Ciąża po poronieniu 0
karolina3105 Druga kreseczka Potrzebuję porady 16
Klaudia68 Druga kreska na teście ciążowym ale bardzo niewyraźna Przyszłe mamy 22
michalina_jakuboszczak@o2 Druga kreska blada... Potrzebuję porady 25
T Czy widzicie druga kreskę? Potrzebuję porady 13
Szyszka kata O czym świadczy taka beta hcg Potrzebuję porady 10
A Druga kreska daleko od drugiej Staramy się 7
K Druga blada kreska? Staramy się 8
D Druga procedura in vitro Ciąża po in vitro 18
Loli05 Krotka druga faza cyklu Potrzebuję porady 9
Savvygab Druga kreska na teście Potrzebuję porady 23