reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dzieci z Autyzmem

jessica230198

Zaciekawiona BB
A powiedzcie mi jak mam sobie radzić z napadami histerii u małego? Wścieka się o byle co, wydziera tak że bębenki w uszach pękają. Sąsiedzi to pewnie myślą że się go maltretuje. Wystarczy że zabawkę mu przestawie albo chce mu pokazać że coś można zrobić inaczej i jest ryk. Zupełnie nie wiem jak sobie radzić w takich sytuacjach 😱
staraj się nie zwracać uwagi na takie zachowanie ponieważ dzieci Autystyczne to robią uwagowo gdy się to ignoruje traci dla nich sens, no ale to jest praca i to ciężka niestety, ewentualnie gdy będzie bardzo pobudzony i nie będzie się uspokajał to możesz poprosić lekarza o leki na uspokojenie, wszystkiego się nauczysz na terapiach behawioralnych ale przeważnie polegają na ignorowanie nie dobrych zachowań i nagradzanie tych dobrych, i tak się staraj postępować może coś pomoże.

reklama

jessica230198

Zaciekawiona BB
Hej czy mogłabyś napisać więcej o waszej historii? Bardzo mnie ciekawi, ponieważ mam problem z moim prawie 2,5letnim synem w zakresie mowy..
pewnie,
Mój syn miał 3 latka gdy się zorientowałam że coś jest nie tak, pojechaliśmy do polski i tak usłyszeliśmy diagnozę na wejście do drzwi neurologa Autyzm dziecięcy, powiedział że trzeba zapisać go na terapie behawioralne ale trzeba się przygotować na długą prace z nim, po miesiącu już rozpoczęliśmy terapie a ja całymi dniami siedziałam przy telefonie szukając dalej co zrobiłam nie tak bo to pierwszy taki przypadek w rodzinie itd , znalazłam na instagrama tą mamę o której wcześniej pisałam która wyciągnęła swoją córeczkę z Autyzmu i po czytaniu i analizowaniu tych możliwości postanowiłam że zrobię mu wszystkie badania, mały miał problemy z jelitami ( zaparcia, wypróżniał się co 4-5 dni) i po badaniach okazało się że tak właśnie jest coś nie tak, że dziecko powinno się wypróżniać co drugi dzień i zaczęliśmy leczenie w tym kierunku oraz naturalsy, pyłek pszczeli, wit D3 trochę większa dawaka 2000 i.u,kurkumina i naturalny sok z kapusty kiszonej, i po 4 miesiącach dużo zachowań zniknęło i zaczął mówić pierwsze słowa, oczywiście cały czas także chodził na terapie, po 6 miesiącach poszedł już do przedszkola integracyjnego, potem jeszcze zaczęliśmy terapie słuchową Johansena po której do zera wyeliminowaliśmy echolalię ( to ciągłe powtarzanie się dzieci z Autyzmem) i to tyle cały czas podaje mu te witaminy chociaż na terapie nie chodzi ale jakoś idziemy do przodu, czasami wracają pewne zachowania ale zaczynamy interwencje i się hamują ale obecnie syn ma 5 lat i mówi tak samo jak rówieśnicy z zachowaniem jest trochę w tyle bo tak na 4 latka ale to z powodu że nie ma żadnych dzieci w jego naj bliższym otoczeniu więc trochę odstaje w grupie ale uczy się cały czas.
Pozdrawiam

jessica230198

Zaciekawiona BB
Hej czy mogłabyś napisać więcej o waszej historii? Bardzo mnie ciekawi, ponieważ mam problem z moim prawie 2,5letnim synem w zakresie mowy..
dodam jeszcze że gdy syn się urodził Miałam tylko 17 lat i stąd taki długi czas reakcji na niemówiące dziecko, nie miałam doświadczenia myślałam że wkrótce zacznie mówić a te zachowania jak kręcenie się w kółko i machanie rączkami to każde dziecko tak robi, naj bardziej mnie zaniepokoiło to że mały umiał wypowiadać pewne słowa usłyszane w bajce ale nawet mama nie mówił i nie reagował na własne imię i to nas skłoniło do reakcji.

Izabela_Mac88

Początkująca w BB
Hej Dziewczyny, to znowu ja. Piszę bo jutro mamy ostatnią wizytę u logopedy z małym. Wszystkie terminy nam się poprzesuwały bo syna zamknęli na kwarantannie bo opiekunka w żłobku miała Covid i jakieś dziecko przyniosło ospę przez co mały się zaraził. Łącznie 3 tygodnie spędzone w domu. Trochę się stresuję jutrzejszą wizytą, boję się tego co usłyszę. Neurolog wydał opinię o afazji motorycznej, powiedział że opinię WWR koniecznie musimy dostać żeby ruszyć z terapią dla niego. Stwierdził, że trzeba go dalej diagnozować pod kątem tego autyzmu żeby wiedzieć na jaki konkretnie rodzaj zaburzenia cierpi bo w jego odczuciu jest nadpobudliwy, wszędzie go pełno i nie umie usiedzieć w miejscu. Jak go obserwuję to widzę, że syn bardzo chce mówić tylko coś go blokuje. Jest dzieckiem pozytywnym, ma dużo energii, nie boi się kontaktu z drugim człowiekiem, kocha się przytulać i być blisko. Nie lubi się bawić sam, jak idę na chwilę du kuchni albo łazienki to przychodzi do mnie, bierze za rękę i prowadzi do pokoju, każe usiąść na podłodze i się z nim bawić. Jest bardzo bystrym obserwatorem, powtarza to, co u nas zobaczy. Potrafi sam wyczyścić kocią kuwetę, oczywiście używając do tego łopatki, wstawia i rozwiesza pranie, myje piec w kuchni :) Rozumie co do niego się mówi np. "Antek weź to i zanieś tam" to zrobi to. Jak go przewijam to sam bierze pieluchę i ją wyrzuca do śmieci. Reaguje na imię, dźwięki.

Mimo wszystko mam stresa przed jutrzejszą wizytą :(

blanny

Fanka BB :)
Hej Dziewczyny, to znowu ja. Piszę bo jutro mamy ostatnią wizytę u logopedy z małym. Wszystkie terminy nam się poprzesuwały bo syna zamknęli na kwarantannie bo opiekunka w żłobku miała Covid i jakieś dziecko przyniosło ospę przez co mały się zaraził. Łącznie 3 tygodnie spędzone w domu. Trochę się stresuję jutrzejszą wizytą, boję się tego co usłyszę. Neurolog wydał opinię o afazji motorycznej, powiedział że opinię WWR koniecznie musimy dostać żeby ruszyć z terapią dla niego. Stwierdził, że trzeba go dalej diagnozować pod kątem tego autyzmu żeby wiedzieć na jaki konkretnie rodzaj zaburzenia cierpi bo w jego odczuciu jest nadpobudliwy, wszędzie go pełno i nie umie usiedzieć w miejscu. Jak go obserwuję to widzę, że syn bardzo chce mówić tylko coś go blokuje. Jest dzieckiem pozytywnym, ma dużo energii, nie boi się kontaktu z drugim człowiekiem, kocha się przytulać i być blisko. Nie lubi się bawić sam, jak idę na chwilę du kuchni albo łazienki to przychodzi do mnie, bierze za rękę i prowadzi do pokoju, każe usiąść na podłodze i się z nim bawić. Jest bardzo bystrym obserwatorem, powtarza to, co u nas zobaczy. Potrafi sam wyczyścić kocią kuwetę, oczywiście używając do tego łopatki, wstawia i rozwiesza pranie, myje piec w kuchni :) Rozumie co do niego się mówi np. "Antek weź to i zanieś tam" to zrobi to. Jak go przewijam to sam bierze pieluchę i ją wyrzuca do śmieci. Reaguje na imię, dźwięki.

Mimo wszystko mam stresa przed jutrzejszą wizytą :(
Będzie dobrze, najważniejsze, że działasz. Do logopedy możecie chodzić na NFZ normalnie raz w tygodniu, potrzebne skierowanie od pediatry lub rodzinnego. Czemu macie jutro ostatnią wizytę u logopedy? Chyba, że to jakieś wizyty w celu diagnozy. Ale ogólnie co tydzień raz na pół godziny możecie na NFZ normalnie chodzić za darmo.
Plus wwr to bardzo ważna sprawa i da Wami dodatkową terapię, której mały potrzebuje. Od dwa i pół roku także opinia o kształceniu specjalnym, czyli ks, na jego podstawie dziecko ma też dodatkowe, specjalne zajęcia w przedszkolu.
Najważniejsze, że działacie. :)

Izabela_Mac88

Początkująca w BB
Będzie dobrze, najważniejsze, że działasz. Do logopedy możecie chodzić na NFZ normalnie raz w tygodniu, potrzebne skierowanie od pediatry lub rodzinnego. Czemu macie jutro ostatnią wizytę u logopedy? Chyba, że to jakieś wizyty w celu diagnozy. Ale ogólnie co tydzień raz na pół godziny możecie na NFZ normalnie chodzić za darmo.
Plus wwr to bardzo ważna sprawa i da Wami dodatkową terapię, której mały potrzebuje. Od dwa i pół roku także opinia o kształceniu specjalnym, czyli ks, na jego podstawie dziecko ma też dodatkowe, specjalne zajęcia w przedszkolu.
Najważniejsze, że działacie. :)
Ostatnia wizyta przed wydaniem opinii WWR. Bo nam powiedzieli w przychodni w której się o to staramy że musimy się skonsultować z pedagogiem, audiologiem i neurologiem i każdy z nich musi wydać swoją opinię. Na samym końcu mieliśmy umówionego logopedę ale musieliśmy przełożyć przez tą kwarantannę i ospę.

Dzięki za słowa otuchy :)

Do góry