reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Duże przyrosty Bhcg

oonaa21

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny. Według ostatniej miesiaczki jestem w 5 tygodniu ciąży, a według owulacji potwierdzonej monitoringiem ciaza jest młodsza o 5 dni. Martwią mnie przyrosty bhcg. Pierwszy test 19.06 - 35 mIU/ml, po 48h wynik 101 mIU/ml. Po 96h bhcg wynosiło 705 mIU/ml, dzisiejszy wynik po 96h to 5690 mIU/ml. Wczorajsze usg pokazało pęcherzyk ciążowy 11mm. Co mogą oznaczać takie duże przyrosty bhcg? Czy powinnam się martwić?

reklama

MaryH

Fanka BB :)
Rozwiązania
23
Z dużych przyrostow bety powinnaś się tylko cieszyć, u każdej kobiety beta rosnie indywidualnie ale powinna Co najmniej rosnąć o 66% w przeciągu 48h. Cześć lekarzy uważa że duże przyrosty bety wiążą się z ciążamii mnogimi, ale nie w każdym przypadku. Nie masz się czym martwić ;) przy becie ok.1000 widać pecherzyk, a przy becie ok.10000 zarodek z bijącym serduszkiem.
P.s. Nie rób już bety bo przy wartościach które Ty masz w tej chwili, beta może już wolniej rosnąć i teraz bardziej miarodajne będzie usg;) po co się niepotrzebnie stresować :)

olcia1718

Rozwiązania
41
Cześć dziewczyny. Według ostatniej miesiaczki jestem w 5 tygodniu ciąży, a według owulacji potwierdzonej monitoringiem ciaza jest młodsza o 5 dni. Martwią mnie przyrosty bhcg. Pierwszy test 19.06 - 35 mIU/ml, po 48h wynik 101 mIU/ml. Po 96h bhcg wynosiło 705 mIU/ml, dzisiejszy wynik po 96h to 5690 mIU/ml. Wczorajsze usg pokazało pęcherzyk ciążowy 11mm. Co mogą oznaczać takie duże przyrosty bhcg? Czy powinnam się martwić?
Kurcze beta Ci piękne rosnie tak jak powinna a Ty jeszcze narzekasz.Gdyby spadala albo stala w miejscu wtedy mozna sie martwic ze nic z tego nie bedzie ale takimi.
Widelka sa szerokie beta nie służy do okreslana tygodnia tylko potwierdzenia ciazy i spradzania przyrostow:).
Ja robilam kazda bete w odstepie 4 dniowym 358,1008 i trzeci wynik prawie 12 tysięcy sama bylam w szoku ze tak urosła lekarz sie smial ze moze blizniak skoro tak pięknie rosnie :).
Takze wszystko ok ciesz sie :).
Beta moze bardzo duuuzo rosnac jak jest sasniad ale wtedy raczej sa objawy i beta jest grubo poza widelkami i zdarza sie bardzo rzadko a u Ciebie tego nie ma :)
Gratuluję .
Co do pęcherzyka to widać go juz przy becie 1.000 a serduszko i dzidzie przy becie 10.000 :) Wiec kwestia dni i zobaczysz dzidzie:) Zobacz na moje przyrosty:)

phoenix

Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Gatulacje!
U mnie sprawdziła się zasada, że duże przyrosty betaHCG = dziewczynka :D Choć pani w laboratorium gdzie robiłam badaniaprzt drugim wyniku spytała patrząc na wynik bety: bliźniaki? Nie powiem, zstresowałam się wtedy ;)

olcia1718

Rozwiązania
41
Gatulacje!
U mnie sprawdziła się zasada, że duże przyrosty betaHCG = dziewczynka :D Choć pani w laboratorium gdzie robiłam badaniaprzt drugim wyniku spytała patrząc na wynik bety: bliźniaki? Nie powiem, zstresowałam się wtedy ;)
A u mnie chłopczyk :D Ja też jak lekarz zasugerował bliźniaki to mało z krzesła nie spadlam :pKazalam nie narazac mnie na zawal haha

oonaa21

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dziękuję za wsparcie. To jest już moja 4 ciąża, lecz żadna nie zakończona porodem. Wcześniejsze 3 ciążę były biochemiczne. W ciazach biochemicznych nic nie było widać na usg, mialam krwawienia i hormon bhcg slabo przyrastal. Obecna ciaza jest obstawiona lekami od poczatku. Niestety już chyba zawsze nawet w prawidłowej ciazy będzie mi towarzyszył taki wewnętrzny niepokój. Czy jest taka możliwość żeby przy takich duzych przyrostach bhcg pęcherzyk ciążowy był pusty bez zarodka ??

olcia1718

Rozwiązania
41
Zarodek widać ok bety 10.000 Już będzie widać jak pójdziesz na usg na bank

oonaa21

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Badalam wczoraj bhcg i jestem załamana. Wzrosło tylko o 30% w ciągu 96h. Wynik to 8568... czy to już koniec ciąży? Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie ale badanie robiłam w innym laboratorium. Poprzednie badania robiłam w laboratorium diagnostyka w Poznaniu a wczorajsze badanie w laboratorium diagnostyka ale w innym mieście..

Ostatnia edycja:

oonaa21

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Czy wyniki bhcg mogą się tak różnić że względu na to że badanie było robione w innym laboratorium ? Na wynikach są też podane inne normy laboratoryjne..

reklama

MaryH

Rozwiązania
23
Nie jest to duży przyrost ale przy takich dużych wynikach bety, niektórzy lekarze mówią że może już ona zwolnić nieco swój przyrost (choć 30% w przeciągu 96h to na prawdę nie dużo...). Jednoznaczną odpowiedź na Twoje pytanie da Ci tylko usg.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A 3 latek nie mówi i ma duże opóźnienia w innych sprawach :/ Trzylatki 19
Dmalw Duże dziecko i prawdopodobiebstwo cc Potrzebuję porady 24
K 40 tydzień, dziecko duże, a główka "za" wysoko Potrzebuję porady 9
Anetka333 Potrzebuje porady Duże łozysko Potrzebuję porady 2
A Luźne duże jąderka - prosze o odpowiedź BB położna radzi mamom 5
mamunia86 DUŻE RODZINY 3+ część 2 Wielodzietni 1863
D Jak duże prawdopodobieństwo ciąży? Ciąża, poród, połóg 12
A Jak duże jest ryzyko ciąży? Ciąża, poród, połóg 8
G Duże wymioty i biegunka Ciąża, poród, połóg 7
P RODZICE WIELODZIETNI- PROSZĘ O POMOC! Wielodzietni 5
K Niejadek przez duże N?? Roczniaki i dwulatki 20
E duże dziecko, a poród siłami natury Ciąża, poród, połóg 13
G Czy moje maleństwo jest za duże? Potrzebuję porady 13
Felidae PODRÓŻE małe i duże Dzieci urodzone w kwietniu 2013 7
lucere spotkania małe i duże Dzieci urodzone w grudniu 2013 118
W Duże czyli wysokie Duże jest piękne 29
Marma Te małe i te duże postępy naszych maluszków – czyli chwalimy się Dzieci urodzone w kwietniu 2011 36
Maga83 Duże gazy u miesięcznego dziecka - jak pomóc? Żywienie dzieci - porady 14
eowyna Duża mama i duże rozstępy :( Duże jest piękne 34
agapa Nasze kilogramy - te duże i te małe. Dzieci urodzone w lutym 2010 110
mikimauro Życzenia&Gratulacje- te małe i te duże:) Dzieci urodzone w lutym 783
M Duże jest piękne :-) Duże jest piękne 1094
dmuchawiec Małe i duże postępy w rozwoju naszych Malusińskich :) dzieci urodzone w lipcu'09 498
stabilo Szkolne problemy małe i duże Szkoły 4
M duże dziecko Zdrowie 10
Joaśka Podróże małe i duże :) Dzieci urodzone w kwietniu 2006 78
sumka Podróże małe i duże :) Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 431
red_kitten Co to za duże dziecko? Czym Pani je karmi?? Zdrowe dziecko 22
M Podróże małe i duże! Dzieci urodzone w listopadzie 2006r. 86
aniaslu PRZENIESIONY: DUŻE DZIECI Gratulacje 0
P KP a ogromne przyrosty wagowe Potrzebuję porady 8
M Wasze przyrosty bety powyżej 6000 Potrzebuję porady 10
M Przyrosty BhCG poniżej normy, pęcherzyk w macicy. Proszę o pomoc. Potrzebuję porady 24
L Niskie betaHCG, małe przyrosty, 8tydz Potrzebuję porady 9
A BHCG z krwi Ciąża, poród, połóg 12
M Poziom bhcg Potrzebuję porady 5
Ani86 Niski przyrost BHCG Potrzebuję porady 14
S Za mały przyrost beta HCG Ciąża, poród, połóg 16
K ciąża czy jednak nie Potrzebuję porady 3
P Czy przyrost bhcg nie jest za wolny? Ciąża, poród, połóg 14
Margola1986 Wysokie bhcg Potrzebuję porady 15
P Bhcg 27 dc Potrzebuję porady 4
P Bhcg 5.33 a miesiączka Potrzebuję porady 5
Wiktoria_W Czy Beta hcg zbyt wolno przyrasta? Potrzebuję porady 13
K Wynik bhcg Śląsk 9