reklama

Dzieci - badania profilaktyczne, szczepienia, pielęgnacja

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2007' rozpoczęty przez zgred, 26 Styczeń 2007.

1. zgred

zgred Maj 06, Maj 07...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hejka

Pośpieszyłam się? :) Ale przypomniało mi się w związku z fotelikami i pozycją dzieci o badaniach na dysplazję :) Dość szybko powinno się zrobić badania na dysplazję biodrową najlepiej USG. W Gdańsku polecam doktora Sieliwończyka, ma gabinet niedaleko skrzyżowania Miszewskiego z Grunwaldzką, ma fajne podejście do dzieci no i widać że dużą wprawę na ile to mogę ocenić.
    Telefon: 58 302 66 13

Podobnie już zaraz po urodzeniu trzeba się rejestrować (jeśli się chce) na USG brzuszka, warto też zrobić główkę, a czas oczekiwania nieraz jest długi... Polecam z kolei USG w Solidarności dr Wyszomirska bardzo fajnie podchodzi do dzieci i jak byliśmy to prze-usg-owała Ignacowi wszystko co było można byłam bardzo zadowolona. 58 301 06 22

Oczywiście te badania trzeba wykonać prywatnie ale chyba warto szczególnie że dzieci mają tendencję czasem do płączu z nie wiadomo jakiego powodu :) Więc dobrze jak się ten brzuch zrobi, bo przynajmniej wiadomo na czym się stoi.

A bioderka to mus, bo nierozpoznana dysplazja to bardzo niebezpieczna rzecz. Oczywiście w szpitalu jak coś lekarze podejrzewają to zrobią, ale jak nie to niestety... Podobno bardziej narażone są dziewczynki.

Agnieszka

2. zgred

zgred Maj 06, Maj 07...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jeśli chodzi o badania moczu to w Szp. Wojewódzkim i na Akademii można zrobić ekspresowe badania bakteriologiczne moczu (no i tak trwa to chyba dwa dni), ale i tak jest najszybciej. Próbkę trzeba zebrać w specjalny pojemniczek!

Aga

3. reklama
  4. żyrafa79

żyrafa79 Mama Dominiki-maj2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zgred-super ze załozyłas taki watek:tak:w zyciu nie wiedziałam bym o takich rzeczach-:-)bardzo przydatny.

5. zgred

zgred Maj 06, Maj 07...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki Żyrafa - ja miałam takie szczęście że miałam szwagierkę bardziej doświadczoną tkóra urodziła 2 miesiące wcześniej i ona nam takie rzeczy mówiła... Na początku dzwoniliśmy do niej co chwilę :)) Więc wiem jak to jest :)

Agnieszka

6. mysz1978

mysz1978 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zgred - super :-)

Mam nadzieje ze watek nie zaginie i ze w odpowiednim czasie mi sie przyda :-)

7. ZuMiKa

ZuMiKa maj 2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    też mam taką nadzieję:-)
    teraz nie jestem w stanie zapamiętać tego wszystkiego, ale po porodzie trzeba będzie się za to wziąść

8. mysz1978

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A wlasnie a propos szczepien, to macie zamiar trzymac sie kalendarza czy szczepic na cos jeszcze?
    Doswiadczone mamy moze pomoga??? Myslalam o szczepionce na pneumokoki ale tak sobie mysle ze przez pierwszy rok Jasio nie bedzie sie stykal z dziecmi za bardzo bo do zlobka nie pojdzie (chyba ze jednak tak, ale na dzien dzisiejszy wolimy opiekunke od 8 miesiaca), wiec moze niekoniecznie trzeba? Poczekac moze warto i zaszczepic na to jak pojdzie do przedszkola?
    A szczepionki na grype - od kiedy mozna szczepic??? Ja sie szczepie co roku i trzyma mnie to przez caly rok :-)
    Na zoltaczke bede chciala Jasia zaszczepic na pewno.

Cos jeszcze????

9. agask

agask nałogowiec

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co do szczepień to ja polecam skojarzone, mimo że sporo się płaci ale oszczędza się dużo bólu, bo czasem jest jedno kłucie zamiast trzech, albo dwóch.
    O dodatkowe najlepiej pytać pediatrę. Jeśli chodzi o pneumokoki to przez pierwszy rok życia jeśli dziecko jest w domu lepiej nie, bo to silna szczepionka, chyba, ze złobek to wtedy decyzja mamy i lekarza.
    Grypa, nie wiem czy w tym roku będziecie mogły zaszczepić, wydaje mi sie, ze maluchy będą jeszcze za małe, a poza tym będą inne szczepienia obowiązkowe.
    Na żółtaczkę dzieci zostaną zaszczepione jeszcze w szpitalu.

10. reklama
  11. mysz1978

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na grype nie zamierzalam teraz ( w tym roku), ale jak Jasio bedzie mial 2 albo i 3 lata i pojdzie do przedszkola.
    Jesli chodzi o szczepienia na zoltaczke w szpitalu to slyszalam gdzies (ale moze cos pokrecilam) ze szczepia tam tansza szczepionka ktora trzeba podac wiecej razy, ale ponoc mozna kupic drozsza i chyba wystarczy raz.
    Wiecie cos o tym???

12. zgred

zgred Maj 06, Maj 07...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    O tym na co i po co szczepią w szpitalu nie będę pisać bo nie iwem :)

Ale za to orientuję się w sprawie późniejszych szczepień. Oto kalendarz:
    http://www.szczepienia.pl/mmw/img/kal_normal.gif

Po lewej są szczepienia darmowe I program szczepień.
    Po prawej widzimy ciekawe rzeczy - szczepionki 5w1 i 6w1 czyli np Infanrix IPV+HIB (ok 150zł) oraz Infanrix Hexa (180-200 zł). Są też szczepionki innej firmy ale nie pamiętam bo używaliśmy Hexy. To są szczepionki których trzeba podać 3 dawki - 2,4,5 miesiąc. Obie zaiwerają szczepionkę na HIB, która we wszystkich krajach oprócz Polski :) jest w pakiecie podstawowym i są szczepione na nią wszystkie dzieci. Do tego Hexa zaiwera już WZW dzięki czemu odpadają dwa szczepienia na WZW i po 3 dawce Hexy macie spokój aż do 13 miesiąca.
    Przy tej 5 w 1 też odpadają jakieś ukłucia, możecie poczytać więcej tutaj:
    http://www.szczepienia.pl/mmw/51,Kalendarz_szczepień_dziecka.html

Do tego jakość szczepionki jest lepsza - za darmo macie szczepionkę pełnokomórkową, a te szczepionki Infanrix mają extracelularną która jest bezpieczniejsza.

Muszę kończyć :)

Agnieszka

Poleć forum