reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston

vixxua

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2019
Postów
71
Cześć, pisze to w imieniu koleżanki, która mnie poprosiła o napisanie tego wątku.
Ma ona bardzo nieregularne cykle, ostatnio była u ginekologa który przepisał jej duphaston na wywołanie okresu, kończy już prawie opakowanie a miesiączki dalej nie widać, dodam że przez ten czas co brała duphaston nie zabezpieczała się z mężem. Pyta po prostu czy jest możliwość ciąży bo z drugiej strony spóźnia się jej już prawie dwa miesiące ale duphaston bierze dopiero 7 dni po 2 tabletki na dobę. Czy jest taka możliwość?? Wiadomo że na testy jeszcze za wcześnie 🙈
 
reklama
Akurat ja brałam Duphaston od 20 do 25 dnia cyklu i zawsze w 24 dniu dostawałam okres. Dzięki temu wyregulował się mój cykl, ale kiedy znowu zaczęłam brać Duphaston, zamiast dostać okres przez tydzień plamiłam, dopiero po plamieniu przyszedł normalny okres.
No widzisz... Co przypadłość to inna reakcja. Moja koleżanka miała duphaston na wywołanie okresu i brała 7 dni, po odstawieniu przyszło krwawienie.
Ja miałam przy zmianach na jajniku od 16 do 26 dnia cyklu i po odstawieniu 2-3 dni i występowało krwawienie.
 
reklama
Ja dostałam duphaston na podtrzymanie ciąży gdyby taka była i nici... Ciąży nie ma odstawiłam duphaston i okresu też nie ma, betę zrobiłam nic nie wyszło, zaznaczę że zawsze mam regularne cykle... Po ilu dniach od odstawiania dostawałyście @? Zaczynam się martwić bo nie chciałabym żeby coś mi się poprzestawiało ☹️. Brałam duphaston 7 dni 2x1.
 
Hejka dziewczyny, tak czytam i szukam informacji odnośnie dziwnego działania Duphaston, miał pomóc, a rozregulował mi całkowicie cykle. Zanim nie zaczęłam go brać miałam regularny okres, jestem po 2 poronieniach i temu lekarz zalecił mi terapię tym lekiem. Od 5 dc do 12 dc brałam Estrofem, a od 16 dc do 25 dc Duphaston 2x1 tab. Na początku było wszystko ok. Po 2 mieisącach takiej kuracji po Duphaston nie pojawił się okres. Lekarz kazał czekać. Minął mieisiąc i nic, a testy na ciążę były negatywne. Na kolejej wizycie u gin zalecił od razu brac Duphaston i powiedział, że po nim teraz powinno się pojawić krawawienie. Dziwna sprawa bo na drugi dzień jak zaczęłam brać Duphaston pojawiło się plamienie, które trwało przez 10 dni i czasem było bardziej obfite, a wczasem słabe. Nie wyglądało to na miesiączkę. Cały ten czas brałam Duphaston tak jak lekarza zalecił. Skończyłam brać Duphaston i znowu cisza, mieisączki brak. Dziś mija już 10 dni od odstawienia. Martwią mnie plamienia w czasie brania Duphaston, Lekarz na to nic nie mówi. Miała któraś z Was podobnie?
 
Hejka dziewczyny, tak czytam i szukam informacji odnośnie dziwnego działania Duphaston, miał pomóc, a rozregulował mi całkowicie cykle. Zanim nie zaczęłam go brać miałam regularny okres, jestem po 2 poronieniach i temu lekarz zalecił mi terapię tym lekiem. Od 5 dc do 12 dc brałam Estrofem, a od 16 dc do 25 dc Duphaston 2x1 tab. Na początku było wszystko ok. Po 2 mieisącach takiej kuracji po Duphaston nie pojawił się okres. Lekarz kazał czekać. Minął mieisiąc i nic, a testy na ciążę były negatywne. Na kolejej wizycie u gin zalecił od razu brac Duphaston i powiedział, że po nim teraz powinno się pojawić krawawienie. Dziwna sprawa bo na drugi dzień jak zaczęłam brać Duphaston pojawiło się plamienie, które trwało przez 10 dni i czasem było bardziej obfite, a wczasem słabe. Nie wyglądało to na miesiączkę. Cały ten czas brałam Duphaston tak jak lekarza zalecił. Skończyłam brać Duphaston i znowu cisza, mieisączki brak. Dziś mija już 10 dni od odstawienia. Martwią mnie plamienia w czasie brania Duphaston, Lekarz na to nic nie mówi. Miała któraś z Was podobnie?
Hej, wiem że wątek był już jakiś czas temu, ale może mi odpiszesz z góry dziękuję. Mam podobnie do twojej sytuacji która odpisałaś. W czasie brania duphastonu było plamienie. Plamienie wystąpiło na początku brania duphastonu więc brałam go dalej. Jestem 14 dni od odstawienia i cisza. Możesz napisać jak to u Ciebie się zakończyło 😊.
 
Do góry