reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko i telewizor...

I

Ivonek

Gość
Kochane mamusie interesuje mnie czy pozwalacie ogladac swoim dzieciaczkom telewizje?U nas sprawa ma sie tak,a mianowicie.Julcia uwielbia bajki np, Noddy'ego, teletubisie i inne bajeczki dla takich maluszkow.I oglada je co rano_Osobiscie uwazam, ze nie ma nic zlego jesli dziecko oglada czasem takie bajki.Ale interesuje mnie jak to jest u Was z tym telewizorem?Pozwalacie ogladac swoim bobasom tv czy nie?

Pozdrawiam...
 
reklama
mój mały ma 10 miesięcy i jak najbardziej ogląda teletubisie , telewizor jest naokrągło włączony i czasami spogląda jeszcze na reklamy ale jeszcze nie bardzo się interesuje , ale jak będzie starszy jak najbardziej będzie mógł oglądać telewizje nie widzę nic w tym złego
 
Moja mała też strasznie uwielbiała te bajeczki.. ale z biegiem czasu jej to przeszło i już prawie w ogóle ich nie ogląda poza TELETUBISIAMi przed snem. A w dzień w ogóle nic nie ogląda. WYdaje mi sie iż każdy malluch ma taki etap. Ja nie jestem za tym aby dzieciaczki całe dnie przed TV siedziały i dlatego w dzień telewizor jest u nas wyłączony.:)Lepiej wyjść na spacer :))
Pozdrawiam
 
Mój Jeremi rano zerka na Teletubbies. No i niestety uwielbia reklamy i prognozę pogody. Poza tym nie zwraca uwagi na telewizor. pozwalam mu pogapić się na te niszczęsne reklamy, szczególnie, gdy potrzebuję chwili spokoju.
Uważam, że Teletubbies to świetna bajka dla młodszych dzieci, doskonale rozwija. kajetan wychował sie na niej (mam w domu 4 taśmy po 3 godziny z Tubisiami) i wyrósł z niego bystry facet.
 
W moim domu obywamy sie bez telewizora . Dziadkowie i ciotki maja już podane do wiadomości ze nasza Rózyczka nie będzie oglądac telewizji do lat trzech. Później tyko niektóre programy . Polecam lekturę" naucz małe dziecko mysleć i czuć".Mysle że autorka Katarzyna Rojkowska przejrzyście wyjaśnia wpływ telewizji na dzieci.
 
Ja raczej nie jestem taka rygorystyczna jak olekamar ...Damian uwielbia Teletubisie .. ogladanie ich sprawia mu wielka frajdę ...więc nie zabraniam mu patrzenia na nie..Poza tym jak tv jest włączony to jego to nie interesuje.
 
No u nas to wygląda tak, że niestety mieszkamy sobie w jednym pokoju i telewizor jest aczej często włączony, żeby coś tam grało. A niestety Konradzio bardzo się interesuje tv - ogląda prawie wszystko. Najbardziej lubi TVN24 i prognozę pogody. A bajki ma głęboko.. ;D
Póki co szukamy większego mieszkania, a na razie pozwalamy mu oglądać, aby mieć trochę spokoju. :laugh:
Później będziemy mu wyliczać tv, chyba...
 
Mam ten sam problem, co pumcia - tzn. wspaniałe M1 i trzymiesięcznego łobuza, który uwielbia się gapić w telewizor (wszystko jedno co leci, byle tylko migały kolory i coś się ruszało). Ostatnio lekarka zrugała nas, że pozwalam na to dziecku i że w ogóle mamy telewizor w pomieszczeniu dziecka. Tylko, gdzie my go mamy wstawić? Na balkon? Wieczorami i tak przyciemniamy obraz, żeby nie migało za nadto a łóżeczko przesłaniam pieluchą.
 
no właśnie teoria teorią, a życie życiem. Moja mała nie interesuje sie telewizorem, chyba że coś głośniejszego przykuje jej uwagę, teletubisie nieźle ja ubawiły ale ponieważ lubi rano pospać to zwykle wstaje już po programie.Niby znam przestrogi o wpływie telewizji na malucha ale czasem trzeba zobaczyć co się dzieje na świecie, a trudno wtedy wynosić dziecko do kuchni. Staram się podczas oglądania zająć małą na tyle, że nie zwraca uwagi na ekran.
 
reklama
Witam,

U nas jest roznie. Raczej nie jestem zwolenniczka telewizji, ale tez rygorystycznie nie zabraniam. Sonia na szczescie tez nie ma pociagu do telewizji, uwielbia pilota, bieze go, podchodzi do telewizora i probuje cos.
Teletubisie leca, ale tylko czesc ja interesuje, nie skupia dluzej uwagi. Uwielbia jak ktos spiewa i jest kolorowo, ale inne programy nawet jak leca, to nie oglada.
Wole puscic Soni plyte Fasolek, swietnie tanczy albo bajki sluchowiska jak zasypia.

Pozdrawiam
 
Do góry