reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston a okres.

Anushka_

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Listopad 2020
Postów
30
Hej dziewczyny, jestem tu nowa. Chciałabym dołączyć do Waszego grona ponieważ od 3 miesięcy zaczęłam swoją przygodę z DUPHASTONEM. W moim zamiarze chodziło bardziej o wyregulowanie mojego okresu aczkolwiek również staram się o dziecko (od ok. 6 miesięcy), może to głupie pytanie ale kompletnie nie wiem czy dobrze liczę moje dni cyklu przez to że mam dalej nieregularne okresy, czy któraś mogłaby mi pomóc to policzyć? Nie wiem czy dobrze to robię.. Pozdrawiam :)
 
reklama
Rozwiązanie
Śluz jak woda z kranu to nie bardzo śluz płodny. Kiedy w takim razie masz te kłócia jajników? W którym dniu cyklu?
Gdzieś od 10 dnia cyklu tak z 3/4 dni, no cały czas czekam na okres, mam lekkie pobolewanie podbrzusza cały czas no i na żołądku jest mi coś ciężko.. może to zmęczenie.. mam fizyczną pracę.. zobaczymy jeszcze z dwa dni bo ostatni duphaston był w piątek
1 dzień krwawienia to 1 dzień cyklu. Nawet jeżeli dzisiaj o 23.30 dostaniesz krwawienia to zaliczasz go do 1 dnia cyklu. Mówimy o pojawieniu się krwi, nie bruntanych plamień. Od którego dnia bierzesz duphaston? Miałaś monitoring owulacji?
 
Marianna728
Monitoringu nie miałam, duphaston biorę od 16 do 25 dnia, tak jak jest w ulotce i tak też kazał mi to brać ginekolog, ja swój cykl obliczam od 1 dnia miesiączki do ostatniego dnia gdy pojawi się następna ale za każdym razem wychodzi inaczej..
 
Nie wiem jak to interpretować kiedy dostanę okres.. ostatni duphaston brałam w piątek, dziś mam już drugi dzień bole okresowe ale mam jedynie lekko brązowe upławy.. okres za nic nie chce sie pojawić. Wyprzedzając pytania testu nie robiłam bo w tym miesiącu za dużo ❤ nie działaliśmy i nie chce się znowu rozczarować..
 
Powinnaś dostać okres już : dziś - jutro.
A tak swoją drogą to radziłabym sprawdzać kiedy masz owulacje bo brany duphaston za wcześnie może skutecznie blokować owulacje...

Testy owulacyjne, monitoring usg albo mierzenie temperatury by Ci pomogło.
 
reklama
Śluz jak woda z kranu to nie bardzo śluz płodny. Kiedy w takim razie masz te kłócia jajników? W którym dniu cyklu?
Gdzieś od 10 dnia cyklu tak z 3/4 dni, no cały czas czekam na okres, mam lekkie pobolewanie podbrzusza cały czas no i na żołądku jest mi coś ciężko.. może to zmęczenie.. mam fizyczną pracę.. zobaczymy jeszcze z dwa dni bo ostatni duphaston był w piątek
 
Rozwiązanie
Do góry