reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dwoje dzieci i rodzice w jednym pokoju?????

KingaMZ

Fanka BB :)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
a ja z mezem wynajmujemy 39m, mamy dwojke dzieci i uwazam ze zle nie jest. co prawda mamy dwa pokoje (w tym jeden z aneksem kuchennym), ale nie mowie ze jeszcze jeden pokoj by sie nie przydal...mam nadzieje ze w tym roku jeszcze cos sie w tej kwestii zmieni...a jesli nie, to trudno, narazie nie narzekam. dzieci maja swoj pokoj, ja z mezem spimy w tym z aneksem i jakos to jest.... :)

reklama

kropecka

Majowa mama 2006; Mamy lutowe'08
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
ja nadal z dzieciakami w 32 m kawalerce 1 pokojowej. Za jakieś pół roku przenosimy się do domku. Te 3 lata łatwe nie były, ale da się przeżyć.

Dzagud

mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Witam, też się dołączam do tego grona. My mieszkamy w 2 pokojach (37 m) w 5 osób - jeden, mniejszy pokój zajmuje Teściowa, w większym jesteśmy we czworo.
Kocham moje dziewczyny bardzo, i nie wyobrażam sobie tego że młodszej mogłoby nie być, ale gdybym od początku miała perspektywę mieszkania w takiej ciasnocie, nie wiem czy zdecydowałabym się na drugie dziecko. Po prostu gdy zaszłam w ciążę mieszkaliśmy w mieszkaniu 3 pokojowym i o 20 m większym z moją Babcią. Niestety już kiedy byłam w ciąży okazało się że wspólne z Nią życie nie jest możliwe i musieliśmy się wyprowadzić.
Problemem nie jest spanie, bo moje dziewczyny od początku przyzwyczajałam do sypiania w hałasie (TV, goście, normalne rozmowy). Do tego starsza ma naprawdę kamienny sen i nawet kiedy mała w nocy płakała to Weronika się nie budziła wcale. No ale niestety, ciasnota już mi zaczyna nieźle dokopywać. Dzieci nie mają swojego miejsca na zabawę i latają po całym mieszkaniu, a człowiek zabija się o zabawki. Zaczynam powoli mieć klaustrofobię i ciężko mi wytrzymać gdy nie mam dla siebie kawałka miejsca.
A niestety perspektywy na zmianę na większe na razie zerowe....

myszor78

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mam znajomych, którzy maja jeden pokój, nieduzy i żyją tam z dwójką dzieci - 4 lata i 8 lat, tyle tylko, że to na wsi, więc dzieci wygania się głównie na dwór i mozna odpocząć...ale dają radę, choc ja sobie nie wyobrażam...ale myślę, że wszystko da się przeżyć.

zgred

Maj 06, Maj 07...
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Obecnie mieszkamy w dwóch pokojach w tym jeden jest połączony z kuchniąwięc jako sypialnia odpada - śpimy wszyscy w jednym, choc dużym pokoju.

Najmlodszego usypiamy w osobnym pokoju i przenosimy jak starszaki już zasną - oni zasypiają razem - kłądzeimy ich do łóżka jednocześnie. W dzień nie śpią, chociaż malutka pewnie by jeszcze chciała...
Na pewno nie są to jakieś mega - komfortowe warunki, ale idzie przeżyć -samo spanie w jednym pokoju to najmniejszy problem :-) Po prostu trochę mało miejsca :-)

kerna

http://www.lauraziobro.pl
Miasto
Bieszczady
Rozwiązania
0
Witam mamy! My mieszkamy w wyremontowanych suterenach w dużym domu jednorodzinnym(a raczej trzy rodzinnym). Udało nam się wywalczyć sypialnie nie dużą-kanapa, łóżeczko, komoda i metr kawdr. luzu:-(, niewielki przedpokoik i pokój gościnny razem z kuchnią otwartą i nieduża łązienka. Spimy wszyscy razem i jest ok. Ale chcemy drugiego dzidziusia i szczerze nie wiem jak można to pogodzić. Nie mamy opcji na powiekszenie matrażu niestety. Da się przeżyc w czórkę w jednej sypialni??

RENIFER_24

M-X'07, W-IX'09
Rozwiązania
0
my juz 1,5 mca w czwórkę...
jest wesoło:-D:-D:-D

młody zasypia pierwszy, bo młoda wciaz ma kolki... jak ją jakoś udyndam, to idziemy spac do sypialni... w nocy mam jedno budzenie ze strony młodego - na siku, i 2-3 ze strony mlodej na karmienie... synek śpi w swoim łóżeczku turystycznym, córka z nami w łóżku, wiec raz na jakis czas mamy scenę zazdrosci i mały w środku nocy chce do nas, a gdy go bierzemy do siebie to ucieka sie bawic i lata po całej chacie, więc chcąc nie-chcąc już mam po spaniu...

wiem, ze kiedyś będzie mi tego brakowac :-D, może już za pół roku, bo chcemy zrobic z sypialni pokój dla naszej dwójeczki...

Ostatnia edycja:

oriflame

Zaangażowana w BB
Miasto
Iwaniska
Rozwiązania
0
Witam wszystkie mamy. Wiem ze pewnie nie tylko ja mam taki problem.
Problem jest nastepujacy.
Mieszkamy z mezem i 18 miesieczma coreczka u tesciow, w sumie z tesciem bo tesciowej nie ma.
Mamy co prawda duzy 25metrowy pokoj jednak problem jest w tym ze nie mozemy sie zdecydowac na drogie dzieciatko.
Nie mamy szans na nowe mieszkanie poniewaz ja nie pracuje pracuje tylko maz.
Ja mam mieszkanie po babci jednak babcia jeszcze w nim mkieszka. Przyszlosciowo patrzec to za kilka lat moze nawet za jakies 2 lata bedziemy mieli mieszkanie jednak teraz ,mamy tylko jeden pokoj.
Nie wiemy w sumie juz dlugo sie zastanawiamy nad drogim dzieckiem. czy dwoje dzieci w jednym pokoju to mozliwe?? czy roznica 2.5- 3 latka nie bedzie w tym przypadku za mala??

Prosze poradzcie cos:)
Pozdrawiam:-:)sorry2:
Ja mam taką samą sytuację bez perspektywy taka jak Twoja, że za 2 lata możecie iść na swoje i my mamy dwójkę dzieci niecałe 2 lata różnicy i powiem Ci, że to jest możliwe

reklama

dorota123456789

oliwka,alanek i lilianka
Miasto
czestochowa
Rozwiązania
0
CZESC dziewczyny,przeczytalam caly ten watek i widze ze ostatnie posty byly dosc dawno.Jestem ciekawa jak to jest teraz u was z mieszkaniami i m kw?

Ja opowiem o swojej sytuacji.Ja mieszkam w 4 osoby i pies na 28 m kw,mieszkanie jest w kamienicy,jest 1 kwadrat o powierzchni 28m i jest tu zrobiony aneks kuchenny,prysznic i wc,gdzie czesc ludzi maja wc na klatce czego ja sobie nie wyobrazam,my na szczescie mamy w mieszkaniu wszystko :tak:.
Powiem wam nie ma zle,dzieci mam dosc male i z 2 letnia roznica wieku wiec dogaduja sie,tzn omijajac momenty klotni itp.
Mieszkanie przedzielilismy sobie meblami,tzn czesc mieszkania tak aby przedzielic spanie dzieci i nasze.Dzieci spia na lozku pietrowym wiec lozka zajmuja mniej miejsca,Mlodszy nie spi juz w dzien a jesli nawet czasem zasnie to nie przeszkadza mu nic :tak:.Jesli chodzi o spanie w nocy to dzieci zasypiaja w tym samym momecie,w nocy kazde z nich budzi sie kilka razy ale na szczescie nie budza siebie nawzajem :tak:.

Najgorsze jest dla mnie to ze nie moge miec czasem chwili spokoju i ciszy w samotnosci,nie ma to jak wygonic dzieci do ich pokoju i zamknac im drzwi i miec chwile spokoju.

Nie ma zle ,przynajmniej mam ich wiecznie na oku a dodam ze oni sa bardzo energiczni itp.

Myslimy o jeszcze jednym dziecku ale w planach mamy najpozniej na wiosne bo chcemy jeszcze tutaj przezimowac to w planach jest narazie wynajem 2 lub 3 pokoji a w tym czasie bedziemy zalatwiac zamiane tego malego mieszkania na wieksze z miasta,to potrwa kilka lat ,ale napewno czy byloby kolejne dziecko czy nie to w nastepnym roku bedziemy w 2 lub 3 pokojach.

Tak sobie mysle ze nawet jakis rok daloby sie przezyc z 3 dzieci w takim M ale ja nie planuje tego testowac hihih.

Piszcie dziewczyny jak to jest teraz u was ,nawet nie myslalam ze tak wiele rodzin z dziecmi mieszkaja w 1 pokoju

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
K dwoje dzieci i praca na pełen etat Rodzeństwo 41
A jedzenie w ciąży za dwoje Ciąża, poród, połóg 158
Wiśnia Na dwoje babka wróżyła.... czyli chłopiec czy dziewczynka? Dzieci urodzone w lutym 2007 96
aniaslu Puścicie dzieci na kolonie i obozy? Dajcie znać! Pytanie tygodnia 4
W Czy po 25.05 Wasze dzieci pójdą do przedszkola/szkoły? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 0
P Nadopiekuncza partnerka Potrzebuję porady 6
O Dzieci urodzone w Lipcu 2015 rok Przedszkolaki 3
Elencza Sposoby i patenty na dzienne usypianie dzieci. Potrzebuję porady 11
M masa dzieci w ciąży bliźniaczej w 19 tc Potrzebuję porady 0
S Sama z dwójką małych dzieci Potrzebuję porady 25
A Zajęcia dodatkowe dla dzieci Potrzebuję porady 8
A Horror w złobku skrzywdzone dzieci i rodzice Potrzebuję porady 1
K Imiona dla dzieci, chłopczyk i dziewczynka Potrzebuję porady 61
Jetkaa Smierc dziecka a kolejna ciaza? Czy sa mamy zmarlych dzieci ktore chcialy zostac jeszcze raz mama? Mamusie Aniołków 44
L Chrzest dzieci. Potrzebuję porady 44
T Zaniepokojenie sytuacją i opiekunką w sali zabaw dla dzieci Potrzebuję porady 8
studentkastomatologii KOMPLEKSOWE BADANIA STOMATOLOGICZNE DLA DZIECI Ogłoszenia Szczecin 2
S Kołderka obciążeniowa Potrzebuję porady 1
L Czym odrobaczyc dzieci? Potrzebuję porady 7
aniaslu Seksualizacja jest groźna. Jak chronić dzieci? Temat tygodnia 6
L Gdy dzieci chorują, mama fiksuje. Potrzebuję porady 6
vieblonde Tort urodzinowy dla dzieci. Robicie sami? Czy może zamawiacie? Pytanie tygodnia 21
aniaslu Zajęcia dodatkowe dla dzieci? Czy są potrzebne? Jak sądzisz? Temat tygodnia 14
aniaslu Problem z brzuszkiem i zaparciami u dzieci Potrzebuję porady 0
L Pokoje dla dzieci Wielodzietni 7
M Książeczki dla dzieci Potrzebuję porady 9
A Gry planszowe dla dzieci Przedszkolaki 7
aniaslu Zaparcia u dzieci Potrzebuję porady 8
E Bardzo źle psychicznie znoszę informacje o tragediach z udziałem dzieci. Potrzebuję porady 7
C Ile miesięcy miały wasze dzieci kiedy przeszły kolki Potrzebuję porady 10
DarkAsterR Mamy dwójki dzieci. Roczniaki i dwulatki 12
U Dzieci z małą różnicą wieku Potrzebuję porady 11
A Jakie znacie fajne zabawy dla dzieci, jak spędzacie czas w swoimi pociechami Potrzebuję porady 1
sylwkaq90 Buty dla dzieci - Zielona Góra Zielona Góra 1
X Wpływ deklaracji LGBT na nasze dzieci BB psycholog dziecięcy radzi mamom 27
eMkaa. Obcojęzyczne imiona dla dzieci Potrzebuję porady 14
J Ulga na dzieci należy się wyższa? Potrzebuję porady 1
A Bezdechy u dzieci Potrzebuję porady 5
G Warsztaty dla dzieci w szkole Gaudeamus 12.01 Mamy pracujące 0
A Nisko ułożone dzieci Ciąża, poród, połóg 2
P Dziecko z "drugiego małżeństwa" Macochy 6
E Produkty mleczne w diecie matek i dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Noworodek 0
E Produkty mleczne w diecie matek i dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Roczniaki i dwulatki 1
gosia1991 Ciąża, a stare zabobony. Ciąża, poród, połóg 17
M Choroba lokomocyjna u małych dzieci. Potrzebuję porady 7
N Jak sypiają Wasze dzieci Potrzebuję porady 3
R Czy szczepicie swoje dzieci ?? Potrzebuję porady 56
aga6 Imiona marcowych dzieci Marcowe mamy 2019 246
GoJ Nasze dzieci. Wrześniowe mamy 2018 30
aga6 Wózek dla dzieci rok po roku Dzieci rok po roku 3