reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci a nauka języków obcych

Dzieci mogą nauczać się języków od najmłodszych lat. np. metodą helen doron, wiele szkół prowadzi takie zajęcia.
 
reklama
to prawda im dziecko wcześniej ma z językiem do czynienia tym lepiej, mój bratanek ma tego misia chicco o którym pisałyście, moim zdaniem bardzo fajna zabawka i pomocna dziecko zawsze coś tam się nauczy w formie zabawie, a jeśli chodzi o metodę helen doron to co to za metoda?
 
słyszałam właśnie o zabawkach,płytach podczas zabwy a czy kobieta w ciąży może już coś zacząć robić by dziecko miało łatwiej z językiem?są jakieś metody które skutkują?a po urodzeniu?słyszałam o jakiś kursach ale nie wiem na jakiej to zasadzie jest?
 
Racja, dziecko im wcześniej zaczyna się uczyć języka to szybciej łapie go. To twój maluszek będzie miał super, poliglota :)
 
Jeśli rodzice umieją płynnie mówić językiem obcym (ale ważne jest, by wymawiali słowa idealnie, bez przekręcania), mogą sami wplątywać język w naukę dziecka. Chociażby pokazywać na rzecz i mówić jak nazywa się w różnych językach.
Dziecku można równiez puszczać piosenki lub bajki obcojęzyczne.
 
w ciązy raczej nie ma żadnych sposobów, gdzyź dziecko słyszy dźwięki, ale ich nie rozróżnia, raczej poznaje ton głosu mamy czy innych osób. Moim zdaniem misie chicco dwujęzyczne i piosenki po angielsku w wieku kilku miesięcy wystarczą, metoda helen doron to nic innego jak gadanie do dziecka po angielsku
 
wiadomo, że najlepiej jak sie mówi do dziecka w obcym języku, ale nie każdy ma w domu obcokrajowca, ;) moim zdaniem dobrze sprawdza sie szczeniaczek uczniaczek albo siostrzyczka szczeniaczka z fisher price - mówią po angielsku, śpiewają, liczą, fajna sprawa :) no i jak nie zgubisz po nich paragonu, to możesz grać w loterii na listdomikolaja.pl, jak coś wygrasz, jak znalazł będzie pod choinkę ;)
 
reklama
Dziewczyny przepraszam, że tak Wam wchodzę na wątek ale chciałabym Was zaprosić do mojego sklepu
z ubraniami dla dzieci.
Link do: Q-ba Style | Facebook
Są to ubranka tyko i wyłącznie polskich producentów, świetna jakość modne fasony.
Teraz jest sporo rzeczy na letniej wyprzedaży myślę, że znajdziecie coś dla swoich pociech.
Kontakt przez mój fanpage na FB. Jest konkurs i zapraszam do wzięcia w nim udziału. Odnośnie rozmiarów pytajcie
 
Do góry