reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci - badania profilaktyczne, szczepienia, pielęgnacja

dość długo zastanawiałam się nad tym jakich kosmetyków będę używała. zawsze myślałam, ze penaten, potem hipp. Ale teraz jestem pewna, ze będzie to seria bambino plus sudocrem i balneum baby krem później. Bambino nawet na moją skóre działa kojąco. sama go używam po "oczyszczaniu" twarzy i następnego dnia śladów po tym nie widać prawie. jeśli chodzi o nivea to pamietam, ze wzięłam troche do umycia twarzy od synka koleżanki i co? twarz miałam czerwoną, piekło, a w dodatku szczypało w oczy. Myślę, że bambino jest serią produkowaną bardziej z myślą o dzieciach niż nivea dla dzieci, która pojawiła sie stosunkowo niedawno. to tyle moich wywodów. :)
 
reklama
Wtrącaj się, wtrącaj, chętnie posłuchamy doświadczonych mam :tak:

Co do sudocremu - ja to traktuję jako maść, a nie kosmetyk! Sama kiedyś spróbowałam na twarzy na jakieś paskudztwo, które się długo nie goiło - sudocrem pomógł i pomagał jeszcze wiele razy. No ale myślę sobie w związku z tym, że to jednak lek, do stosowania w razie wysypki, a nie kosmetyk do zapobiegania owej wysypce.

Słyszałam tez, ze jak się stosuje chusteczki nawilżające, to nie potrzeba już nic innego do pupci malucha.
 
Aha - na Allegro kupilam pieluszki Pampers i moim zdaniem zrobilam dobry interes, bo za 4 paczki tych pieluszek (lacznie 108 sztuk) wraz z przesylka zaplacilam 59,5zl a w sklepie najwieksze opakowanie jakie widzialam mialo chyba 96 sztuk i kosztowalo ponad 63zl, wiec jestem zadowolona
Ja mam upatrzone Pampersy 3-6kg (nr 2) 96 sztuk za 42zł, no ale polskie, całkiem prawdopodobne, że te niemieckie są lepsze, jak wszystko.... :no:
 
mi połozna powiedziała ze sudocrem stosuje sie juz na podrazniona pupcie,a nie nacodzien wtedy kiedy wszystko jest w porzadku:tak:
 
ewitka - to tez nieduzo :-) Po przeliczeniu chyba bardziej sie Twoje oplacaja niz moje :-D Chyba ze musisz jeszcze dodac koszt przesylki ;-)

Co do tego ze niemieckie moga byc lepsze to oczywiscie nie jestem pewna czy tak naprawde bedzie... Tak pisze sprzedawca o nich, ale wiadomo ze niekoniecznie tak musi byc ;-) Ja bynajmniej nie mam jakiegos sentymentu do Niemcow, ale moze ich produkty sa naprawde troszke lepsze? :confused: A moze i nie :-D

Sudocrem faktycznie uzywa sie jak juz sa jakies odparzenia, ale nie na codzien, bo sie skora Maluszka przyzwyczai.
 
Ja też kupowałam 96 szt. za 42 zł - w Makro. Ale myślę sobie, że te niemieckie mogą być faktycznie lepsze, więc chyba dobry interes zrobiłaś Myszko :tak:
 
Witam Jesli Moge Cos Dodac To Ja Z Doswiadczenia Polecam Pieluszki Pampers Szczegolnie Fajne Sa Te Dla Noworodkow Ktore Wchlaniaja Kupki Oraz Happy Huggies Jakos Nie Bardzo Sie Sprawdzily. Jesli Chodzi O Kosmetyki To Polecam Nivea Baby Wspaniala Jest Oliwka Z Tej Serii Oraz Krem Przeciw Odparzeniom Naprawde Rewelacja Doskonale Lagodzi Podraznienia. Polecam Tez Kosmetyki Z Serii Oilatum Dostepne W Aptece. Odradzam Szampon Johnsons Baby Ale Zkolei Oliwka W Zelu Z Tej Firmy Jest Bardzo Lagodna I Fajnie Sie Ja Nanosi. Na Podraznienia Np Buzi Dobry Jest Bepanthen Nadaje Sie Tez Do Obolalych Sutkow Przy Karmieniu. Swietna Jest Tez Zasypka Altek Z Serii Alantan. Ale Sie Rozpisalam Mam Nadzieje Ze Sie Na Cos To Przyda. Pozdrawiam
 
Alinka - dzięki za informację:-) o kremie Bepanthen również słyszałam, że się świetnie sprawdza na obolałe sutki.
 
No to ja również dołączam do właścicieli serii Nivea. Koleżanki mi go polecały. O Johnsonie słyszałam dużo negatywów (chodzi o uczulenia). Słyszałam też pozytywne opinie o Bambino - niestety sama mam uczulenie na ich krem, więc nawet nie będę próbować na dziecku. Co dziwne używam często kosmetyków Johnson i nic mi nie jest:-D
jeszcze chce kupić sudokrem i linomag
i myślę, że pomysł z kupnem kosmetyków jednej serii jest dobry, bo rzeczywiście łatwiej będzie wykluczać ewentualnie
 
reklama
To i ja wtrącę swoje trzy grosze jeśli już Was nękam obecnością.
Moim zdaniem sudokrem się nie nadaje, moja pediatra kazała mi go wyrzucić, ale sama miałam ochotę tak zrobić. Jest bardzo kleisty, ciężko go wymyć z zakamarków, nawet po kąpieli Karoli zostawały po nim ślady na pupie, to niezbyt zdrowe. Fakt przy odparzeniach tak, na codzień absolutnie nie.
Polecam serię Linomagu i Ziajki, są równie dobre co nivea, czasem lepsze, a tańsze. Kremy do pupy są lekkie, dobrze się wchłaniają i koją. Oliwki też są super.Dziewczyny na bb bardzo dobrze o nich mówią.
I jeszcze żeby nie było prosto :-) jak to ja. Też unikałam Johnsona bo wiadomo że uczula itd, kupiłam na dzień dobry niveę, przyszła środowiskowa, obejrzała i powiedziała: proszę uważać, bo nivea potrafi uczulać, nie tak jak Johnson ale też. I kazała się przerzucić na Linomag, pediatra to samo, myślałam, że je pozagryzam.

Pieluchy, na początek najlepsze są pampersy, u nas huggisy absolutnie nie zdały egzaminu, tylko pampery, a potem jak Karolcia podrosła odkryłam Lidlowe CIENIE i od tamtej pory już żadne inne, są rewelacyjne, tanie i świetne. Niemieckie, ktoś tu pisał o jakości produktów z Niemiec :-) potwierdzam.

Kasro żadnego płynu na początek, przez pierwsze trzy miesiące conajmniej, po prasowaniu i tak ciuszki są super miękkie, na początek im mniej chemii tym lepiej. Lovella podobno ładniej pachnie.
I uprzedzam powinnyście prać swoje ciuchy także w proszku dla dzieci, którego używacie bo dziecko ma częsty kontakt z Waszymi ubraniami i mogą podrażniać mu skórkę. U mnie tak było, Karolka miała straszne wypryski na policzkach od naszych ubrań, do tej pory ma wrażliwą cerę.
Po jakimś czasie można zacząć używać tego płynu sesitive.
 
Do góry