reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzidzia nie chce ztrobić kupki, pomocy

fajnamagdalenka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2007
Postów
16
mam pytanie , moja tygodniowa córeczka , od wczoraj jest niespokojna i ma problem ze zrobieniem kupki. Przestrzegam diety , karmię piersią , co mogę podać dziecku , aby pomogło
 
reklama
Możesz podać delikatną herbatkę rumiankową. Zrób ją sama, albo kup gotową z Hippo. Jeśli będziesz robić sama, to herbatka musi mieć lekko słomkowy kolor i zagotuj ją jeszcze z cukrem.
Czasami dzieci karmione piersią nie robią kupki nawet kilka dni, ponieważ pokarm matki doskonale się wchłania i nie zostają prawie żadne resztki. Jeśli widzisz że Twoją córcię pobolewa brzuszek i mocno się pręży to podaj jej odrobinkę tej herbatki (rumianek działa rozwalniająco) a jeśli nie ma żadnych objawów to poczekaj jeszcze. Pozdrawiam i życzę zdrówka dla córci:)
 
ja podawałam swojemu synkowi herbatki hipp rumiankową i ułatwiającą trawienie a w ostateczności jak widziałam że mały strasznie się męczy pomagałam mu termometrem.tak jakbyś miała mierzyć temperaturkę w pupie nie zapomnij końcówki wysmarować trochę kremem lub wazeliną
 
Nie martwsie dzieci tak mają często , ja karmilam piersia i mój mały nie robił nawet przez 4 dni . panika na maksa, ale pediatra mi wyjaśnił , że tak przyswaja mleczko , że nie ma z czego sie wypróżnić. jak chcesz mu ulżyć proponuje jak koleżanki wyżej hebatki np. hippa na na trawienie , rumiankową.
 
witam Cię serdecznie!moj skarb tez miał ten problem przy karmieniu piesią:-(lecz sama probowałam spsobów jak mu pomoc i okazało sie ze pomaga mu do dzisiaj gdy wypije szklanke swiezego soku marchwi...robie go sama bo tak najzdrowiej ale sa tez gotowe jedniodniowe soki marchwiowe!do dzisiaj widze ze gdy tylko nie wypije to potrafi sie nie załatwic z dwa dni a jak tylko wypije to wszytsko jest dobrze:)pozdrawiam i polecam!:happy:
 
Ja też się podpisuję pod słowami, żeby się nie martwić. Jeśli dziecko jest spokojne, to to jest całkiem normalny objaw przy karmieniu piersia. Teraz jestem taka mądra ;-), bo sama to przechodziłam. Martynka potrafiła się niewypróżniać przez tydzień, a poźniej pomagałam jej czopkiem lub termometrem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie teściowa i trochę moja mama, przyzwyczajone do kupy co karmienie - zaczęły siać we mnie wątpliwości, czy to aby normalne. Pediatra mówił, że tak, teściowa straszyła chirurgami :baffled:. Ech, szkoda gadać. Poszliśmy po trzech miesiącach do gastrologa i pani też potwierdziła, że tak może się zdarzyć, że stolce nie będą codziennie, a nawet rzadziej. Uspokoiła, że jak wejdą soki, to się samo unormuję (potrzebny błonnik). Podawaliśmy jej dicoflor (bakterie do mleka) i debridat na rozluźnienie. Wcześniej też herbatkę hipp rumiankową i na trawienie. A później przecier z suszonych śliwek gerbera. Od dawna nie ma śladu po problemie, jeśli to w ogóle tak można nazwać.
 
Do góry